Põhisisu algus

Jaan Pillesaar: see raamat võiks olla lausa kohustuslik kirjandus igale ärijuhile

25.02.2022

Ilmselt oleme kõik mingil viisil kokku puutunud ärevus- või meeleoluhäiretega, kas mõne tuttava või kolleegi kaudu või lausa ise kogenud sedalaadi tervisemuret – üle kolmandiku inimestest kannatab elu jooksul selliste häirete all.

Dr Margus Lõokene ja Hede Kerstin Luik on kokku pannud suurepärase raamatu “Ärevus ja meeleoluhäired: kuidas neid märgata ja mida peale hakata”, mis annab lihtsa ülevaate, millised on ärevus- ja meeleoluhäired, kuidas neid enda ja teiste puhul märgata ning mida nende ilmnemise korral ette võtta.

Õigeaegne ja asjatundlik abi on oluline ja saab toimetulekut suurel määral parandada. Süsteemne vaade teemale aitab selles vaimse tervise valdkonnas paremini orienteeruda, vajadusel teist toetada või ise abi otsida ja valida sobivad sammud teekonnal parema vaimse terviseni.

Dr Margus Lõokene on psühhiaater, meeleolu- ja ärevushäirete valdkonna ekspert, kel on enam kui 15 aastat kliinilise töö kogemust. Ta on ka kaugkonsultatsioonide rakendamise eestvedaja vaimse tervise häirete puhul.

Hede Kerstin Luik on inimeste hoiakute ja käitumise põhjustega tegelnud ning muudatusi toetanud ligi 20 aastat. Tal on muudatuste juhtimise magistrikraad INSEADi ärikoolist.

Tarkvaraettevõtte Helmes asutaja Jaan Pillesaar on öelnud, et kuna meeleoluhäired on kõige suurema leviku ja majandusliku mõjuga haigused tänases maailmas, siis võiks see raamat olla lausa kohustuslik kirjandus igale ärijuhile. Õigesti kasutatuna annavad raamatus olevad teadmised ettevõttele rohkem tootlust kui enamik teisi võimalikke investeeringuid. Rääkimata inimestele tehtud kingitusest parema enesetunde näol.

Professor Eduard Maron, psühhiaater ja DocuMentalCare kliiniku asutaja on sõnanud, et see tõenduspõhiseid teadmisi ja praktilist kogemust ühendav lihtsas keeles raamat võiks olla nii tervishoiuteenuse osutaja kui ka tavainimese laual. “Nendest muredest vabastamine algab alati teadmisest.”

Allikas
Diktor raamatud
https://diktor.geenius.ee/rubriik/raamat/jaan-pillesaar-see-raamat-voiks-olla-l…
Seotud märksõnad
Uus Elisa Elamus ja Huub Mine vaatama
Vanemad TV-teenused
Liitumised enne 10.08.2021
Mine vaatama
Vanemat TV-teenust saab veebis vaadata kuni 31.05.2024. Kui soovid ka edaspidi TV-d veebis vaadata, liitu Elisa Elamusega!