Põhisisu algus

Eneseabi rännusõpradele: põnevad reisiraamatud leevendavad igatsust kaugemate avastusretkede järele

30.03.2021

Paljudel reisisellidel on möödunud enam kui aasta viimasest reisist. Tõsi, reisimine pole küll võimatu, kuid päevapealt muutuda võivad piirangud, sugulaste hukkamõistvad pilgud ja ka soov oma lähedasi kaitsta ning solidaarsusest kodus püsida on hoidnud suurt hulka maailmarändureid ootel. 

Ühel hetkel, loodetavasti lähitulevikus, muutub reisimine taas tavapäraseks, kuid seniks võib leida rõõmu ja lohutust reisiraamatutest. Eriti head valikut pakub “Minu”-sari, millest on eestlaste seas saanud tõeline fenomen. Loomulikult on lugemisel siinkohal ka lisaboonus – kodus püsimine aitab kaasa piirangute kiiremale leevenemisele.

Esmalt sobib alustada näiteks kodusest Euroopast ning reisida suursugusesse Viini või tutvuda ehtsa Iirimaaga läbi seal töötanud inimese pilgu. “Minu Šotimaa” viib rännakule kõik lugejad, kellele meeldib kohtuda millegi sõnulseletamatuga. “Minu Šveits” aga võtab ette Šveitsi-klišeed ja kirjeldab, milline on tegelik elu riigis, mis seostub inimestele õitsvate alpiaasade, nunnude lehmade ja šokolaadipoodidega. 

Mida kaugemale Euroopast liikuda, seda võõramaks, aga ka huvitavamaks muutub kultuur. Milline on elu kuldselt säravas Dubais, mille jõukust on paneelmajade keskel kasvanud eestlasel raske ettegi kujutada? Kuidas sobitub üks Eesti naine suurde ja sõgedasse, pirtsakaid eputrillasid ja gluteenitalumatuid täis Los Angelesse, kus leavad aset isegi kõige jaburamad olukorrad, mida ette suudada kujutada?

Eestlaste rännakud on viinud ka väga eksootilistesse kohtadesse. Maailmakaardi ühes ääres on Kambodža, kuhu suundus autor koos elukaaslasega pärast headest töökohtadest ja kasumlikust ärist loobumist. Teekonnal nägid nad uskumatut vaesust, aga ka elujaatust ja edasipüüdlikkust ning pöördumatult muutus nende vaatenurk elule. 

Teises ääres Amazonase vihmametsa sügavustes tutvus autor aga rikkumata indiaanlaste asemel hoopis evangelistidest usuhulludega, kes elavad keset müstilist loodust, kannavad vimma veel sügavamal metsas redutavate äärmuslike katoliiklaste vastu ja panevad oma külale nimeks New York.

Ei leidnud oma lemmikut? Kontrolli Elisa Raamatu kodulehelt, kas ilmunud on lugu ka sinu lemmiksihtpaigast.

Allikas
Diktor raamatud
https://diktor.geenius.ee/rubriik/raamat/eneseabi-rannusopradele-ponevad-reisir…
Seotud märksõnad