Põhisisu algus

Ostsid uue televiisori? Ülespanekul peaksid kindlasti tegema seda

Uue parema pildikvaliteedi või suurema ekraaniga televiisor toob paljudesse kodudesse rõõmu ja elevust. Omaette ülesandeks on aga teler niimoodi üles seada, et see parimat elamust pakuks. Ajus lühise vältimiseks on hea tähelepanu pöörata järgmistele sammudele, mis ülespanekuga kaasas käivad.

Sea televiisor üles

Kui lihtne või keeruline see ülesanne on, sõltub muidugi sellest, kas asetad teleri mõnele tasapinnale või tahad selle seinale kinnitada. Seinalekinnitamise peaks enne pihta hakkamist korralikult läbi mõtlema. Mõningatest punktidest, millele enne televiisori seinale kinnitamist mõelda, oleme blogis ka varem kirjutanud.

Ühenda õigesti ka kõik vajalikud kaablid, olgu siis digiboksi või vajadusel ka näiteks DVD-mängijaga. Kaablite puhul pööra tähelepanu sellele, et need jookseks kohe sobivast kohast, et hiljem ennast ümbertõstmisega mitte vaevata. Nagu me teame, on kõige püsivamad just ajutised lahendused. Juhtmepusade peitmiseks on võimalik kasutada spetsiaalseid kaablirenne, mis kinnitatakse seinale teleri taha või teleri alla mööblile. Samuti on kaablid võimalik peita spetsiaalsetesse karpidesse.

Ühenda televiisor internetti

Kaasaegne tehnoloogia toetub suuresti just internetiühendusele. Kui ühendus loodud, saab televiisor alla laadida ja sisse viis kõik vajalikud uuendused.

Ühenduse saad luua koduse WiFi võrguga või võimaluse korral võrgukaabliga. Sedasi tagad ligipääsu veebisisule ja striimisplatvormidele nagu YouTube ja Netflix.

Ühenda ära pult ja (nuti)seadmed

Kuigi oleme harjunud, et diivanilaual on reas kaks-kolm eri pulti, pole tegelikult kaasaegsete seadmete puhul sellist kollektsiooni enam vaja. Televiisoripuldi saab panna käsklusi jagama ka paljudele teistele seadmetele, olgu selleks siis DVD või Blu-Ray mängija, konsool või digiboks.

Hea on kohe teleriga ära ühendada ka näiteks kõlar, mis võib-olla telerist paremat helikvaliteeti pakub.

Muuseas, vahel saab teleri juhtimisel hakkama ka ilma puldita, sest seda võib vabalt asendada ka näiteks telefon. Selleks tuleb telefoni lihtsalt vastav rakendus laadida.

Pane paika sätted ja kalibreeri

Nüüdisaegsed telerid annavad võimaluse pilti vastavalt enda vajadustele ja näiteks toa valgustamise eripäradele ise reguleerida. Teleri pildi seadistamiseks on sätetes hulk võimalusi ja endale sobivaima pildi saab igaüks ise paika panna.

Esimese käivitamise juures võiks aga kasvõi korraks käia üle teleri pildisätted. Mõnikord võib kastist tulnud televiisor olla näiteks demorežiimil, mis on mõeldud kaupluses pildi kuvamiseks.

Alustuseks võiks kõik näidikud, sh pildirežiimi lülitada lähteseadmetesse (Normal) ning sealt edasi hakata paika sättima erinevaid täpsemaid sätteid nagu eredus, teravus, kontrast ja taustvalgus.


Allikas
Diktor.geenius.ee
https://diktor.geenius.ee/blogi/elisa-blogi/ostsid-uue-televiisori-enne-vaatama…
Uus Elisa Elamus ja Huub Mine vaatama
Vanemad TV-teenused
Liitumised enne 10.08.2021
Mine vaatama
Vanemat TV-teenust saab veebis vaadata kuni 31.05.2024. Kui soovid ka edaspidi TV-d veebis vaadata, liitu Elisa Elamusega!