Põhisisu algus

Eriolukorra ajal vesteldakse rohkem kui kolmandiku võrra kauem

15.04.2020

Elisa kõnesidestatistikast selgus, et eriolukorra esimese kuu jooksul rääkisid inimesed üksteisega keskmiselt 37% kauem.

Riiklik soovitus püsida rohkem kodus ja kehtiv eriolukord riigis on toonud kaasa telefonikõnede pikema kestvuse. Elisa kõnestatistikast selgub, et kõnede pikkus oli kasvanud alates eriolukorra algusest 37% ja keskmine kõne kestis natuke üle nelja minuti. Kõnede arvus toimus hüppeline kasv eriolukorra väljakuulutamisel, kuid pärast seda normaliseerus kõnede arv võrgus.

Elisa tehnoloogiaüksuse juht Toomas Polli sõnas, et kõneaja kasv on märgatav igapäevaselt. „Kõige enam kõneletakse tööpäeviti ja väike langus saabub koos nädalavahetusega. Sellegi poolest on täna kõnede kestvus oluliselt suurem kriisi eelse ajaga võrreldes, kui keskmise kõne pikkus oli napilt kolm minutit.“

„Rõõm on näha, et ajal kus piiratakse füüsilist inimkontakti, vesteldakse pereliikmete ja lähedastega varasemast oluliselt rohkem. Pidagem meeles endale armsaid inimesi ning hoidke kokku, hoides lahku,“ lisas Polli. Kõnevõrkude ülekoormuse ohtu Elisa võrgus ei ole.

Eriolukorra ajal vesteldakse rohkem kui kolmandiku võrra kauem

 

Seotud märksõnad
Uus Elisa Elamus ja Huub Mine vaatama
Vanemad TV-teenused
Liitumised enne 10.08.2021
Mine vaatama
Vanemat TV-teenust saab veebis vaadata kuni 31.05.2024. Kui soovid ka edaspidi TV-d veebis vaadata, liitu Elisa Elamusega!