Põhisisu algus

Raugaealine kunstnik, sõltlasest börsimaakler ja suunamudija: kuidas ühendab neid roheline kaustik?

27.10.2020

Kui hästi sa tunned enda läheduses elavaid inimesi? Kui hästi tunnevad nemad sind? Kas sa märkaksid, kui naabrid on hätta sattunud? 

Kõik valetavad oma elu kohta. Mis juhtuks, kui sa teistele selle kohta tõtt räägiksid? Ja mitte internetis, vaid reaalselt ümbritsevatele inimestele?

Roheline kaustik, pealkirjaga „Tõeprojekt” sisaldab endas just selliseid küsimusi. Kaustikuga tegi algust kunstnikust vanahärra Julian, kelle hiilgeaeg on juba ammu möödas. Ta igatseb väga oma varalahkunud abikaasat ja kardab, et teda ei jääks pärast surma keegi igatsema – ning paneb oma mõtted ka kaustikusse kirja.  

Kaustiku jätab ta kohalikku kohvikusse, kus selle leiab kohvikupidaja Monica. Ka Monica elu pole just kõige roosilisem ning temagi paneb kaustikusse kirja oma loo. Üksteise järel jõuab kaustik paljude erinevate inimesteni, kes kõik sinna oma muredest kirjutavad, kuid läbi selle ka abi ja nõuandeid saavad.  

Raamatus kohtuvad raugaealine kunstnik, sõltlasest börsimaakler, ideaalse eluga suunamudija ja veel mitmed inimesed, kellel ei oleks ilma rohelise kaustikuta mingit kokkupuutepunkti. Nad muudavad üksteise elu paremaks, ehkki üks nendest valetab. 

„Tõeprojekt” on romaan, mis õpetab meile mõnusa huumoriga, kui lihtne on tegelikult maailma muuta. See on lugu unistustest ja lootusest, sõprusest ja kogukonnatundest.  

Allikas
Diktor raamatud
https://diktor.geenius.ee/rubriik/raamat/raugaealine-kunstnik-soltlasest-borsim…
Seotud märksõnad
Uus Elisa Elamus ja Huub Mine vaatama
Vanemad TV-teenused
Liitumised enne 10.08.2021
Mine vaatama
Vanemat TV-teenust saab veebis vaadata kuni 31.05.2024. Kui soovid ka edaspidi TV-d veebis vaadata, liitu Elisa Elamusega!