Kuidas käib Elisa Videolaenutusse ning Huubi saadete ja filmide hankimine?
Elisa Huub ja Videolaenutus pakuvad laia valikut erinevaid kodumaiseid ja rahvusvahelisi originaalsarju ning filme, mille seast leiab endale midagi sobivat igaüks.
Selleks, et Huubi ja Videolaenutuse valik uueneks ja vaatajatele võimalikult sobiv oleks, teeb Elisa sisuhanke osakond pidevalt tööd. Sealjuures tuleb muidugi langetada ka valikuid selle osas, millist sisu vaatajad üldse näha soovivad.
Kuidas filmid ja sarjad lõpuks vaatajateni jõuavad ning mille järgi Huubi ja videolaenutusse üldse sisu valitakse?
Mille järgi Videolaenutusse ja Huubi sisu valitakse?
Videolaenutuses olevate filmide valimisel lähtutakse üldjuhul tavast, et igale maitsele oleks alati midagi. See tähendab, et iga žanri juures peab valitsema tasakaal nii suuremate Hollywoodi kassahittide kui ka väärtfilmide vahel.
“Samuti hoiame alati silma peal kõige uuematel kinosoojadel filmidel ja püüame neid meie klientidele esimesel võimalusel vaatamiseks pakkuda,” sõnas Elisa TV sisuhankejuht Toomas Ili.
Mis puudutab kodumaist toodangut, siis see on alati Elisa videolaenutusse teretulnud. Paljudel uutel Eesti filmidel on seal juba ka koht reserveeritud.
Huubi puhul on filmide valik pisut väiksem, kuna kuutasupõhises teenuses kehtivad teistsugused õigused. Seetõttu ei ole alati võimalik Huubis otse kinost tulnud välismaiseid filme pakkuda.
See-eest leiab Huubist eriti laia valiku seriaale, mille valikul püütakse “vanade heade” kõrvale leida publikule veel sarju, mis pole inimeste seas nii palju populaarsust kogunud. “Üldisemalt kehtib Huubi kohta reegel, et seal on alati võimalikult palju eksklusiivset sisu, mida teistes teenustes ei näe”, lisas Ili.
Näiteks hulk erinevaid kodumaiseid ja rahvusvahelisi Elisa originaalsarju. Lisaks on Elisa Huubis nähtavad mõned uued Eesti mängufilmid, mis jõuavad sinna kohe peale kinoperioodi lõppu, näiteks spioonipõnevik “O2”.
Kuidas näeb välja protsess alates valiku langetamisest?
Üldiselt on Elisal kindlad koostööpartnerid, kes Eesti territooriumile filme litsentseerivad. Kui lõpuks valikus otsusele jõutakse, laeb koostööpartner filmi nende serverisse ning seejärel valmistatakse see tehniliselt ette. Pärast seda laetakse film süsteemi üles ning vastavalt litsentsi alguskuupäevale avaneb film vaataja jaoks.
Loomulikult ei toimu see alati ühtemoodi. “On mõistagi ka olukordi, kui me ise otsime mõne tootja üles, kellega soovime koostööd teha või vastupidi, võetakse meiega ühendust ja pakutakse meile oma uusi filme või sarju.”
“Kui kõik tingimused mõlemale osapoolele sobivad ja mõlemad on koostööst huvitatud, siis sõlmime lepingu ja edasi läheb nii nagu juba mainitud sai, ” lisas ta.
Missuguseid väljakutseid kogu protsess endast kujutab?
Tegelikult on uue ja põneva sisu leidmine palju rohkem aeganõudvam ja keerulisem ülesanne kui esmapilgul tundub. Sisuhanke osakonnal tuleb leida tasakaal kogu saadava sisu ja ressursside vahel, et pakkuda parimat lahendust vaataja jaoks.
Nagu teisigi elualasid, on Covidi pandeemia mõjutanud ka Elisa sisuhankeosakonna tegemisi, sest lisaks kõigele muule on ajutiselt peatatud ka tegevus filmitööstuses, mille tagajärjel on muutunud sisu leidmine veel enam raskemaks.