Liigu edasi põhisisu juurde
Elisa

Breadcrumb

Millises keskkonnas sa veebi kaudu TV-d saad vaadata, sõltub sellest, millise TV-teenuse kasutaja sa oled.
Uus Elisa Elamus Liitumised alates 10.08.2021 Mine vaatama
Vanemad TV-teenused Liitumised enne 10.08.2021 Mine vaatama

Millised on 3 kõige levinumat viga, mida telefoniga pildistades tehakse?

T, 21/09/2021 - 15:24

Tänapäevaste nutiseadmete kaamerad pakuvad hulga erinevaid funktsioone ja võimalusi, mis on viinud telefoniga pildistamise täiesti uuele tasemele. Ka telefoniga tehtud piltide puhul saab tihtilugu kohe aru, kas inimene ei ole kaameraga päris sina peal või mitte. 

Millele peaks tähelepanu pöörama, kui tahad enda telefoniga paremaid pilte jäädvustada?

Kasuta suumi õigesti

Nutifotograafia on viimase viie aasta jooksul niivõrd arenenud, et paljudelt kaameratelt leiab täna juba ka optilise suumi võimaluse. Erinevus tavapärasest ehk digitaalsest suumist liigub optilise suumi puhul objektiiv füüsiliselt objektile lähemale.

Digitaalne suum ei too aga pilti tegelikult lähemale, vaid lõikab lihtsalt kaadrit väiksemaks, et sedasi subjekti rohkem esile tuua.

Kahjuks kasutavad tänaseni paljud telefoniga pildistajad suumimist olukordades, kus selleks vajadust pole. Sageli on põhjuseks lihtsalt laiskus – kergem on sõrmedega pilt endale lähemale tuua kui mõned sammud teha.

Parim viis suumimiseks ongi subjekti füüsiliselt, olgu see siis objektiivi või iseenda jalgade abil lähemale toomine. Digitaalset suumi võiks võimaluse korral vältida.

Liiga palju filtreid

Sotsiaalmeediasse pilte postitades on mõne filtri kasutamine praktiliselt kohustuslik. Kahjuks võib liigne filtrite kasutamine hea pildi hoopis ära rikkuda. Sageli kasutatakse Instagrami filtreid liialt julgelt, mille tulemuseks on ebaloomulikud ja ületöödeldud pildid.

Pilditöötluse jaoks tasub hankida telefoni mõni spetsiaalselt selleks mõeldud rakendus, näiteks Snapseed, Adobe Photoshop. Filtrite jaoks võib aga vaadata VSCO rakenduse poole.

Vale kaadri kompositsioon

Kolmas levinud viga puudutab kadreerimist. Telefoniga pildistamise juures on üheks suurimaks plussiks mugavus ja kiirus. Kaamera kaasas kandmise saab nutitelefoniga vajadusel sekundite jooksul vajaliku pildi tehtud. See aga ei tähenda, et tavapärased fotograafia põhimõtted ka nutitelefoniga pildistamises ei kehti.

Kadreerimise ja kompositsiooni puhul kehtivad fotograafias teatud põhimõtted, millest tasub paremate piltide tegemise jaoks teadlik olla. Oled tõenäoliselt isegi pannud tähele pilte, kus subjekti pole korralikult fookusesse võetud või lihtsalt jääb midagi häirima.

See “midagi” võibki sageli olla kompositsiooniga seotud. Kõikidel telefonikaameratel on olemas võimalus aktiveerida kaamera ruudustik, mis aitab kompositsiooniga. Üks kindel viis pildistades paremaid tulemusi saada ongi ruudustiku kasutamine ning subjekti asetamine sinna, kus jooned kokku saavad.


Allikas
Geenius.ee

Kontaktid Esindused Abi Seadmetugi Seadmete juhendid Elisast Tule tööle Teenuste tingimused ja hinnakirjad Tehisintellekt ElisasJätkusuutlik Elisa Koostöö startupidega Projekteerijale, arendajale ja operaatoritele For carriers Pressiinfo

Vabandame! Teie veebilehitseja on liiga väike meie kodulehe külastamiseks.

We're sorry! Your browser is too small for this website.

Приносим извинения! Размеры вашего браузера слишком малы для посещения нашей страницы.