Põhisisu algus

Positsioneerimine

Kui oled oma seadme kaotanud või kuhugi unustanud või soovid teada, kus seade asub, on Sul Elisa iseteeninduses võimalik mobiilinumbri asukoht kindlaks teha mobiilinumbri positsioneerimisel. Positsioneerimisel määratakse mobiilinumbri arvutusliku ja tõenäolise geograafilise asukoha koordinaadid mobiilsidevõrgu abil reaalajas. See tähendab, et mobiilinumbri asukoht on leitav, kui seade on sisse lülitatud ja asub Elisa mobiilivõrgu levipiirkonnas Eestis.

Kui Sinu lepingus on mitu mobiilinumbrit, siis on Sul või täisvolitustega kasutajal võimalik positsioneerida ka teisi lepingus olevaid mobiilinumbreid. Positsioneeritav mobiilinumber saab teavituse, et tema mobiilinumbri kohta tehti asukohapäring.

Positsioneerimine on tasuline lisateenus, maksustatakse positsioneeritavat mobiilinumbrit.

Toiming Maksumus
Positsioneerimispäring 0.19 €

Maksustamine on õnnestunud positsioneerimistehingu põhine. Õnnestunud päringuks loetakse, kui Elisa positsioneerimissüsteem on edastanud positsioneeritava koordinaadid Google Maps kaardile.

Kuidas saab positsioneerimist kasutada?

Positsioneerimisteenuse kasutamiseks sisene Elisa Iseteenindusesse ja vali menüüst Teenused ja seadmed > vali mobiilinumber > Positsioneerimine.

Positsioneerimine on täpsem linnades (200 – 500 m) ja ebatäpsem maapiirkondades 2 - 3 km, sõltudes tugijaamade lähedusest. Kui asukoha tuvastamine (positsioneerimine) õnnestub, kuvatakse kaardil mobiilinumbri asukoht.


Kui seade on välja lülitatud, annab süsteem järgmise teate:


Kui numbril on aktiveeritud Stopp lisateenus ja limiidiks on 0 eurot või limiit on ületatud, siis annab süsteem järgmise teate:


Kui Sul puudub ligipääs Elisa iseteenindusse, saada mobiilinumbri asukoha saamiseks digitaalselt allkirjastatud avaldus e-posti aadressile andmekaitse@elisa.ee. Avalduse blanketi leiad siit. Kui Sul puudub digitaalse allkirjastamise võimalus, siis pöördu avalduse esitamiseks Sulle sobivasse Elisa esindusse.

Uus Elisa Elamus ja Huub Mine vaatama
Vanemad TV-teenused
Liitumised enne 10.08.2021
Mine vaatama
Vanemat TV-teenust saab veebis vaadata kuni 31.05.2024. Kui soovid ka edaspidi TV-d veebis vaadata, liitu Elisa Elamusega!