Põhisisu algus

Suur teletop: millised saated ja filmid olid Eesti rahva lemmikud 2020. aastal?

15.01.2021

Möödunud aasta oli täis erakordseid telesaateid ja põnevaid kodumaiseid filme. Elisa Elamuse järelvaatamise statistika põhjal oli enim vaadatud telesaade „Maskis laulja“ ja film „Tõde ja õigus“. Elisa Huubis domineeris „Kättemaksukontor“ ja videolaenutuses paljude laste lemmik „Lumekuninganna II“.

Eesti telemaastik sai eelmisel aastal juurde mitmeid kõmulisi ja põnevaid saateid, kuid kõige vaadatuim oli Elisa Elamuse statistika andmetel „Maskis laulja“, mis püsis mitmeid kuid teleedetabeli tipus. Sarnaselt 2019. aasta kõige vaadatuimale saatele „Su nägu kõlab tuttavalt“, paistab edukuse võti peituvat nostalgilises muusikas, mis asetatakse võistluselementi koos Eesti tuntud inimestega. Teistest saadetest läksid televaatajatele korda „Estonia“ dokksari, mis raputas kogu meediamaastiku, kodumaine reality show „Rannamaja“ ja ETV eriprojekt „ÖÖ TV“.

Tele-eetris jooksnud filmidest jõudsid poodiumikohtadele ainult kodumaised filmid. Kõige vaadatuim oli „Tõde ja õigus“, mis püstitas vaatajarekordeid kinodes ja külvati üle mitmete auhindadega. Sellele järgnesid „Talve“ ehk Ergo Kulla ja Martin Alguse ekraniseering Oskar Lutsu samanimelisest raamatust ja „Ott Tänak: The Movie“.

Voogedastusteenus Elisa Huub tõi möödunud aastal vaatajateni kaks uut ja eksklusiivset seriaali ning dokksarja „Üle noatera“ teise hooaja. Kõige vaadatuim sari Elisa Huubis oli „Kättemaksukontor“, mille uus hooaeg jõudis teenusesse ka enne sügisest tele-eetrit. Muuhulgas oli menukas multifilm „Sipsik“, mis kevadel jõudis otse kinost Elisa Huubi, 2020 Eesti parima meespeaosaga pärjatud Elisa originaalsari „Reetur“, lõbus „EnsV“ ja Eesti esimene külavestern „Valguses ja varjus“.

Elisa TV-teenuste valdkonna juht Silver Soomre sõnas, et möödunud aastal ilmavalgust näinud originaalsarjad on alles esimene samm kodumaisel meelelahutusmaastikul. „Kvaliteetne sisu on vaatajale kahtlemata oluline. Elisa uued sarjad on saanud väga palava vastuvõtu ning rõõm on lugeda, kui uuritakse, millal originaalsarjad uued hooajad saavad. Tänavu tahame klientideni tuua veelgi põnevamat ja kaasahaaravamat sisu ning viia televaatamise hoopis kõrgemale tasemele.“

Elisa Elamuse videolaenutuses oli aasta vaadatuim film „Lumekuninganna II“, mis on järg paljude laste lemmikule, 2013. aastal linastunud teosele „Lumekuninganna ja igavene talv“. Teiste seas olid populaarsed palju kõmu tekitanud „Jokker“, lustakas „Vanamehe film“ ja ülemaailmne kinohitt „Tenet“, mis jõudis tõusta kõigest loetud nädalatega kogu möödunud aasta statistikas vaadatavuselt viiendale kohale.

„Ootan huviga, millega üllatab tänavune aasta telemaastikul, kuid ennekõike soovime ise üllatada televaatajaid, sest Elisal on töös mitmeid erakordseid meelelahutusprojekte,“ lisas Soomre.

 

2020 telesaadete järelvaatamise TOP

1. Maskis laulja TV3

2. Estonia KANAL2

3. Rannamaja TV3

4. UUS! ÖÖ ETV

5. Edekabel 2019 TV3

6. Meie aasta Indias KANAL2

7. Kuuuurija KANAL2

8. Eesti Laul 2020 1. poolfinaal ETV

9. Pilvede all KANAL2

10. Kaks kanget Jaapanis TV3

 

2020 filmide järelvaatamise TOP

1. Tõde ja õigus ETV

2. Talve ETV

3. Ott Tänak: The Movie TV3

4. Üksinda kodus TV3

5. Parasiit ETV2

6. Üksinda kodus 2 TV3

7. Vanamehe film KANAL2

8. Täht on sündinud KANAL2

9. Lumekuninganna II TV3

10. Imelised 2 TV3

 

2020 Elisa Huubi TOP

1. Kättemaksukontor

2. Sipsik

3. Reetur

4. EnsV

5. Valguses ja varjus

6. Teadmata kadunud

7. Luther

8. Papad mammad

9. Kaks kanget Jaapanis

10. Angry Birds

 

2020 Elisa videolaenutuse TOP

1. Lumekuninganna II

2. Jokker (2019)

3. Vanamehe Film

4. Trollid 2

5. Tenet

6. Pahad poisid kogu eluks

7. Sipsik

8. Siil Sonic

9. Lumepoiss

10. Paipoisid

Seotud märksõnad
Uus Elisa Elamus ja Huub Mine vaatama
Vanemad TV-teenused
Liitumised enne 10.08.2021
Mine vaatama
Vanemat TV-teenust saab veebis vaadata kuni 31.05.2024. Kui soovid ka edaspidi TV-d veebis vaadata, liitu Elisa Elamusega!