Põhisisu algus

Loe kohe: need lustakad jõuluraamatud toovad jõulutunde südamesse

16.12.2020

Jõuludeni on jäänud vaid umbes nädal ja nüüd on küll viimane aeg end õigesse meeleolusse saada, kui pühi maha ei taha magada. Isegi siis, kui ühtegi hiiglaslikku ehitud kuuske ega tuledesäras linnaväljakut pole kohe varnast võtta, aitavad jõuluraamatud suurepäraselt pühademeeleolu tekitada.

Poiss nimega Jõulud

Esmalt võiks selgeks saada, kes üldse on see vanamees, kes end Jõuluvanaks nimetab? Nagu Matt Haigi raamatust selgub, pole ta sugugi alati vana olnud. 

11-aastane Nikolas on terve elu jooksul saanud kingiks vaid ühe mänguasja – kaalikast nikerdatud nuku. Võõrastele ei pruugi see kõlada kuigi ahvatlevalt, ent Nikolas hoiab seda kui oma silmatera, sest kingi tegi ema, keda enam ei ole. 

Nüüd ei naase koju ka poisi puuraidurist isa, kes suundus juba tükk aega tagasi kaugele põhja. Nikolas ei kavatsegi käed rüpes istuda ning ka teisest vanemast ilma jääda – ta otsustab isa üles otsida, maksku mis maksab. Algab imeline seiklus, täis lund, päkapikke, põhjapõtru, lund, vahele ka üks lapserööv… ja kas lund juba mainisin?

Kas doktor Proktor suudab jõulud päästa?

Olles selgeks teinud, mis värk jõuluvanaga on, võime asuda jõule päästma ning seda muidugi koos Bulle, Lise ja doktor Proktoriga. 

Kanonveienil on kõik rõõmsalt jõulude ootel, kuni ühel päeval teatab raadio, et härra Thrane on kõik õigused jõuludele ära ostnud ja jõule saab pidada alles pärast seda, kui oled härra Thrane kauplusest suure rahahunniku eest kingitusi ostnud. Õnneks ei jää kolm südikat kodanikku, keda juba mainisime, seda ebaõiglust pealt vaatama ja otsustavad jõulud päästa.

Ülesanne pole kergete killast. Neil tuleb madistada nii Thrane vastikute kaksikutega, Soome hävitajaga kui ka kuningaga, kelle keldris on hallitusseen. Õnnetuseks tuleb neil tegeleda ka tõreda läbipõlenud jõuluvanaga, kes ei ole üldse selline, nagu eelmises raamatus. Ja meie sõpradel pole kõige selle jaoks muud kui tilgake ajaseepi ja piiramatu kogus puuksupulbrit.

Jõuluvana elab omas mullis

Lõpetuseks vaatame, mida lastel jõulupühade kohta öelda on. Teatavasti lapsesuu ei valeta, seega võib nii mõnigi täiskasvanu avastada siit raamatust uusi, tabavaid mõtteid.

Kas jõuluvana on olemas? Kui jah, siis miks ta punane on ja kas ta lennata oskab? Miks me jõulupühi peame ja kas meile meeldib kinke saada? Norra kirjanik Unni Lindell on pidanud põhjalikke vestlusi kuue- kuni üheksa-aastaste lastega ning saanud seeläbi targemaks ka jõulude teemal. Lustakat lugemist jagub kõigile vähegi lapsemeelsetele!

Allikas
Diktor raamatud
https://diktor.geenius.ee/rubriik/raamat/loe-kohe-need-lustakad-jouluraamatud-t…
Seotud märksõnad
Uus Elisa Elamus ja Huub Mine vaatama
Vanemad TV-teenused
Liitumised enne 10.08.2021
Mine vaatama
Vanemat TV-teenust saab veebis vaadata kuni 31.05.2024. Kui soovid ka edaspidi TV-d veebis vaadata, liitu Elisa Elamusega!