Põhisisu algus

Jaak Roosaare raamat „Aktsiatega rikkaks saamise õpik" nüüd saadaval Elisa Raamatus

27.01.2017

Elisa Raamatu valikusse lisandus Jaak Roosaare uus raamat „Aktsiatega rikkaks saamise õpik". Jaak ütleb oma intervjuus Elisale, et kõigil meil on võimalik luua endale palgatulu kõrvale passiivne sissetulek. Loe, mida rääkis Jaak Roosaar veel Elisale antud eksklusiivses intervjuus.

Mis on Sinu uue raamatu „Aktsiatega rikkaks saamise õpik“ kõige olulisem sõnum või soovitus lugejale?
Usun, et kõige olulisem sõnum on see, et kõigil on võimalik saada omanikuks ja lisaks oma igapäevasele palgatulule luua endale passiivne sissetulek, mis ei sõltu enam enda ajalisest panusest. Ehk siis rakendada ettevõtted enda heaks tööle. Ja, et aktsiaid tuleks vaadata eelkõige osana ettevõttest, mis toodavad omanikele dividende, mitte kui virtuaalset numbrit arvutiekraanil, mis üles-alla kõigub.

Milliste eelteadmistega investeerimishuvilisele on raamat suunatud?
Raamatut peaks olema võimeline lugema inimene, kes ei tea isegi seda, mis imeloom see aktsia on. Samas on paar peatükki, mis peaksid sobima ka edasijõudnud investoritele (optsioonide kasutamine näiteks). Usun, et kasulik lugemine on ka intervjuud investoritega ja raamatu lõpus olevad infoallikad.

Mis teeb Sinu raamatu eriliseks? Mille poolest Sinu raamat ja soovitused erinevad teistest sama valdkonna väljaannetest?
Eesti keeles börsiteemalist lugemist liiga palju polegi. Ilmselt võiks lähima võrdlusmaterjalina tuua Seppo Saario raamatu, mida soovitan kindlasti kõigile - need olid ka minu esimesed börsiraamatud. Seppost eristab minu raamatut ehk Eesti kontekst ja kohalike ettevõtete põhjalikum analüüs.

Mis on olnud (viimase aja) parim ja ehk isegi tasuvaim :) soovitus või vihje aktsiatesse investeerimise osas Sulle endale?
Olen alati suhtunud eelarvamusega optsioonidesse, pidades seda spekulantide mängumaaks. Umbes aasta tagasi sain aga kokku inimesega, kes optsioone müüb ja avas selle maailma ukse ka mulle. Sellest saadik olen vaadanud optsioone hoopis teise pilguga.

Millest soovitad alustada nendel lugejatel, kes investeerimisega alles algust teevad? Millisest varaklassist soovitad alustada?
Kui Sul on raha alla 10 000 euro ja igakuiselt saad säästa alla 200 euro ning Sind ühisrahastus ei hirmuta, siis soovitaksin alustada sealt. Aktsiate suurimaks plussiks on võimalus passiivselt paigutada suuremaid summasid. Samas on Tallinna Kaubamaja tootnud investoritele viimase 20 aasta jooksul enam kui 20% aastatootlust, mis teeb pika puuga ära isegi Warren Buffettile. Ma ise investeerin nii laenudesse, aktsiatesse kui ka kinnisvarasse ja minu meelest on teatav hajutatus mõistlik.

Mida olulist soovid oma uue raamatu kohta veel välja tuua?

Öeldakse, et parim aeg alustamiseks oli eile ja paremuselt järgmine on täna. 2010. aastal Tallinna börsilt aktsiaid ostnud investorid on tänaseks oma raha mitmekordistanud. Samas, kui Sa ei alusta täna, siis ei alusta sa ilmselt ka homme. Nii, et tasa ja targu - aktsiatesse tasub investeerida vaba raha ja seda aastakümneteks. Minu soovitus lugejatele on panna algus oma perekonna rahapuule, mis aegamööda ühe suuremaid dividendivilju kasvatab.

Seotud märksõnad
Uus Elisa Elamus ja Huub Mine vaatama
Vanemad TV-teenused
Liitumised enne 10.08.2021
Mine vaatama
Vanemat TV-teenust saab veebis vaadata kuni 31.05.2024. Kui soovid ka edaspidi TV-d veebis vaadata, liitu Elisa Elamusega!