Liigu edasi põhisisu juurde
Elisa

Breadcrumb

Need mängukonsoolid aitavad sul pimedaid talveõhtuid mööda saata

K, 06/11/2019 - 09:10

Kätte on jõudnud see aeg, kus päevad on lühikesed ning pime aeg soosib tubaseid tegevusi. Üheks selliseks on ka erinevate mängude mängimine. Konsool on selleks igati hea lahendus, sest on iga mängu jaoks piisavalt võimas ning teleri suur ekraan teeb kogemuse nauditavamaks. Aga millise valima peaks?


Sony PlayStationSony legendaarsest mängukonsoolist on hetkel saadaval 4. põlvkonna mudel. Soetada saab seda kahes erinevad variatsioonis – Slim ja Pro. Nagu nimigi ütleb, on esimene versioon õhem, kuid veidi nõrgemate omadustega. Suurimaks erinevuseks on see, et Slim toetab kõrglahutusega pildi edastamist, kuid Pro variant teeb seda 4K resolutsioonis. Oluline on see juhul, kui lisaks mängimisele on huvi ka videopilti konsooli vahendusel jälgida.


Kuigi mõlemal konsoolil on väga suur mängude valik, on PlayStationil rohkem eksklusiivset sisu, mida ainult sellel konsoolil nautida saab. Mängud nagu Uncharted 4, Spider-Man või God of War on saadaval ainult Sony konsoolil.


Võidusõidumängude huvilistel tasub aga teada, et Gran Turismo seeria mängud on samuti saadaval ainult PlayStationil ja teistel konsoolidel neid mängida ei saa.


Konsooliomanikud saavad ühineda PlayStation Now teenusega, mille vahendusel saab ühe kuutasu eest mängida värskeid mänge ning lisaks ka vanemate põlvkondade (PS2 ja PS3) hitte.


Lisaks mängudele on võimalik Playstationi kaudu kasutada ka teisi teenuseid, näiteks kuulata Spotify vahendusel muusikat või vaadata seriaale Netfilixi kaudu. Erinevalt Xboxist võimaldab Sony konsool kasutada ka virtuaalreaalsuse komplekti.


Microsoft XboxKa Xboxi konsool on saadaval kahes erinevas variatsioonis – One S ja One X. S on lihtsam mudel veidi lahjema riistvaraga ning väiksema mälumahuga. Kummalgi aga ei teki probleeme mängude jooksutamisega. Sarnaselt PlayStationile on ka One X konsoolil 4K tugi.


Nagu öeldud on Microsofti konsoolide mänguvalik veidi väiksem, kuid kindlasti ei teki selle valikust probleeme meelepärase leidmiseks. Kuigi Xboxil pole sellist hitti nagu Gran Turismo, saavad kasutajad nautida ainult sellele konsoolile mõeldud Forza seeria võidusõidu mänge.


Microsofti plussiks on aga see, et mitmeid mänge saab mängida ka Windowsi platvormil. Seega, kellele meeldib arvutis mängida, pakub Microsoft selleks säästlikku varianti.


Microsoftil on samuti olemas uute ja vanade mängude jaoks eraldi teenus Xbox Game Pass, kus ühe kuutasu eest on võimalik suurt valikut erinevaid mänge mängida. Lisaks uueneb kataloog pidevalt.


Kasutajal on samasugused võimalused ka muude teenuste kasutamiseks nagu Playstationil.


Kokkuvõttes pole keskmisele kasutajale suurt vahet, kumb konsool soetada. Mõlemad pakuvad nauditavat kogemust , kuid vahe tuleb sisse lisavõimaluste kasutamisel. Näiteks kui soovid mingit kindlat mängu proovida, mis on saadaval ainult ühel platvormil, on valiku tegemine lihtne.


Allikas
Diktor.geenius.ee

Vabandame! Teie veebilehitseja on liiga väike meie kodulehe külastamiseks.

We're sorry! Your browser is too small for this website.

Приносим извинения! Размеры вашего браузера слишком малы для посещения нашей страницы.