Põhisisu algus

Mitte vaid Mr. Bean: Rowan Atkinsoni elulooraamat paotab ukse armastatud näitleja ellu

09.11.2020

Kuninganna, punaste telefoniputkade ja Harry Potteri kõrval on tõenäoliselt Mr. Bean üks tuntumaid Briti kultuuri sümboleid. Kes poleks tuttav selle koomilise tegelaskujuga, kes sõidab pisikese rohelise Miniga ja kelle parim sõber on kaisukaru? 

Mr. Beani kehastanud Rowan Atkinson on oma talendi ja sarmiga võitnud miljonite südameid üle kogu maailma. Lisaks Beanile on Atkinson televaatajaid naerutanud ajaloolise komöödiasarjaga „Blackadder“ ja James Bondi paroodiafilmiga „Johnny English“.

Kuigi paljudel kisub Atkinsoni nägu nähes suunurk vägisi muigele ning silme ette kerkib mõni naljakam Mr. Beani sketš, on Atkinson oma pika karjääri jooksul jõudnud tegeleda ka tõsisemaste töödega.

Beani austajad ei pruugi teadagi, et armastatud näitleja on näiteks avaldanud muusikat, näidelnud teatrilavadel ning mänginud ka surmtõsist detektiivi.

Andreas Pittleri raamat „Rowan Atkinson“ vaatleb näitleja eluteed tema loomingu kaudu. Selles on lennukat vallatust, tervameelset huumorit ja tabavaid rollide kirjeldusi. 

Ehkki raamat ilmus esmakordselt juba 1998. aastal ehk üle 20 aasta tagasi, on see läbi teinud põhjaliku uuenduskuuri ning autor on spetsiaalselt eesti lugeja jaoks juurde kirjutanud lausa kolm uut peatükki. Ka ülejäänud teksti on oluliselt kohandatud ja ajakohastatud.

Allikas
Diktor raamatud
https://diktor.geenius.ee/rubriik/raamat/mitte-vaid-mr-bean-rowan-atkinsoni-elu…
Seotud märksõnad
Uus Elisa Elamus ja Huub Mine vaatama
Vanemad TV-teenused
Liitumised enne 10.08.2021
Mine vaatama