Põhisisu algus

Kas Android või iOS - milliseid telefone kasutavad eestlased kõige rohkem?

25.02.2020

Elisa võrguandmetest selgub, et eestlased on peamiselt Androidi usku ja kõige vanim seade, mis on võrgus tänaseni aktiivne, pärineb aastast 1992.

Elisa võrk on suur ja lai, kattes 99 protsenti Eesti territooriumist ning seda on aktiivselt arendatud sisuliselt Eesti riigi taasiseseisvumisest. Võrgustatistika on aastate vältel rohkelt muutunud ja juurde on tulnud uusi tehnoloogiaid.

Elisa erakliendiüksuse juht Andrus Hiiepuu tõi välja, et Elisa võrgus on korraga aktiivsed üle 3300 erineva seadmemudeli. „Kõige rohkem kasutatakse loomulikult erinevaid telefone. Aktiivsetest seadetest ongi valdav osa nutitelefonid, kõnetelefonid, ruuterid ja lisaks veel tahvelarvutid, modemid ning erinevad moodulid.“

Nutitelefonidest töötab 60 protsenti Android operatsioonisüsteemil ja iOS operatsioonisüsteemil 20 protsenti. „Erinevaid telefonimudeleid on Elisa võrgus vähemalt üle 3000. Neist kõige rohkem on võrgus Samsungi seadmeid. Seejärel Apple, Huawei ning edasi juba Xiaomi, OnePlus ja Nokia,“ täpsustas Hiiepuu.

Kõige vanem seade Elisa mobiilsidevõrgus pärineb aastast 1992 ning üksikuid seadmeid jagub igast aastast kuni käesolevani välja. „77 protsenti seadmetest on kuni viis aastat vanad ja kõige suurem osakaal seadmetest pärineb 2018. aastast,“ lisas erakliendiüksuse juht.

Kõige populaarsemad mudelid Elisa võrgus kuuluvad küll Apple’ile, kuid nagu selgus, siis populaarseim tootja on endiselt Samsung. „Vanemate iPhone’ide hind on üsna kindlalt viimasel ajal langenud, kutsudes inimesi neid seadmeid jätkuvalt ostma. Kui heita pilk müügitabelile, siis iPhone 7 oli möödunud aastal üks enim müüdumaid telefone.“

Elisa võrgus enim kasutatavad telefonid:

1. Apple iPhone 7

2. Apple iPhone SE

3. Huawei P20 Lite

4. Apple iPhone 6S

5. Apple iPhone 8

6. Samsung Galaxy J3

7. Apple IPhone 6

8. Samsung Galaxy A5

9. Samsung Galaxy A 40

10. Samsung E1200

Seotud märksõnad
Uus Elisa Elamus ja Huub Mine vaatama
Vanemad TV-teenused
Liitumised enne 10.08.2021
Mine vaatama
Vanemat TV-teenust saab veebis vaadata kuni 31.05.2024. Kui soovid ka edaspidi TV-d veebis vaadata, liitu Elisa Elamusega!