Elisa Raamatu paremik: vaata, millised olid möödunud aasta menukamad raamatud ja ajakirjad
Möödunud aastal oma seitsmendat sünnipäeva tähistanud Elisa Raamatu äpis kujunesid 2021. aastal traditsiooniliselt kõige edukamateks krimi- ja põnevusteosed, niisamuti leidsid lugejad enda jaoks üles ajakirjad, eneseabiraamatud ning Elisa Essents sarja kuuluvad raamatute kokkuvõtted.
Vaieldamatult kõige populaarsema teose, Delia Owensi “Kus laulavad langustid” kõrval mahtusid poodiumikohtadele Mihkel Raua “Võtku homme mind või saatan” ja Lucy Foley’ “Kutsutud külalised”.
Ramaatuid loetakse järjest rohkem
Tootejuht Karl-Anders Tammes sõnas, et Elisa Raamat on aastast-aastasse järjest kasvanud ning äppi on selle turule tulemisest saadik alla laetud ligi 145 000 korda.
Mullu näitas teenus piirangutest tingitud olukorra mõjul veelgi suuremaid kasvunumbreid ja kasutusaktiivsust. Seda, et äpi on enda jaoks üles leidnud järjest rohkemad inimesed, ilmestab selgelt ka see, et möödunud aasta kõige edukamat teost avati enam kui 50 000 korda ning pea kõiki raamatuid avati vähemalt üks kord.
Kui keskmiselt luges üks klient aastas läbi 20 raamatut, siis rekordiomanikud jõudsid aasta jooksul tarbida vastavalt 485 ja 364 teost.
“Üldisest statistikast on näha, et on üksjagu kasutajaid, kes hakkavad päeval lugema ja lõpetavad alles varastel hommikutundidel. Näiteks kuulas rekordiomanik oma juhi lahkel loal tööpostil läbi enamiku teoseid, sest koroonaviiruse tõttu oli oluliselt vähem kliente keda abistada,” märkis rakenduse tootejuht.
Ta lisas, et suurte numbrite juures tasub meeles pidada, et ühte kontot võib kasutada kuni kaks inimest ning kuigi selle aasta numbrid tunduvad suured, siis tegelikult kuulub rekord ühele vanapaarile, kes jõudis kahepeale kokku pooleteise aastaga läbi lugeda ligi 800 teost.
Lase raamatuid endale ette lugeda
Äpi enda populaarsuse tõusu kõrval kinnitas Tammese sõnul veelgi tugevamalt kanda ka trend, kus raamatuid lisaks lugemisele ka kuulatakse.
“Elisa Raamatu iselugeja funktsiooni abil saab lasta endale ette lugeda mistahes platvormil pakutava teose ja seda võimalust on inimesed autoga sõites, trennis käies või kodu koristades järjest rohkem ära hakanud kasutama.
Milelst sõltub raamatueelistus?
See, mida parasjagu loetakse või kuulatakse, sõltub äpi statistikale tuginedes tugevalt kasutaja soost ja vanusest ning ka aastaajast.
Kasutusandmetest lähtub, et naiskuulajad valivad kõige sagedamini meelelahutuseks kriminaal-, põnevus- ja armastusromaane, samas kui mehed kalduvad pigem poliitilise ja ajaloolise taustaga teoste poole.
Märgatavat erinevust lugemisharjumustes on näha ka aastaaegade lõikes – suviti tõuseb olulisel määral ajakirjade lugemine.
Juba mitmendat aastat järjest oli Elisa Raamatu äpis kõige populaarsemateks ajakirjadeks Kroonika, Naisteleht ning Pere ja Kodu. Parajat huvi tekitasid ka Nuti ristsõnad, mida saab otse äpist lahendada.
“Kliendid saavad äppi kasutades ligipääsu pea 4000 raamatule ja igal ajahetkel ka 14 ajakirja ja ristsõnaraamatu värsketele numbritele. See tähendab, et sobiva valiku leiab endale igaüks,” ütles Tammes.
Elisa alustas kirjastamisega
2020. aastal alustas Elisa ka ise raamatute kirjastamisega, tuues äppi Elisa Essents raamatusarja, mille kaudu pakutakse erinevate eneseabi- ja juhendraamatute lihtsustatud ja kokkuvõtlikke ülevaateid.
“Arusaam, et hea raamat on mahukas raamat pole kaugel reaalsusest, kuid teame, et olulise teabe saab edasi anda ka palju efektiivsemalt. Elisa Essentsi teoste populaarsus on seda ainult kinnitanud,” märkis Tammes.
Elisa Raamatu äpi leiab Apple App Store’ist, Google’i Play poest ja Huawei App Gallery’st.
Elisa Raamatu 2021. aasta kõige menukamad teosed
- Kus laulavad langustid
- Võtku homme mind või saatan
- Kutsutud külalised
- Ilma ainsagi sõnata
- Ülakorruse pere
- Kus lendab part
- Rannaraamat
- Kevadohver
- Mustad valed
- Varjatud sügavused
Elisa Raamatu 2021. aasta kõige menukamad ajakirjad
- Kroonika
- Naisteleht
- Pere ja Kodu
- Anne ja Stiil
- Eesti Naine