Põhisisu algus

See aeg on käes! 3 lõbusat jõuluraamatut, millega pühadeaega stressivabalt alustada

29.11.2021

Detsember on kohe käes ja esimene advent on juba selja taga. Jõuluturud ja -linnakesed on püsti, kuused ehivad linnaväljakuid. Mis peamine – maad katab talvevõlumaalik lumevaip! Kui see kõik pole veel jõulumeeleolu tekitanud, on aeg võtta kätte üks hea jõuluraamat, et sel aastal jõuluperioodi täiel rinnal nautida.

“Poiss nimega Jõulud”

Esmalt võiks selgeks saada, kes üldse on see vanamees, kes end Jõuluvanaks nimetab? Nagu Matt Haigi raamatust selgub, pole ta sugugi alati vana olnud. 

11-aastane Nikolas on terve elu jooksul saanud kingiks vaid ühe mänguasja – kaalikast nikerdatud nuku. Võõrastele ei pruugi see kõlada kuigi ahvatlevalt, ent Nikolas hoiab seda kui oma silmatera, sest kingi tegi ema, keda enam ei ole. 

Nüüd ei naase koju ka poisi puuraidurist isa, kes suundus juba tükk aega tagasi kaugele põhja. Nikolas ei kavatsegi käed rüpes istuda ning ka teisest vanemast ilma jääda – ta otsustab isa üles otsida, maksku mis maksab. Algab imeline seiklus, täis lund, päkapikke, põhjapõtru, lund, vahele ka üks lapserööv… ja kas lund juba mainisin?

“Teistmoodi mööblipood. Aramilda esimesed jõulud”

Maailmas, kus jõulud vaatavad vastu igal sammul – kaubanduses, sotsiaalmeedias, linnapildis ja naabrite akendel – on raske ette kujutada, et kellestki see kõik täiesti mööda läheb. Ühel lumisel jõuluõhtul avastab aga Aramilda Tengelpung just seda – ta näib olevat ainus inimene, kes pole kunagi midagi jõuludest kuulnud! 

Sellest hetkest alates on Aramilda peas ainult üks mõte – pidada kõige jõulumad jõulud! Sama ihkab ka Teistmoodi Mööblipood, kust lekib jõule ning ringi liiguvad veidrad olendid. See aga tähendab, et ees on ootamas kõige kummalisemad jõulud üldse.

“Jõuluvana elab omas mullis”

Lõpetuseks vaatame, mida lastel jõulupühade kohta öelda on. Teatavasti lapsesuu ei valeta, seega võib nii mõnigi täiskasvanu avastada siit raamatust uusi, tabavaid mõtteid.

Kas jõuluvana on olemas? Kui jah, siis miks ta punane on ja kas ta lennata oskab? Miks me jõulupühi peame ja kas meile meeldib kinke saada? Norra kirjanik Unni Lindell on pidanud põhjalikke vestlusi kuue- kuni üheksa-aastaste lastega ning saanud seeläbi targemaks ka jõulude teemal. Lustakat lugemist jagub kõigile vähegi lapsemeelsetele!

Allikas
Diktor raamatud
https://diktor.geenius.ee/rubriik/raamat/see-aeg-on-kaes-3-lobusat-jouluraamatu…
Seotud märksõnad
Uus Elisa Elamus ja Huub Mine vaatama
Vanemad TV-teenused
Liitumised enne 10.08.2021
Mine vaatama
Vanemat TV-teenust saab veebis vaadata kuni 31.05.2024. Kui soovid ka edaspidi TV-d veebis vaadata, liitu Elisa Elamusega!