Liigu edasi põhisisu juurde
Elisa

Breadcrumb

Milliste naljakate olukordadega puutub kokku ühe sideoperaatori tehniline tugi?

R, 13/12/2019 - 08:35

90-aastane härra katusel ja wifi-ühendus eelmise sajandi lauaarvutisse – tehnilise toe töötajatel on naljakaid juhtumeid ja huvitavaid olukordi nagu varnast võtta.


Elisa tehnilise toe inimesed on kannatlikud ning leiavad alati koos kliendiga parima võimaliku lahenduse. Kõige olulisem on, et ka helistaja oleks koostööaldis ja rahulik.


Kogusime Elisa tehnilise toe töötajate käest mõned toredamad lood tööpäevadest, mis on ka neile endale olnud kõige meeldejäävamad.


Vestlused võivad kujuneda nii pingeliseks kui naljakaksElisa seadmetoe tiimijuhi Sigrid Ojavee sõnul kasvab laupäeva õhtutel helistajate hulk ning kord ühe peo ajal tuli kõne äreva häälega meesterahvalt, kes oli teleri sisendi paigast ära ajanud. Taustal oli lisaks kuulda kaht peokaaslast, kellest üks ütles, et kui helistaja asja korda ei saa, siis ta läheb toob kuurist kirve ja lööb tal sellega pea maha. Lisaks ütles ta, et ei kutsu antud sõpra enam kunagi endale külla napsitama. Õnneks lahenes kõik hästi ning pingelisest olukorrast olenemata saadi asi korda.


Sigrid meenutas, kui ta oli just saanud 20-aastaseks, oli tal häälepaelte põletik. Viimasel tööpäeval enne haiguslehele minekut helistas talle vanem naisterahvas, kellega tehti enam kui tunniajane kõne, et saada paika teleka sisend. Daam oli lõpuks endast üpriski väljas, sest iga hetk oli algamas “Kirgede torm”, mida ta kindlasti näha soovis. Pärast pildi ette saamist oli ta äärmiselt õnnelik ning lausus: “Me teiega, proua, kes me ilmasõja ajal sündinud oleme, oskame ikka kõigest üle saada!”.


Kunagi tehnilises toes töötanud Karl meenutas klienti, kes ei saanud oma arvutit wifiga ühendada. Osad kliendid kutsutakse lisaks telefonikõnedele ka Elisa kontorisse kohapeale, kui tundub, et sellisel viisil on neid parem aidata. Sel korral tuli helistaja linna teisest otsast bussiga kohale ning võttis arvuti kaasa. Kohapeal selgus, et tegemist oli lauaarvutiga aastast 1999, mis ühtlasi andis vastuse küsimusele, miks seda internetiga ühendada ei õnnestunud.


Üllatavad juhtumid üle õhu teenustegaElisa tehnilise toe tiimijuht Jaan-Kevad Vingissar rääkis loo sellest, kui helistas üle õhu internetiteenuseid kasutav klient ning ütles, et iga kord, kui tal on paha tuju või ta on närvis, siis kaob tal internet ära. Klient kahtlustas, et pahade tunnete aura segab interneti signaali levimist ning küsis abi. Jaan-Kevade sõnul ei osanud ta soovitada muud, kui tassi rahustavat teed ning rike sai lahendatud – tšakrad lahti ja ka internet tuleb tagasi!


Jaan-Kevad tõi välja ka seiga meesterahvaga, kellel oli samuti mure üle õhu teenusega. Pärast esialgsete küsimuste küsimist jõuti järeldusele, et ilmselt oli antenn tormiga paigast läinud. Kuna tegemist oli vanema härraga, siis pakuti talle kohe välja esimesi võimalikke tehnikute aegu. Selle peale küsis klient, mis see tehnik ikka oskab ära teha. Vastuse peale, et tehnik ronib katusele ja kontrollib antenni üle, kostis 90-aastane meesterahvas: „Eile juba käisin katusel, väänasin seda antenni sinna-tänna, aga sellest polnud kasu!“.


Allikas
Geenius.ee

Vabandame! Teie veebilehitseja on liiga väike meie kodulehe külastamiseks.

We're sorry! Your browser is too small for this website.

Приносим извинения! Размеры вашего браузера слишком малы для посещения нашей страницы.