Põhisisu algus

Sisulooja Anna Elisabeth jagab lugemissoovitusi!

27.11.2020

Anna Elisabeth on hetkel põhiametilt lapsehoolduspuhkusel ning püüab kahe väikese poja kõrvalt iga võimaliku vaba hetke lugemiseks näpistada.

Ta hindab äpist raamatute lugemise ja kuulamise puhul kõige rohkem seda, et lemmikraamatuid mahub korraga temaga kaasa tuhandeid. Loe, millised on Anna Elisabethi Elisa Raamatu lemmikud ja avasta ka enda jaoks mõnusat kirjandust!

1. Jo Nesbø raamatud. Nesbø on üks mu lemmikuid krimiautoreid ja tema romaanid tekitavad korralikult kõhedust, ent pole samas üles ehitatud ainult šokeerimiseks: ka lugu ise on keerukas ja hästi põimitud, lõpptulemused ootamatud. Minu isiklikud lemmikud temalt on seni “Nuga” ja “Lumememm”, mõlemad tema Harry Hole sarjast, aga äpi “Loen hiljem” riiulis on veel parajalt tema lugusid ootel.

2. Jätkates mu kiindumust Skandinaavia krimiautoite vastu, soovitan Hans Rosenfeldti ja Michael Hjorth raamatutele võimaluse anda. Lugesin suvel “Mees, kes polnud mõrtsukas” ja nüüd on mul järjekorras “Tüdruk, kes ei rääkinud”, “Mees, kes jälgis naisi” ja “Mees, keda polnud seal”. Kuna esimese raamatu ülesehitus meeldis mulle väga, usun parimat ka teistest.

3. Raamat, mille oleksin hiljuti peaaegu 25€ eest poest ostnud, aga leidsin äpist on Anders de La Motte “Suve lõpp”. Ja veel on mul ootel krimiromaanid “Ja siis ta oli läinud” (Lisa Jewell) ja “Lumepimedus” (Ragnar Jonasson).

4. Liikudes viimaks kadunud ja/või mõrvatud inimeste juurest edasi helgemas suunas, löövad praegu laineid Lucinda Riley seitsme õe raamatud. Kõik ilmunud raamatud on ka äpis olemas, nii et võid ühe pika hingetõmbega nad kõik alla neelata: “Seitse õde”, “Tormiõde”, “Päikeseõde”, “Varjuõde”, “Pärliõde”, “Kuuõde”.

5. Vahel tahan lugeda midagi päris endale, saada teadmisi ja mõtteainet omaenda isikliku eluga toimetulekuks. Soovitan selleks soojalt Jordan B. Peterson “12 elu mängureeglit. Vastumürk kaosele”, samuti John Dewey “How We Think”. Viimane on inglise keeles – minu ja kindlasti paljude rõõmuks leidub ingliskeelseid raamatuid Elisa Raamatus omajagu.

Kellel pole mahti pikki raamatuid läbi lugeda, siis mitmest ülemaailma hinnatud eneseabi teosest on olemas Elisa essentsid ehk napis ja tihendatud vormis kokku pandud lugemine. Näiteks võib nii oluliselt kiiremini saada selgeks mõtted Dale Carnegie raamatust “Kuidas võita sõpru ja mõjutada inimesi” või Eckhart Tolle teosest “Siin ja praegu: kohaloleku jõud”.

6. Ühed mõtlemapanevaimad raamatud on minu jaoks alati elulood, sest need on päris inimesed, päriselt juhtunud asjad. Sa saad sõna otseses mõttes õppida kellegi teise vigadest ja olles raamatuga teatud maal, oled väga hea raamatu puhul peategelasega justkui sõbraks saanud ning pisarateni liigutatud tema kordaminekutest. Minul on ootel Simon Luptoni ja Greg Brooksi “Freddie Mercury elust tema enda sõnadega” ning Ahlee Vance’i “Elon Musk: Tesla, SpaceX ja rännak ulmelisse tulevikku”.

Allikas
Diktor raamatud
https://diktor.geenius.ee/rubriik/raamat/sisulooja-anna-elisabeth-jagab-lugemis…
Seotud märksõnad
Uus Elisa Elamus ja Huub Mine vaatama
Vanemad TV-teenused
Liitumised enne 10.08.2021
Mine vaatama
Vanemat TV-teenust saab veebis vaadata kuni 31.05.2024. Kui soovid ka edaspidi TV-d veebis vaadata, liitu Elisa Elamusega!