Põhisisu algus

Rein Pakk: Mitmel rindel saab edukalt töötada ainult nii, et ühel rindel töötades puhkad teisest

28.04.2021

Filmi, tele, teatri-ja reklaamimaailmast tuntud Rein Pakul on aegade jooksul erinevaid ameteid olnud küll ja veel. Ta on kirjutanud populaarse mononäidendi “Jan Uuspõld: Minu elu meedias”, olnud etenduse “Rein Pakk otsib naist” pearollis, välja andnud raamatu “Aja Teenistus” ning viimase suurema projektina mänginud komöödiasarja “Alo” teises hooajas müügimees Rein Hoogu.

Uurisime Reinult, kuidas mitmel rindel töötamine talle praegusel perioodil kasuks on tulnud, millised uued projektid on soolas ning kuidas kulgesid huumorisarja “Alo” 2.hooaja võtted. 

Karantiin annab võimaluse tegeleda kirjatööga

Arvestades seda, et enamus kultuuri-ja meelelahutussündmused on hetkel pausil või kolinud distantsile, tekkis Reinul tööasjade osas võimalus suunata suurem fookus sisuloome ja stsenaariumite kirjutamisele.

“Mõtte-ja kirjatööd on isegi rohkem kui varem, selleks on rohkem vajadust ja rohkem aega. Sarjades saab ka mängida, aga muidugi on igatsus teatrilaval hullamise järele ikka,” räägib Rein.

Ka äsja esilinastunud komöödiasarjas “Alo” on Rein ühe episoodi stsenaariumi kirjutanud. “Seal oli hea töötada, selline sujuv koostöö annab ikka tohutult lusti ja kvaliteeti juurde,” kirjeldab mees.

Töö ei seisa ka kodus olles

Kodus olemine ning vähene kokkupuude inimestega on ka Reinu elu palju mõjutanud, kuid selle taha ei jää tulevikule mõtlemine ja uute projektide sünd.

“Muidugi olen ma füüsilisest maailmast ära lõigatud ja ekraanide kaudu otse minu närvisüsteemi kanduvaist kriisipingete projektsioonidest psühhiliselt häiritud, aga vist mitte rohkem kui me kõik. Samas on karantiiniaeg sundinud töödesse, ideedesse süvenema ja keskenduma, oma asju korrastama ja endas puhastumist otsima. See kõik on kasuks tulnud. Praegu arendame koos Karl ja Birgit Kermese ning Leana Jaluksega üht mu telesarjaideed, mis on nii meie endi kui ka Eesti telemaastiku jaoks mitmes mõttes täiesti uus lähenemine. Jube põnev!” räägib Rein elevusega.

Mitmel rindel töötamise võlud ja valud

Reinul pole kunagi käsil ainult üks projekt ning mõtetes on ta juba kümnenda idee juures. Mitmel rindel töötamine on mehe sõnul nagu kindlustus – kui kaotad ühe töö, jääb ikka alles teine või kolmas. Eriti praegusel ajal tuleb see ilmsiks.

“Mitmel rindel saab edukalt töötada ainult nii, et ühel rindel töötades puhkad teisest rindest. Igaühe loomule see ei sobi ja ka neil, kellele sobib, nagu näiteks mina, see alati ei õnnestu ja siis lähevad nii sisemine kui väline rahu lappama,” jagab Rein enda mõtteviisi.

Ta avaldab, et püüab sellisel juhul rahu taastada, näiteks liigub, kõnnib 5+ kilomeetrit või näiteks mediteerib või kõige parem – teeb neid kahte koos. “Ega mediteerimine pole tegelikult mingi eriline voodoo, see polegi suurt muud, kui oma pea mõtetest tühjendamine. Piltlikult öeldes tuleb pea kõigest välja saada, et ringi vaadata ja avastada, et see oled kõigest sina, kes seal augus on. Ega see lihtne pole, tahab harjutamist, aga kui see õnnestub, siis juhtub parim, mis inimesega juhtuda saab – iseendast ülesaamine. Ja vot siis alles hakkab looma!” räägib Rein. 

Reinu tegelaskuju sarjas “Alo” teeb kannapöörde

Seriaalis “Alo” mängib Rein müügimeest Rein Hoogu, kes esimeses episoodis ootamatult töölt lahti lastakse. Kuid sellega Reinu roll kogu sarjas siiski ei lõppenud.

“Rein Hoog on müügimees, kes nüüdseks on kibestunud, sest on kõrvale jäetud. Seda enam, et ta tunneb endas tegelikult veel jõudu ja teotahet küllaga olevat. Eks ta siis demonstreerib ja rakendab seda jõudu ning tahet kättemaksuks, peamiselt Priit Võigemasti tegelase Viljo suunal,” räägib Rein.

