Abimees raamatu näol: praktilised nipid, kuidas ärevusega paremini toime tulla
Kooliaasta lõppu kogunevad alatihti erinevad kontrolltööd, testid, esseed ja loomulikult eksamid. Sellise koorma all on kerge lasta ärevusel võimust võtta. Ehkki suvel muutub olukord veidi kergemaks, tuleb ka siis ette ärevust tekitavaid situatsioone – uus töö- või praktikakoht, uued inimesed või hirm tervise pärast.
Ärevus ei ole oma olemuselt halb – see on täiesti tavaline ja normaalne reaktsioon ohuolukorrale. Läbi ajaloo on see võimaldanud ohte varem märgata ning andnud väärtuslikke lisasekundeid kaitsepositsiooni võtmiseks või põgenemiseks. Praegusel ajal esineb eluohtlikke olukordi harva, kuid ärevus on jäänud – ja see võib elukvaliteeti oluliselt mõjutada.
Õnneks on ärevushäirete ravimisele ning laste ja noorukite aitamisele spetsialiseerunud psühholoog Regine Galanti lahkelt oma teadmised ja parimad strateegiad raamatusse koondanud ning aitab nüüd noori üle terve maailma. “Kuidas ärevusega toime tulla. Abiks noortele” käsitleb peamiselt kahte emotsiooni: ärevust ja hirmu.
“Ärevus ja hirm võivad olla nii edasiviivaks jõuks kui ka takistajaks meie tegevustes,” kirjutab raamatu saateks kriisinõustaja-psühholoog Mari Kolga. Ilmselt on paljud omal nahal kogenud, et kerge ärevus tähtaja või eksami ees aitab vahel tööd efektiivsemaks muuta. Liigne ärevus võib aga tekitada hoopis vastupidise olukorra, kus raamatut kätte võtta või kirjatööd alustada on pea võimatu.
Raamatusse on kogutud teste ja küsimustikke, mille eesmärk on õppida end vaevavat ärevust paremini mõistma, seda vallandavaid tegureid leidma ning seeläbi valima ka sobivaimad tehnikad ärevusega toimetulekuks.
“Kuidas ärevusega toime tulla” on raamat, mille juurde ikka ja jälle tagasi tulla, sest kõiki kasulikke tehnikaid ja nippe pole lihtsalt võimalik korraga meelde jätta. Pärast teosega tutvumist tasub harjutusi järgemööda proovima hakata ja neile ka aega anda, leides nii enda jaoks kõige sobivamad tehnikad.