Põhisisu algus

Kas oled juba lugenud? Elisa Raamatu krimiromaanide paremik pakub ohtralt häid soovitusi

23.11.2020

Vaid kuu aega on jõuludeni jäänud ja tõenäoliselt on juba vähemalt korra tulnud ette kurikuulus jõulukingi-küsimus. Kui kõik eluks vajalik juba olemas on, siis teadupoolest on raamat üks maailma suurepärasemaid kinke – aga milline valida? 

Selleks, et kõik jõulude ajal rõõmsad oleksid ja kingituse tegija liigselt vaeva ei peaks nägema, otsisime välja Elisa Raamatu populaarseimate teoste statistika. Esimesena heidame pilgu põnevus- ja krimiromaanidele ehk eestlaste ühele lemmikžanrile. 

Edetabeli esimesele kohale on tõusnud lugejate hinnangul veider, kuid köitev ja kaasahaarav „Ja siis oli ta läinud“. Raamatu keskmes on Ellie – noor tüdruk, kes 10 aastat tagasi kadus ja kelle ema Laurel püüab endiselt eluga edasi minna. Kui Laurel kohtub tüdrukuga, kes näeb välja täpselt nagu Ellie, kistakse vanad haavad uuesti lahti ning vastamata küsimused kerkivad taas päevakorda.

Järgnevad kaks Skandinaavia krimkat, „Katharina kood“ ja „Talvetuli“, millest üks keskendub lahendamata kadumisjuhtumile ning teises peavad tegelased toime tulema nii minevikus kui olevikus aset leidnud tulekahjudega. 

Esiviisikusse on pääsenud ka kaks Briti krimiromaani. „Proua Westaway surm“ kallutab valele teele rahaprobleemide käes vaevleva Harriet Westaway, „Koolmekohad“ on seevastu ajalooga põimitud traditsiooniline Briti krimka, kus mõrtsuka sihtmärgiks on lapsed.

Põnevus- ja krimiromaanide TOP 10:

  1. Lisa Jewell „Ja siis oli ta läinud
  2. Jørn Lier Horst „Katharina kood
  3. Anders de La Motte „Talvetuli
  4. Ruth Ware „Proua Westaway surm
  5. Elly Griffiths „Koolmekohad
  6. Antoine Laurain „Punase märkmikuga naine
  7. Clare Mackintosh „Laske mul olla
  8. Tana French „Peegelpilt
  9. Greer Hendricks, Sarah Pekkanen „Nimetu tüdruk
  10. Betty Rowlands „Mõrv koidikul

Loomulikult saab nende raamatute füüsilisi eksemplare poest mõnekümne euro eest lunastada, kuid hoopis parem mõte on kinkida sõbrale Elisa Raamatu kasutusõigus – väikse kuutasu eest saab lugeda piiramatult raamatuid ja pole tarvis muretseda, et ostmisel vale valiku tegid. 

Allikas
Diktor raamatud
https://diktor.geenius.ee/rubriik/raamat/kas-oled-juba-lugenud-elisa-raamatu-kr…
Seotud märksõnad
Uus Elisa Elamus ja Huub Mine vaatama
Vanemad TV-teenused
Liitumised enne 10.08.2021
Mine vaatama
Vanemat TV-teenust saab veebis vaadata kuni 31.05.2024. Kui soovid ka edaspidi TV-d veebis vaadata, liitu Elisa Elamusega!