Liigu edasi põhisisu juurde
Elisa

Breadcrumb

Millises keskkonnas sa veebi kaudu TV-d saad vaadata, sõltub sellest, millise TV-teenuse kasutaja sa oled.
Uus Elisa ElamusLiitumised alates 10.08.2021Mine vaatama
Vanemad TV-teenusedLiitumised enne 10.08.2021Mine vaatama

“Võttemeeskond lootis, et ma kukun kohe vette!” Maailmameister õpetas Saara Piusile jetisõitu

E, 21/11/2022 - 16:06

Värskelt maailmameistritiitli võitnud jetisportlane Jasmiin Üpraus on mootorite maailmas olnud väiksest peale. Oma meisterlikke oskusi vee peal näitas ta ka uues meelelahutuslikus saatesarjas “Pöördes”, kus õpetas Saara Piusile jetisõitu.

Sügis on olnud noore sportlase jaoks tihe. Septembris lõppes maailmameistrivõistluste hooaeg, kus Jasmiin Üpraus napsas esmakordselt maailmameistritiitli Ski Ladies GP1 võistlusklassis ning sellele järgnes kohe ka maailmakarika etapp USA-s. “Selle hooaja MM-i tiitel pani kindlasti punkti ühele pikale teekonnale ning omab erilist väärtust nii mulle kui ka kogu tiimile ja minu kogukonnale,” kirjeldab Jasmiin võidukat hooajalõppu. 

Kes teeb, see jõuab ja nii on spordi kõrval Jasmiinil suured sihid ka haridusteel. Hetkel õpib ta Erasmuse üliõpilasvahetusprogrammi raames Lissaboni ülikoolis, kus eesmärgiks on saada kaks diplomit – sel aastal ettevõtluses ja turunduses ning tuleval sügisel personalijuhtimise erialal. Noorele eale vaatamata on 21-aastane Jasmiin teotahte ja ambitsioonidega tõeline eeskuju, pürgides alati üha uute mäetippude poole. Ta soovib ka teistele noortele tüdrukutele olla julgustuseks ja inspiratsiooniks. 

Avapauk profikarjäärile

Jasmiin on mootorite maailmas olnud juba väiksest peale, jettidest kuni enduuro, ringraja, motokrossi ja mootorsaanideni välja. Kuid motospordi kõrval tegeles noor naine kuni 16-aastaseks saamiseni tõsisemalt hoopis tennise, ujumise ja iluvõimlemisega.

“Tahe tegeleda millegagi professionaalselt ja  vallutada maailma on mul alati olnud ning eesmärgid on suured iga uue ettevõtmisega,” mõtiskleb Üpraus ja nii tuligi jetisport suuremalt fookusesse 2017. aastal, kus juba järgneval aastal võistles ta kaasa tervel maailmameistrivõistluste hooajal. 

Vaatamata lennukale sportlasekarjäärile on motospordile omaselt paraku ette tulnud ka suuremaid õnnetusi. Nendest meeldejäävaim oli noore naise sõnul esimesel välisvõistlusel Soomes.

“Võistlesin esmakordselt maailma tippnaissõitjatega, kui põrkasin stardikurvis kokku 2018. aasta maailmameistri Krista Uzarega,” meenutab Jasmiin korralikku avapauku profikarjäärile. “Mind ennast toodi sealt ära kanderaamil, mu võistlusmasin aga nööri otsas. Kaldale jõudes ütlesin arstile, et pean tagasi võistlema minema. Õnneks teised naised ootasid, arst lõpuks lubas ja masin sõitis ka lõpuni. Oma haavu lakkusin alles peale võistlust.”

Kiiremad ringid kaamera ees

Sel suvel sai Üpraus aga ainulaadse pakkumise osaleda uues meelelahutuslikus saatesarjas “Pöördes”, mille esimesed osad esilinastusid oktoobri lõpus Elisa Huubis. Sarja saatejuhtideks on Koit Toome, Saara Pius ja Indrek Raadik, kes võtavad ette pöörased olukorrad põnevate sõidukitega.

Just Saara oli saatejuhtide kolmikust see õnnelik, kes sai koos Jasmiin Üprausi ja Kärol Soodlaga vee peal jetiga rallitada. “Hea meel oli näha Saarat nii adrenaliini ja tahtmist täis, seal oleks kindlasti talenti ka jetispordi maastikul,” julgustab Jasmiin näitlejat uue karjääri suunas. 

Saara Piusi esimene jetisõit

Kuna Saara Piusi jaoks oli taoline jetisõit esmakordne, siis oli nii näitleja ise kui ka saate produtsent Karl Kermes veendunud, et ilmselt tuleb vee peal sõidust korralik tsirkus. Kuid nagu saate võtete ajal juba harjumuspäraseks saanud, lõi Pius oma meisterlikkusega kõiki pahviks. 

“Karl ütles, et tõenäoliselt ma ei pruugi jeti peale saadagi ning kogu tiim saab siis naerda ja filmida kalda peal, kuidas ma vees ukerdan. Aga suur oli kõigi ja ka minu üllatus, et sain sauhti peale ja kohe rajale. Püsisin terve sõidu ilusti jeti peal ja märjaks ei saanudki. Terve tiim oli natuke pahane, sest nad ei olnud kaameratega selleks väga valmis,” jagab Saara Pius oma mälestust esimesest jetisõidust Jasmiiniga. 

Jasmiin Üpraus naaseb pärast võidukat sügishooaeg jetispordi juurde veebruaris-märtsis, kui algab uus maailmameistrivõistluste hooaeg Aasias ning pärast seda võistlused Euroopas ja Lähis-Idas. Hetkel keskendub ta õpingutele Lissabonis ja ootab põnevusega ka saate “Pöördes” uusi osasid, kus sportlase sõnul “saab palju nalja, näeb põnevat motomaailma ning ka suurt tööd ja rõõmu saate tegijatelt!”

Saara Piusi, Koit Toome ning Indrek Raadiku juhitud adrenaliinist pakatava saatesarja “Pöördes” esimest hooaega saab eksklusiivselt vaadata Elisa Huubis. Sari toob vaatajani masinad, keda kodumaa teedel ei kohta ning uurib Eesti mootorite maailma iga nurga alt – läbi kiiruse, huumori ja adrenaliini. Sarja režissöör on Andžei Matsukevits ning produtsent Karl Kermes.


Allikas
Diktor.geenius.ee