Liigu edasi põhisisu juurde
Elisa

Breadcrumb

Millises keskkonnas sa veebi kaudu TV-d saad vaadata, sõltub sellest, millise TV-teenuse kasutaja sa oled.
Uus Elisa Elamus Liitumised alates 10.08.2021 Mine vaatama
Vanemad TV-teenused Liitumised enne 10.08.2021 Mine vaatama

Tuumakatastroofi ajalugu: Tšornobõl läbi inimeste silmade

07.09.2021

Tuumakatastroofi ajalugu: Tšornobõl läbi inimeste silmade

1986. aasta 26. aprill oli üks erakordselt õudne päev, mil toimunu püsib inimkonna kollektiivses mälus ilmselt igavesti. Ukraina aladel Tšornobõlis plahvatas tuumaelektrijaama 4. reaktor ning atmosfääri vabanes suur kogus radioaktiivset ainet, mis hävitas nii inimeste tervist kui loodust ning kandus pea üle terve Euroopa.

Ukrainlasest ajaloolane, Harvardi ülikooli professor Sergi Plohhi elas 1986. aastal vähem kui 500 km kaugusel Tšornobõlist. Nüüd on tema kodu Ameerika Ühendriikides, kuid kodumaal aset leidnud katastroof on talle endiselt hingelähedane.

Arhiividokumentidele ja intervjuudele toetudes jutustab ta loo Euroopa – või ka maailma – suurimast tuumakatastroofist, mis jättis jälje sadade tuhandete inimeste ellu.

Põnevikuna, kuid ülimalt tõetruuna kirjutatud “Tšornobõl: tuumakatastroofi ajalugu” viib lugeja kevadisse Ukrainasse, reaktori juhtimisruumi, hüljatud küladesse ning võimulolijate kabinettidesse. Ennekõike on see aga nende inimeste lugu, kes oma tervise hinnaga pidid ära hoidma tuumapõrgul, mille kõige hullemad tagajärjed oleksid hävitanud elu kaugemalgi kui Euroopas.

Tuumakatastroofist on valminud ka 5-osaline miniseriaal, mis pälvis hulgaliselt auhindu, teiste hulgas kolm Emmy auhinda ja kaks Kuldgloobust. Raamat ja seriaal täiendavad üksteist hästi ning huvilistel tasub kindlasti mõlemat lugeda-vaadata.

Allikas
Diktor raamatud
Seotud märksõnad

Kontaktid Esindused Abi Seadmetugi Seadmete juhendid Elisast Tule tööle Teenuste tingimused ja hinnakirjad Tehisintellekt ElisasJätkusuutlik ElisaLigipääsetavus Koostöö startupidega Projekteerijale, arendajale ja operaatoritele For carriers Pressiinfo

Vabandame! Teie veebilehitseja on liiga väike meie kodulehe külastamiseks.

We're sorry! Your browser is too small for this website.

Приносим извинения! Размеры вашего браузера слишком малы для посещения нашей страницы.