Piilu naabri raamaturiiulisse: 5 populaarseimat teost Elisa Raamatus
Huvitav, mida naabrinaine eile õhtul enne magamaminekut luges? Ilmselt ühte neist hetkel populaarseimatest teostest Elisa Raamatus.
Elly Griffiths „Januse kivi“
Traditsioonilises Briti krimiromaanis seob Elly Griffiths osavalt iidse mütoloogia ja nüüdisaegsed kuriteod.
Vaid mõne kuu eest aitas arheoloog Ruth Galloway lahendada teadmata kadunud inimese juhtumit ning pääses ise vaevu eluga. Kui aga Norwichis leitakse suurt vana maja lammutades ukseava alt lapse luud, kutsub inspektor Harry Nelson Ruthi uuesti kohale.
Kas tegemist on iidse ohverdusega või on kuritegu toime pandud alles hiljuti? Nelikümmend aastat tagasi kadusid sealsest lastekodust kaks last, kuid tõendusmaterjal viitab hoopis teisele kuriteole. Peagi selgub, et keegi on alanud uurimisest vägagi häiritud ning ta ei vali vahendeid, et Ruthi valedele jälgedele juhtida.
Sofi Oksanen „Koertepark“
„Koertepark” on mitmel ajatasandil kulgev romaan tänapäeva Helsingist, Ukraina iseseisvusaastatest ja üheksakümnendate Eestist. Romaanis kirjeldatud 10–11 aasta tagune Ukraina viiks lugeja justkui tagasi nõukogude aega.
Oksanen toob selgelt ja vahedalt lugeja ette uue maailma: majandusharuks muudetud lastevabriku, kunstliku viljastamise ja surrogaatemaduse ning õigustest ilmajäetud, armutult ärakasutatud doonorid.
„Koertepark” on loetav kui Euroopa lähiajalugu vaatlev realistlik romaan ja ühtlasi ka kui psühholoogiline põnevik. Eelkõige on see aga inimlik lugu lojaalsusest ja armastusest, oma lapsed kaotanud naisest ja valede jõust.
Frank Herbert „Düün“
Juba enam kui pool sajandit tagasi ilmunud ulmeromaan käsitleb kõrbeplaneedi loodust, majandust, poliitikat, religiooni ja suhtlust teiste planeetidega. Teose keskmes on võimuvõitlus kõrbeplaneedil Arrakis – ainsal planeedil, kus leidub kosmoselendudeks vajalikku ainet.
Kui planeedi haldamine läheb Harkonneni Kojalt Atreidese Kojale, ei suuda Harkonnenid sellega leppida ning jätavad lapseeas Paul Atreidese planeedi karmi loodusesse surema. Nad ei aima, et Paul Atreides on midagi enamat kui lihtsalt ülikuvõsu ning sündmused ei hakka hargnema sugugi Harkonnenide tahtmist mööda.
Rachael Lucas „Raamatukogu telefoniputkas“
„Raamatukogu telefoniputkas“ on tujutõstev lugu uutest algustest. Elurõõmust pulbitsev raamat keskendub sellele, mis on elus oluline: sõprusele, armastusele ja kogukonnale.
Maaliline külake Cotswoldis on ideaalne pelgupaik läbipõlenud Lucyle. Olematu üüri eest õnnestus tal leida sobiv majake ning tal pole tarvis teha muud, kui hoida silma peal oma krapsakal, veidi üle üheksakümnesel naabril Buntyl.
Lucyl on plaanis koos oma koera Hamishiga lihtsalt puhata, ent peagi on ta osaline plaanides, mille tulemusel muudetakse vana telefoniputka vabatahtlike toel tegutsevaks raamatukoguks.
Projekti käigus saab naine sõbraks puuonne ehitava Samiga ja tundub, et ka Buntyl on telefoniputkaga oma suhe. Tasapisi tulevadpäevavalgele aastakümneid varjul olnud saladused.
Maria Angel „Eesti kuuhoroskoop. Oktoober 2020“
Ükskõik, kas usud horoskoopidesse või mitte – vahel on ikka põnev lugeda, millist elu sulle ennustatakse. Võib-olla vaatad pärast seda mõnd juhtumist, õnnestumist või ebaõnne hoopis teise pilguga?
Iga kuu pakub Elisa Raamat kasutajatele võimalust tutvuda oma kuuhoroskoobiga ning enamasti osutuvad horoskoobid ka väga populaarseks. Nii ka sel kuul – pole veel hilja uurida, mida kuu teine pool sinu tähemärgile toob.