Põhisisu algus

Elisa Raamatu loetuimad lasteraamatud köidavad humoorikuse ja südamlikkusega

24.11.2020

Hiljuti kirjutasime, millist kasu toob lapsele raamatute ette lugemine. Et see ei jääks vaid ebamääraseks soovituseks, aitame ka esimese raamatu välja valida – seda muidugi Elisa Raamatu armastatuimate lasteraamatute seast. 

Heites pilgu edetabelile võib näha, et kirjanike seast on vaieldamatult populaarseim Andrus Kivirähk, kes on kaheksast armastatuimast teosest kirjutanud lausa pooled. Rõõm on ka tõdeda, et lapsed eelistavad kodumaiste kirjanike teoseid.

Kivirähki sulest on muuhulgas ilmunud ka esimesele kohale jõudnud raamat „Kaka ja kevad“. Humoorikatest jutukestest koosnevas lõbusas ja õpetlikus raamatus astuvad lugejate ette kõiksugu veidrad tegelased, kes kunagi varem lasteraamatutesse pääsenud pole. 

Laste südameid on võitnud ka „Sirli, Siim ja saladused“, mis on eelneva, pigem huumorivõtmes kirjutatud raamatuga võrreldes hulga armsam ja südamlikum. Lugeja saab osa tavalises linnamajas elava perekonna unistuste maailmatest, naljakatest olukordadest ja imepärastest juhtumistest. 

Uuemate teoste hulgast on lapsed välja valinud veel „Eia seikluse Tondikakul“, millest valmis vastupidiselt traditsioonilisele järjekorrale esmalt film – Eesti Vabariigi 100. sünnipäevaks – ning alles seejärel raamat. 

Ja viimaks ei tohi loomulikult unustada ka neid teosed, mis on kasvatanud üles mitmeid põlvkondi ja rõõmustanud lapsi terveid aastakümneid – näiteks „Jussikese seitse sõpra“püsib visalt esikolmikus, kuigi raamat ilmus esmakordselt üle 50 aasta tagasi!

Populaarseimad lasteraamatud Elisa Raamatus:

  1. Andrus Kivirähk „Kaka ja kevad
  2. Silvi Väljal „Jussikese seitse sõpra
  3. Anu Aun „Eia seiklus Tondikakul
  4. Andrus Kivirähk „Sirli, Siim ja saladused
  5. Joel Chandler Harris „Onu Remuse jutte
  6. Andrus Kivirähk „Karneval ja kartulisalat
  7. Aline de Petigny, Nancy Delvaux „Laura lood
  8. Andrus Kivirähk, Heiki Ernits „Tont ja Facebook
Allikas
Diktor raamatud
https://diktor.geenius.ee/rubriik/raamat/elisa-raamatu-loetuimad-lasteraamatud-…
Seotud märksõnad
Uus Elisa Elamus ja Huub Mine vaatama
Vanemad TV-teenused
Liitumised enne 10.08.2021
Mine vaatama