Liigu edasi põhisisu juurde
Elisa

Breadcrumb

Millises keskkonnas sa veebi kaudu TV-d saad vaadata, sõltub sellest, millise TV-teenuse kasutaja sa oled.
Uus Elisa Elamus Liitumised alates 10.08.2021 Mine vaatama
Vanemad TV-teenused Liitumised enne 10.08.2021 Mine vaatama

Uusaastaõnnitluse SMS-ide kõrvale on tõusnud uus konkurent

22.01.2020

Uusaastaõnnitluse SMS-ide kõrvale on tõusnud uus konkurent

Uusaastaõnnitluste saatmine SMS-idega on endiselt massiliselt populaarne, kuid sotsiaalmeedia platvormidest oli aasta esimestel minutitel ülipopulaarne Snapchat.

Aastavahetus on alati telekomteenuste kasutamises populaarne ja trend ei muutunud ka 2020. aasta tulekul. Erinevate sotsiaalmeediakanalite tõus võiks üldjuhul tähendada aastavahetusel SMS-sõnumite saatmise langust, kuid Elisa andmetest selgub, et sõnumeid saadetakse jätkuvalt massiliselt.

„Pigem on sotsiaalmeedias õnnitlemine kerkinud sõnumite kõrvale kui noorema generatsiooni suhtlusvahend,“ kirjeldab Toomas Polli, Elisa tehnoloogiaüksuse juht. „Sarnaselt möödunud aastale tõusis keskööl ainsana hüppeliselt Snapchati kasutus ja langes Messengeri, Facebooki ning Instagrami kasutamine ehk populaarseim sotsiaalmeediaplatvorm lähedaste õnnitlemiseks oli Snapchat.“ Võrreldes möödunud aastaga tõusis Snapchati kasutus kesköö paiku rohkem kui kaks korda suuremaks. 2019. aasta tulekuga võrreldes tõusis mõnevõrra ka Instagrami kasutus, kuid Facebooki ning Facebook Messengeri tarvitus aasta esimesel tunnil jäi ligikaudu samale tasemele.

Lühisõnumite saatmine kasvas aastavahetusel massiliselt võrreldes tavapärase liiklusega. Keskmiselt saadetakse Elisa võrgus 10-12 SMS-i sekundis, kuid aastavahetuse tipphetkel saadeti tänavu 52 lühisõnumit sekundis. Seda on mõnevõrra vähem möödunud aastavahetusest, kui tipphetkel saadeti 68 sõnumit sekundis. Aasta viimasel ja esimesel päeval saadeti Elisa võrgus kokku 989 401 SMS-sõnumit.

Enim kasutajaid esines Tallinnas Vabaduse väljakul, Tartus Raekojaplatsil ja endise Atlantise ööklubi piirkonnas ning Pärnus keskväljakul. „Tipphetkel teenindas Elisa kuni 20 000 üheaegselt sooritatud kõne üle terve Eesti,“ lisas Polli.

Seotud märksõnad

Kontaktid Esindused Abi Seadmetugi Seadmete juhendid Elisast Tule tööle Teenuste tingimused ja hinnakirjad Tehisintellekt ElisasJätkusuutlik Elisa Koostöö startupidega Projekteerijale, arendajale ja operaatoritele For carriers Pressiinfo

Vabandame! Teie veebilehitseja on liiga väike meie kodulehe külastamiseks.

We're sorry! Your browser is too small for this website.

Приносим извинения! Размеры вашего браузера слишком малы для посещения нашей страницы.