Põhisisu algus

Eksklusiivselt Elisa Raamatus: aasta ilukirjandusteos pakub lugu kahetsusest, depressioonist ja täiuslikust elust

04.04.2021

Igal aastal valivad portaali goodreads.com kasutajad – kirglikud raamatusõbrad – välja möödunud aasta parimad kirjandusteosed. 2020. aasta parimaks ilukirjandusteoseks valiti Matt Haigi “Kesköö raamatukogu“, mis on nüüd tõlgitud ka eesti keelde. 

Hetkel on teos eksklusiivselt kättesaadav vaid Elisa Raamatu kasutajatele, kuid õnneks on kasutajaks registreerumine lihtne ning esimesed kaks nädalat saab teenust kasutada tasuta.

Matt Haig on tõenäoliselt paljudele juba tuttav nimi, eriti neile, kellele lähevad korda vaimse tervise probleemid. Autori varasemas raamatus “Põhjused, miks valida elu” räägib Haig enda võitlusest depressiooniga ning sellest, kuidas ta lõpuks depressioonist jagu sai. Teema on talle siiski südamelähedane ning ka Haigi uues romaanis tuleb peategelasel depressiooniga rinda pista. 

“Kesköö raamatukogu” peategelane Nora Seed tunneb, et ta on oma elus lõksus. Ta tunneb end läbikukkujana, kes on kõiki alt vedanud, ning ta elu on olnud õnnetu ja tulvil kahetsust. Ta püüab endalt elu võtta, kuid avab silmad hoopis kesköö raamatukogus – elu ja surma vahel. 

Norale on antud võimalus teha oma elus muudatusi. Siinsetel riiulitel olevad raamatud võimaldavad tal elada nii, nagu ta oleks teinud teistsugused valikud. 

Ühe vana sõbra abiga asub Nora tühistama kõike, mida on kunagi kahetsenud, ja otsima täiuslikku elu. Paraku ei lähe asjad alati nõnda, nagu ta ette kujutab, ning õige pea seavad tema valikud nii raamatukogu kui tema enda suurde ohtu.

Allikas
Diktor raamatud
https://diktor.geenius.ee/rubriik/raamat/eksklusiivselt-elisa-raamatus-aasta-il…
Seotud märksõnad
Uus Elisa Elamus ja Huub Mine vaatama
Vanemad TV-teenused
Liitumised enne 10.08.2021
Mine vaatama
Vanemat TV-teenust saab veebis vaadata kuni 31.05.2024. Kui soovid ka edaspidi TV-d veebis vaadata, liitu Elisa Elamusega!