Põhisisu algus

Uus hooaeg täies hoos: teletopi esikoha napsas paariaastase pausi järel taas staarisaade

13.10.2021

Uue telehooaja algus ei ole vaatajatele märkamata jäänud ning ekraanile naasnud vanad tegijad ja uued tulijad on endale haaranud enamuse kohtadest septembri teletopis, selgub Elisa Elamuse järelvaatamise statistikast.

Vaatamisandmetest võib näha, et esimesel sügiskuul suutis vaatajate tähelepanu enim püüda mõneaastase pausi järel ekraanidele naasnud suur show “Eesti otsib superstaari”, kus sadade lootusrikaste lauljate kõrval pakuvad televaatajatele seltsi saatejuht Karl-Erik Taukar ning kohtunikud Mihkel Raud, Birgit Sarrap ja Koit Toome.

Ülimalt menukaks on osutunud ka teadmata kadunud eestlaste juhtumeid tutvustav ja uuriv “Kuhu nad kadusid?”, Katrin Lusti “Kuuuurija” ja eriti raju uus reality “Poissmeeste pidu”.

“Alanud telehooaeg ei ole kellelegi pettumust valmistanud, kuna midagi huvitavat leiab endale igaüks,” sõnas Elisa TV-teenuste valdkonna juht Silver Soomre. “Kui mõnel aastal on kõikide kanalite pakutav sisu võrdlemisi sarnane, siis tänavu leiab saatekavadest veidike kõike – vürtsikat reality’t, müsteeriume, kaasahaaravat meelelahutust ja võimaluse elada kaasa Eesti järgmise superstaari võistlusteekonnale.”

Soomre lisas, et kuigi peamiselt kuulus septembri teletop kodumaistele saadetele, siis leidis edetabelis endale koha ka aastastaastasse eestlasi telerite ette naelutav müstiline “Vene selgeltnägijate tuleproov”, kus on aastate jooksul rinda pistnud ka mitmed Eestist pärit maagiliste võimetega inimesed.

Telesaadete kõrval jätkus septembri jooksul huvi ka Hollywoodi kassahittide vastu, mille seast osutusid kõige populaarsemateks kaasahaarav “Ralf lõhub interneti: Lammutaja Ralf 2” ning alati menukas Johnny Depp filmis “Kariibi mere piraadid: Salazari kättemaks”. Märgatavat populaarsust nautis ka “Viiskümmend halli varjundit” filmiseeria, mis mahtus vaatamisedetabelisse kahe linateosega.

Uute tulijate nägu on ka Elisa Huubi ja Elisa Videolaenutuse populaarsusedetabel. Viimaste kuude jooksul Huubis esikohta nautinud komöödiasari “Alo” on pidanud sel korral tunnistama

Rasmus Merivoo kodumaise hitt-teose “Kratt” paremust ning leppima teise kohaga.

“Koroonaaeg on olnud Eesti filmitööstusele keeruline ning filmisõbrad pole olnud kodumaise loominguga just üle kullatud, seega on imeline näha, et “Krati” lisandumine uuenenud Elisa Huubi valikusse on vaatajate poolt vägagi soojalt vastu võetud,” ütles Soomre. “See on ka teos, millele on raske midagi ette heita – seikluslik ja müstiline õhustik on ideaalne, et nautida juba tuntud näitlejate ning tulevaste staaride lummavat tööd.”

“Alo” ja “Krati” kõrval on Huubi edetabelis oma tavapärased kohad sisse võtnud “Kättemaksukontor”, “EnsV”, “Padjaklubi” ja kõikide laste lemmik “Sipsik”. Elisa Videolaenutuse esikolmik on tavapäraselt mitmekesine, võõrustades esikohal põnevusmärulit “Mehe raev”, teisel kohal õudusfilmi “Kena vaikne kohake 2” ning kolmandal juba paljudele tuttavat “Godzilla vs Kong”.

Septembri järelevaatamise TOP 10

 1. Eesti otsib superstaari
 2. Kuhu nad kadusid?: Võru Markkuse lugu
 3. Kuuuurija: Uus hooaeg!
 4. Poissmeeste pidu
 5. Estonia – 27 aastat vastamata küsimusi
 6. Pealtnägija
 7. Teet, Kristjan ja sõbrad
 8. Vene selgeltnägijate tuleproov
 9. Kättemaksukontor: Puuküürnik 1
 10. Marilyn Kerro elamise kunst

Septembri filmide järelevaatamise TOP 10

 1. Ralf lõhub interneti: Lammutaja Ralf 2
 2. Kariibi mere piraadid: Salazari kättemaks
 3. Autod 3
 4. Lumekuninganna II: Elsa ja Anna uued seiklused
 5. Viiskümmend tumedamat varjundit
 6. Hüvasti, NSVL
 7. Indiana Jones kadunud laeka jälil
 8. Vaiana
 9. Viiskümmend halli varjundit
 10. Lelulugu 3

Elisa Huubi septembri TOP 10:

 1. Kratt
 2. Alo 2. hooaeg
 3. Kättemaksukontor
 4. ENSV
 5. Padjaklubi
 6. Sipsik
 7. Ohtlik lend
 8. Papad mammad
 9. Võimalik vaid Venemaal
 10. Jälle noor

Elisa Videolaenutuse septembri TOP 10:

 1. Mehe raev
 2. Kena vaikne kohake 2
 3. Godzilla vs Kong
 4. Vale pööre: kogukond
 5. Tom ja Jerry
 6. Spiraal
 7. Räige reede
 8. 000: Idioodist agent
 9. Kaose planeet
 10. Lemmikute kompanii
Seotud märksõnad
Uus Elisa Elamus ja Huub Mine vaatama
Vanemad TV-teenused
Liitumised enne 10.08.2021
Mine vaatama
Vanemat TV-teenust saab veebis vaadata kuni 31.05.2024. Kui soovid ka edaspidi TV-d veebis vaadata, liitu Elisa Elamusega!