Olgu öeldud, et Reinu tegelaskujuga juhtub 2. hooajas nii mõnigi kannapööre ning vaid sarja vaadates selgub, kas ta saab enda töökoha tagasi.

“Vanema mehe” roll

Rein PakkFoto: Kiur Kaasik

Kuna Rein on varasemalt mänginud mitmeid erinevates vanustes rolle, ei olnud ka see tegelaskuju tema jaoks midagi pööraselt uut. Siiski tegi ta “Alo” võtetel näitlemise käigus enda jaoks ühe põneva avastuse.

“Mäletan, et avastasin ennast korraga olukorras, kus mängin “vanemat meest”. Mina ja Volkonski olime sarjas vanema generatsiooni esindajad. Olen ka varem mänginud vanemaid mehi, näiteks papa Jannsenit või kuulsat vene klassikalist laiskvorsti Oblomovit, aga kaasajast rääkivas koomilises telesarjas olin selles olukorras kuidagi üllatavalt esmakordselt,” selgitab Rein. 

Võimas õhkkond ja suurepärane lõpptulemus

Rein nautis “Alo” võttemeeskonda ja kogu sealset õhkkonda väga. Kogu sarja stsenaariumi kirjutamisprotsessi kaasatakse ka näitlejaid ning tänu sellele jõuab televaatajateni midagi uudset ja erakordset.

Rein sõnab, et meeskond on värvikas ja võimas, õhkkond loov ja lõbus. “Alo” saab Eesti telesarjamaastikku arvestades valmis üsna erilisel töömeetodil, kus sisu luuakse koos. Näitlejad osalevad kirjutamisprotsessis ja seda on lõpuks ka ekraanilt näha – sündmusi, ootamatuid pöördeid ja lõbusaid üllatusi tuleb tihedalt ja mängulust särab silmis.

“Tulemus on ka üsna orgaaniline ehk loomulik, sest näitlejad teavad, mida mängivad,” räägib Rein. 

Tagasihoidlikkus on pahupidi edevus

Reinul on keeruline välja tuua enda projektide seast lemmikuid, kuid need, kus ta sai tekitada vaatajates häid emotsioone, on tema edetabelis esimeste hulgas.

“Mul on hea meel, et ma ei oska lemmikuid valida. Hea meel sellepärast, et järelikult on lemmikuid palju ja mitmel põhjusel. Kindlasti on lemmikute hulgas “Alo” – super arendus ja ettevalmistus ning loov õhkkond,” säägib näitleja.

Ta lisab, et väga hea on olnud teha ka “EnsV” viimast hooaega ja kui enda kirjutatud ning lavastatud monoetendus toob Solarise maja kontserdisaali täiesti täis ja kaks tuhat inimest naerda rõkkavad, siis on ikka top kolm tunne küll.

“Seda on juhtunud korduvalt, ma arvan, et sama palju kui tänasel Alexela-nimelisel kontserdimajal nimesid on olnud. Wow, mis egotrip nüüd tuli,” muheleb Rein. Ja lisab, et mis seal ikka, tagasihoidlikkus on ju lihtsalt pahupidi edevus. “Samas muusikageenius Quincy Jones ütles, et ego on lihtsalt uhkelt riietatud ebakindlus, nii et ei teagi,” ütleb Rein.

Oma lemmikute seas toob mees veel välja ka pearolli Urmas Vadi kirjutatud ja lavastatud etenduses “Rein Pakk otsib naist” ning etenduse “Hea Põhjatuule vastu”, millele ta oli lavastaja ja dramaturg. Lisaks sellele on Rein ka kirjutanud raamatu “Aja Teenistus”, mis räägib tema ajateenistusest nõukogude armee lõpuaastatel. 

Rein Pakk astub üles seriaali “Alo” uues hooajas, mida saab ekslusiivselt vaadatavoogedastuse platvormil Elisa Huub. Sarja teises hooajas astuvad üles ka Tõnis Niinemets, Priit ja Märt Pius, Reimo Sagor, Liis Lass, Saara Nüganen, Uku Uusberg, Priit Võigemast, Külliki Saldre jpt. Sarja režissöör on tunnustatud lavastaja Mikk Jürjens ning produtsent Karl Kermes.

Allikas
Diktor raamatud
https://diktor.geenius.ee/blogi/elisa-blogi/rein-pakk-mitmel-rindel-saab-edukal…
Seotud märksõnad
Uus Elisa Elamus ja Huub Mine vaatama
Vanemad TV-teenused
Liitumised enne 10.08.2021
Mine vaatama
Vanemat TV-teenust saab veebis vaadata kuni 31.05.2024. Kui soovid ka edaspidi TV-d veebis vaadata, liitu Elisa Elamusega!