Põhisisu algus

Südamlikkuse meistriklass: humoorikas, ent liigutav lugu vanaemast ja tütretütrest poeb lugejatele pikaks ajaks hinge

02.11.2021

Pole lihtne leida raamatut, mis meeldib nii rõõmsale lapsele, valivale noorele kui ka tõsisele täiskasvanule. Üks selline on siiski Elisa Raamatu virtuaalsetel raamaturiiulitel peidus. 

Fredrik Backmani teose näol on tegu tõepoolest nii suurepärase looga, et seda võiks lugeda kõik hoolimata vanusest. Raamatu peategelase otsekohesus aitab igal lugejal näha maailma taas uue nurga alt ja märgata kõigis midagi toredat.

Seitsmeaastasel Elsal on üks isemoodi vanaema, kes muudkui tembutab – näiteks tulistab ootamatuid külalisi rõdult värvikuulipüssist. Vanaema on Elsa ainuke sõber ja superkangelane. Neil on oma salakeel ja koos seiklevad nad Peaaegu-Ärkvel-Maal. Selle maa elanikud on kõik isemoodi ja seal ei kästa normaalne olla.

Kui vanaema sureb, ei pääse Elsa enam muinasjutulisse Peaaegu-Ärkvel-Maale, kuid vanaema on talle jätnud ühe hoopis suurema seikluse. Elsa peab naabritele viima vanaema kirjutatud kirjad, kus vanaema neilt vabandust palub. Ülesannet täites õpib Elsa tundma paljusid majaelanikke ja avastab vanaema kohta nii mõndagi üllatavat.

Fredrik Backmani “Vanaema saatis mind ütlema, et ta palub vabandust” on kurbnaljakas argimuinasjutt kiiksuga superkangelastest, elust, surmast ja õigusest olla isemoodi. Teos on ka lugejatelt saanud ohtralt positiivset tagasisidet – eelkõige hinnatakse seda kui naljakat, südamlikku ja mõtlemapanevat lugemist. 

Allikas
Diktor raamatud
https://diktor.geenius.ee/rubriik/raamat/sudamlikkuse-meistriklass-humoorikas-e…
Seotud märksõnad
Uus Elisa Elamus ja Huub Mine vaatama
Vanemad TV-teenused
Liitumised enne 10.08.2021
Mine vaatama
Vanemat TV-teenust saab veebis vaadata kuni 31.05.2024. Kui soovid ka edaspidi TV-d veebis vaadata, liitu Elisa Elamusega!