Põhisisu algus

Koolimineva lapse nutitelefon: Aja vihmas Pokemone taga või lihtsalt helista

19.08.2016

  • Elisa toob teieni nutitelefoni valimise nn kiirabi kooliminevale lapsele. Nõu annab Elisa tooteturunduse osakonnajuht Mailiis Ploomann.

Kooliminevale lapsele nutitelefoni välja valides on oluline kaaluda, mille jaoks täpselt seda kasutama hakatakse, kui suurt summat pere igakuisest eelarvest soovitakse telefonile eraldada või kas telefoni väike peremees või perenaine soovib näiteks ka vihmaga Pokemone taga ajada.

Augustikuus asuvad nii kooli minevate laste vanemad kui ka noored ise kooliks valmistudes nutitelefone valima. Kuna telefonide valik on niivõrd suur ja kirju, anname väikese spikri, kuidas lapse vajadustele sobiv seade leida.

Lapsele mobiiltelefoni valides tasub kõigepealt läbi mõelda, mis on konkreetse lapse jaoks kõige olulisem. Mõelda tasub näiteks sellele, millised on lapse hobid ja harrastused, täpsemalt huvialaringid või muud vaba aja veetmise viisid.

Tänapäeva lapse jaoks on nutitelefon sama elementaarne kui teleka puldi käsitsemine ning valikut langetades saab üle vaadata, kui suur on telefoni ekraan, kui terav ekraani resolutsioon ja kui suur seadme mälumaht. Tasub ka teada, et nutitelefon on justkui kombineeritud seade, mis pildistab, filmib, surfab netis, mängib muusikat, peab kalendrit, aitab sotsiaalvõrgustikes suhelda ning lisaks muidugi võimaldab helistada ja sõnumeid saata.

Valisin välja kolm nutitelefoni, mida soovitan lapse või noore koolikotti või miks mitte iseenda käekotti poetada.

Juhul, kui pere eesmärgiks on leida lapsele väga soodne nutitelefon, siis soovitan valikuna Samsung Galaxy J3. Vaatamata oma tagasihoidlikule hinnalipikule on tegemist ilusa seadmega, mille suur 5 tolline ekraan on piisav, et internetist infot otsida või e-koolist mugavalt koduseid ülesandeid üle vaadata. Nutitelefoni tagakaamera on 8 ning esikaamera 5 megapiksline. See tähendab, et seadet saab kasutada nii töölehtede ülespildistamiseks kui ka Skype-kõnede pidamiseks.

Lastele ja noortele on tihti oluline ka mälukaardi lisamise ja vahetamise võimalus, et saaks üksteisega jagada ägedamaid videoid ja pilte. Selle seadmega saab kasutada kuni 128 GB mälukaarte. Seadme hinnalipik on vägagi tagasihoidlik - kohe välja ostes 149 ja osamaksetega soetades vaid 132 eurot.

Juhul kui on oht, et seade võib sattuda vihmast märja koolikoti esitaskusse või on ette aimata, et selle väike peremees või perenaine soovib ka vihmaga Pokemone taga ajada, siis on soovituseks Sony Xperia M4 Aqua Selle seadme hinnaklass on veidi kõrgem – kohe välja ostes 219 eurot (osamaksetega vaid 198 €), ent selle eest on ka tehnilised näitajad klassi võrra kõrgemalt riiulilt. Juba mainitud tolmu- ja niiskuskindlusele lisaks on see 5 tollise, IPS LCD ekraaniga nutitelefon 8-tuumalise protsessoriga. Juba ostes on telefonil kaasas kõige uuem Androidi tarkvaraversioon. Põhikaamera on lausa 13 ning esikaamera 5 megapiksline. Antud seadet võib teoreetiliselt hoida kuni 30 minutit 1,5 m sügavuses vees, mis võimaldab näiteks ka basseinis ujudes pilte teha. Kuid praktiline väärtus taolisel seadme niiskuskindlusel on igapäevaselt ikkagi see, et ei pea muretsema kui lumesaju või vihmaga, on vaja kõnele vastata või peatuses vaadata, mis kell buss tuleb.

Lisaks sobib koolilapsele hästi ka möödunud aasta tippmudel, mis on tänaseks väga sõbraliku hinnaga Samsung Galaxy S6 (32 GB). Selle seadme saab kohe välja ostes kätte 449 ja osamaksetega ostes vaid 432 euro eest. Kuna tegemist on maailmas ülimalt populaarse mudeliga, siis ilmselt on liigsed selgitused ebavajalikud – sellegi poolest tooksin välja 5,1 tollise Super AMOLED ekraani, mille pikslitiheduseks on 577ppi. Inimkeeli tähendab see seda, et sellelt ekraanilt saab juba vaadata subtiitritega filme või siis lugeda vabalt ka pikemaid tekste – pilt on terav ning ülimalt selge. 8-tuumaline protsessor saab hakkama nii keerulisema graafikaga mängudega kui ka lihtsalt mitme keerulise ülesande paralleelselt täitmisega. Näiteks sellega, et noor kuulab samal ajal Bluetooth kõrvaklappidega Spotify’st muusikat, hoiab töös mõnda GPSi kasutavat kaardirakendust ning töötleb erinevate populaarsete rakendustega tehtud fotosid.

Kõikidele nutiseadmetele tasub soetada nutikindlustus, sest nii saab rahuliku südamega soetada ka veidi kallima seadme, mis koolilapse soovide ning huvidega kõige paremini sobib.

Seotud märksõnad
Uus Elisa Elamus ja Huub Mine vaatama
Vanemad TV-teenused
Liitumised enne 10.08.2021
Mine vaatama
Vanemat TV-teenust saab veebis vaadata kuni 31.05.2024. Kui soovid ka edaspidi TV-d veebis vaadata, liitu Elisa Elamusega!