Juhtmevaba või juhtmega helisüsteem – kumba eelistada?
Poelettidel näeb üha enam juhtmevabasid kõlareid ning võib-olla on paljudel seetõttu juba ununenud, mis on juhtmega helisüsteemi eelised.
Mille järgi otsustada, kas soetada koju juhtmevaba kõlar või esmapilgul ehk ajast-arust tehnoloogiana tunduv juhtmega helisüsteem?
Mõtle, milleks hakkad kõlarit kasutama?
Kui sead sammud poodi helisüsteemi valima, tasub esimese asjana mõelda, mil moel on plaanis seda kasutama hakata. Eelkõige on oluline, kas vajad helisüsteemi, mis jääb valitud kohta paika või tuleb ette, et kõlaritega peab liikuma ühest ruumist teise? Kui see on teada, saab otsustada, kas eelistada juhtmevaba varianti või kaaluda siiski juhtmega helisüsteemi ostmist.
Kõige suurem juhtmevaba kõlari eelis on kindlasti mugavus – kõlarit saab kodus iga kell vastavalt vajadusele ühest asukohast teise ümber tõsta või lihtsalt pisut nihutada. Kui liigud sageli ühest ruumist teise, võid sinihambaga kõlari lihtsalt kaasa haarata ja arvuti või telefoniga ühendada. Lisaks ei pea kunagi muretsema kaablite või pistikute asukoha pärast ega pelgama, et keegi kogemata juhtmete otsa komistab.
Suured juhtmega helisüsteemid on seevastu enamjaolt pisut kohmakad ning neile tuleb valida kindel pind, kuhu kõlarid asetada. Mõtlema peab ka sellele, kuidas ühendada juhtmega helisüsteem vooluvõrku ning kas pistikud on ikka vajalikus kohas olemas.
Ja veel – kui kodus on karvaseid sõpru, on juhtmega helisüsteemi puhul vaja leiutada viis, kuidas juhtmed loomade eest ära peita. Keegi ei taha ju koju tulles avastada, et mõni juhe on läbi näritud. Üks lahendus sellele murele on ehitada juhtmetele ümbris või tõsta need paika, kuhu lemmikloom ei pääse. Teine – otsustada siiski juhtmevaba kõlari kasuks,
Mängu tuleb hinna ja kvaliteedi suhe
Kindlasti mängib helisüsteemi valikul olulist rolli hinna ja helikvaliteedi suhe. Kui ootad kõlarilt sümbioosi heast kvaliteedist ja taskukohasest hinnast, siis peaksid igasugustest esmapilgul ehk ebamugavustena näivatest küsimustest, nagu näiteks juhtmed, mööda vaatama ja valima juhtmetega helisüsteemi.
Klindlasti saad endale ka juhtmevabalt korraliku kvaliteediga helisüsteemi. Siiski tuleb arvestada, et kui soovid soetada endale võimsa kvaliteediga bluetooth-kõlarid, on see enamasti kallim kui sama või isegi parema kvaliteediga juhtmetega helisüsteem.
Juhtmega kõlari plussiks on see, et kõlarit ei mõjuta kehv wifi ühendus või -katkestus ja aku või patarei tühjenemine. Tähelepanuta ei tohi jätta ka aku kvaliteeti. Mõni bluetooth-kõlar vajab laadimisel juhtmega vooluvõrku ühendamist ning kui kõlaril on kehv aku, komistad probleemi otsa, et algul mugavana tunduvat juhtmevaba süsteemi peab pahatihti laadimiseks juhtme otsas hoidma.