Liigu edasi põhisisu juurde
Elisa

Breadcrumb

Täna alustab ETVs uus Urmas Vaino juhitud saade, kus küsitakse, milline on Eesti tulevik

04.05.2021

Täna alustab ETVs uus Urmas Vaino juhitud saade, kus küsitakse, milline on Eesti tulevik

Kas oleme kümne aasta pärast tervemad, rikkamad, targemad ja õnnelikumad? Mida ootavad Eesti inimesed tulevikult? Neile küsimustele hakkab 4. mail kell 20.00 ETV-s vastuseid otsima Urmas Vaino juhitud uus saade “Eesti 2031”.

Neljaosaline saatesari “Eesti 2031” annab kirju läbilõike inimeste mõttemaailmast ja tuleviku visioonidest aastal 2021. Teadusmaailma ja ühiskondliku elu arengutega kõrvuti jõuavad ekraanile inimeste arvamused, mis peegeldavad unistusi, hirme ja lootusi tuleviku Eesti osas.

“Eesti 2031” vaatab Eesti lähitulevikku läbi nelja fookusteema: tervis ja meditsiin, majandus, haridus ja teadus ning keskkond. Avasaade uurib tervisega seotud teemasid ja arutleb, kas kümne aasta pärast on meditsiini valdkond tänasega võrreldes täiesti muutunud.

Kas aastaks 2031 on leiutatud vähiravim? Kuidas paremini diagnoosida ja ravida depressiooni? Kui suur roll on tulevikus arstidel või muutub tervise jälgimine tehnoloogiliste lahenduste pärusmaaks? Milliseid eetilisi dilemmasid tõstatab geenitehnoloogia ja personaalmeditsiini areng?

Järgmisel nädalal uuritakse majandusküsimusi ja arutletakse koos külalistega, kas kümne aasta pärast elame me kõik paremini või valitseb tuleviku osas pigem pessimism. Robotitest, põlevkivist, ehedast kodumaisest toidust, jõukusest ja ükssarvedest – need on mõned näited majandusele pühendatud saatest, mis ETV eetrisse jõuab 11. mail.

Sarja kolmanda saate keskmes on teadus ja haridus ning tulevikuteemadele paneb 25. mail punkti saade keskkonnast ja õnnest. Vaatajad on oodatud kaasa mõtlema ja endaltki küsima, kas oleme kümne aasta pärast õnnelikud ja mida peame tegema praegu, et tänased unistused ja ideaalid oleksid tulevikus ellu viidud.

“Eesti 2031” alustab ETVs 4. mail kell 20.00. Saadet juhib Urmas Vaino.

Allikas
Diktor raamatud
Seotud märksõnad

Kontaktid Esindused Abi Seadmetugi Seadmete juhendid Elisast Tule tööle Teenuste tingimused ja hinnakirjad Tehisintellekt Elisas Koostöö startupidega Projekteerijale, arendajale ja teistele operaatoritele For carriers Pressiinfo

Vabandame! Teie veebilehitseja on liiga väike meie kodulehe külastamiseks.

We're sorry! Your browser is too small for this website.

Приносим извинения! Размеры вашего браузера слишком малы для посещения нашей страницы.