Põhisisu algus
Millises keskkonnas sa veebi kaudu TV-d saad vaadata, sõltub sellest, millise TV-teenuse kasutaja sa oled.
Uus Elisa ElamusLiitumised alates 10.08.2021Mine vaatama
Vanemad TV-teenusedLiitumised enne 10.08.2021Mine vaatama
Loe või kuula raamatuid liitudes Elisa Raamatu äpiga
Pea 4000 e-raamatut ja lai valik ajakirju. Uuele kliendile 2 nädalat tasuta, pärast 8.99 € kuus.
Janek  Somelar - Minu Afganistan. Jumalale lähemal
  • *
  • *
  • *
  • *
  •  
  • *
  • *
  • *
  • *
  •  
Minu Afganistan. Jumalale lähemal
Janek Somelar
Janek Somelar
Ma läksin Afganistani Eesti kaitseväe vormis ja ära tulin eraturvafirma kuues, aga riiete vahetus ei olnud ainuke muutus, mille seal läbi tegin. Afganistani kohta räägitakse karme sõnu. See olevat raske kliimaga, ligipääsmatu nii pinnamoe kui kultuuri poolest. Väga suletud paik, mille külalislahkusest kuuleb väga vähe, vaenulikkusest ja vägivaldsusest palju. Aga jumalik tegur on seal olemas. Ma ei mõtle lõppematut palvetamist ja põrmulangemist, mida vähemalt kolm korda päevas näha saab. Ma mõtlen etendust, mida seal minu jaoks mängiti. Etendust, mis oma lummava põnevuse, ahastava traagilisuse ja uskumatult tavalise argipäevaga kõik seni nähtud lavatükid sajakordselt ületas. Mulle ei olegi tähtis, kas enne Afganistani oli elu päriselt ka tuhmim või ainult tundus nii. Praegu tean vaid, et suureks lavakunsti austajaks sain ma just parajasti sealoleku ajal. Nüüd vaatan eluteatrit alati lummatult. Ja minu süda kasvas Afganistani külge. - Janek Somelar Kirjastus: Petrone Print,
2016, Hobid ja vaba aeg
Jaga
Äpp loeb raamatu
sulle ise ette
Kasvõi kahes seadmes
korraga
Lugeda saad ka ilma
internetita
Ma läksin Afganistani Eesti kaitseväe vormis ja ära tulin eraturvafirma kuues, aga riiete vahetus ei olnud ainuke muutus, mille seal läbi tegin. Afganistani kohta räägitakse karme sõnu. See olevat raske kliimaga, ligipääsmatu nii pinnamoe kui kultuuri poolest. Väga suletud paik, mille külalislahkusest kuuleb väga vähe, vaenulikkusest ja vägivaldsusest palju. Aga jumalik tegur on seal olemas. Ma ei mõtle lõppematut palvetamist ja põrmulangemist, mida vähemalt kolm korda päevas näha saab. Ma mõtlen etendust, mida seal minu jaoks mängiti. Etendust, mis oma lummava põnevuse, ahastava traagilisuse ja uskumatult tavalise argipäevaga kõik seni nähtud lavatükid sajakordselt ületas. Mulle ei olegi tähtis, kas enne Afganistani oli elu päriselt ka tuhmim või ainult tundus nii. Praegu tean vaid, et suureks lavakunsti austajaks sain ma just parajasti sealoleku ajal. Nüüd vaatan eluteatrit alati lummatult. Ja minu süda kasvas Afganistani külge. - Janek Somelar Aasta
2016
Kategooria Kirjastus
Petrone Print
Jaga
Kommentaarid
  • Kaire

    Kaire

    • *
    • *
    • *
    • *
    •  

    Heas tasakaalus kirjutatud raamat koos mõnusa huumoriga.

    05.12.2019

  • Eva

    Eva

    • *
    • *
    • *
    • *
    •  

    Autori suurepärane sõnaseadmise ning lauseloomise oskus oli nii nauditav, et peale esimese korra raamatu lugemist ja sisule hindeks kolm andes, otsustasin raamatu veel kord läbi lugeda. Kusjuures ma ei loe raamatuid kahte korda, sest nii suur hulk on esimesegi korra ootel. Aga seda raamatut nautisin teist korda lugedes rohkemgi veel.

    28.01.2021

  • Maarika

    Maarika

    • *
    • *
    • *
    • *
    •  

    Liiga palju ropendamist, mis häiris. Muidu huvitav.

    17.08.2019

  • Kristi

    Kristi

    • *
    • *
    • *
    • *
    •  

    Väga nauditav lugemine, aitäh autorile vahetu kogemuse kirjapanemise eest! Ma muidu ropendamist lugeda ei armasta, aga siia sobis ja põhjendus oli ka aus ning usutav.

    05.03.2017

Lae veel kommentaare