Põhisisu algus

Elisa viis esimesel poolaastal läbi ulatuslikud võrguarendustööd

27.07.2020

Elisa jätkas 2020. aasta esimesel poolel jõudsalt internetivõrgu arendustöödega, kasvatades andmesidekiiruseid ja parandades levitingimusi mitmes piirkonnas üle Eesti. Täiendavat 4G lisavõimekust lisati pea 300 tugijaamale ning rajati ligi 40 uut tugijaama.

Elisa tehnoloogiaüksuse juhi Toomas Polli sõnul on esimene poolaasta olnud tempokas ja töökas ning see on näidanud, kui kiiresti võivad klientide vajadused muutuda. „Oleme kuue kuuga 294 tugijaamale lisanud juurde lisamahtu, mille eesmärk on olnud veelgi parendada teenuste kasutajakogemust ja vastata kasvavale nõudlusele. Seda on tänaseks juba pea sama palju kui terve eelmise aasta peale kokku.“

Polli selgitas, et märkimisväärse numbri taga on nii klientide arvu jätkuv kasv kui ka koroonakriisis suurenenud andmeside tarbimise maht. „Eriolukorra ajal tõusis kõne- ja andmeside tarbimine hüppeliselt, kuna kodud muutusid ühteaeg nii ühe-kahe inimese kodukontoriks kui ka õpilaste klassiruumiks. See suurendas ka koormust, kuna üheaegselt tarbiti andmesidet mitmest seadmest korraga – osaleti videokoosolekutel, striimiti filme ja sarju jne.“

Samuti rajati esimesel poolaastal ligi 40 uut tugijaama nii 3G ja 4G tehnoloogial, nendest suurem osa tõmbekeskustesse Tallinnasse ja Harjumaale, mille eesmärk on parendada levitingimusi.

Muuhulgas jätkati võrgu- ja leviarendustöödega ka väiksemates linnades ja maapiirkondades. Näiteks Rakveres lisas Elisa mais pea kõigile linna tugijaamadele täiendavat lisamahtu. Juunis suurendati aga suvituspealinnas Pärnus kõigile Pärnu jõe ja mere vahelisel alal asuvate tugijaamade võimekust. „Nii Rakveres kui ka Pärnus kasvasid mobiilse interneti kiirused seeläbi üle 50%, mis parandab märkimisväärselt mobiilse interneti kasutamise kogemust. Eestimaalased puhkavad sel aastal rohkem kodumaal ja suvepealinn on kindlasti paljude lemmiksihtkoht, mistõttu aitab see täiendus vähendada seal piirkonnas suvekuudel suurenevat koormust,“ lisas Polli.

„Süstemaatiline üleriigiline võrguarendus ja levitihendus on Elisa jaoks oluline, et pakkuda klientidele väga head interneti kasutuskogemust sõltumata asukohast, tagada töökindlus ning suuta kohaneda muutunud käitumisharjumustega võimalikult kiirelt,“ ütles Polli.

2019. aasta lõpul avalikustatud Tarbijakaitse ja Tehnilise Järelevalve Ameti (TTJA) mobiilse andmeside mõõtmistulemuste järgi saavutas Elisa võrk Eestis suurimad keskmised kiirused.

Elisa Eesti AS www.elisa.ee on Elisa kontserni osa ning turuliider Eestis telekomiteenustes erakliendi segmendis. Samuti on Elisa juhtiv tasulise TV-teenuse ja suuruselt teine interneti püsiühenduse teenuse pakkuja Eesti turul. Koos Santa Monica Networksiga loob ettevõte klientidele turvalisi võrgu- ja andmekeskuste lahendusi. 1000 töötajaga suurettevõtte siht on saada suurimaks kommunikatsiooni- ja meelelahutusettevõtteks Eestis. Elisa pakub kõikidele klientidele mobiilside, interneti püsiühenduse ja TV-teenuseid ning aitab ettevõtetel ja avalikul sektoril kasvatada efektiivsust ja turvalisust võrgu- ja IT infrastruktuurilahenduste abil. Ettevõtte käive 2019. aastal oli 174,8 miljonit eurot.

Lisateave:

Marika Raiski
Elisa suhtekorralduse valdkonna juht

Seotud märksõnad
Uus Elisa Elamus ja Huub Mine vaatama
Vanemad TV-teenused
Liitumised enne 10.08.2021
Mine vaatama
Vanemat TV-teenust saab veebis vaadata kuni 31.05.2024. Kui soovid ka edaspidi TV-d veebis vaadata, liitu Elisa Elamusega!