Liigu edasi põhisisu juurde
Elisa

Breadcrumb

Millises keskkonnas sa veebi kaudu TV-d saad vaadata, sõltub sellest, millise TV-teenuse kasutaja sa oled.
Uus Elisa Elamus Liitumised alates 10.08.2021 Mine vaatama
Vanemad TV-teenused Liitumised enne 10.08.2021 Mine vaatama

Eestlased on väsimatud uusaastaõnnitluste edastajad

04.01.2019

Eestlased on väsimatud uusaastaõnnitluste edastajad

Massilised kõned ja lühisõnumid näitavad, et uusaastasoovide edastamine on endiselt populaarne alanud aasta esimestel minutitel. Järjest rohkem kasutatakse selleks ka erinevaid rakendusi nagu Snapchat, mille kasutus tõusis uue aasta esimestel minutitel plahvatuslikult.

Kahtlemata on aastavahetus telekomteenuste kasutamises alati tippaeg. Elisa tehnoloogiaüksuse juht Toomas Polli tõdes, et helistades või lühisõnumitega uusaastasoovide edastamine pole unustuse hõlma vajunud ja lisandunud on õnnitlemine sotsiaalmeedia rakendustes.

„Üllataval kombel selgub andmesidekasutusest, et sotsiaalmeediarakendustest eelistatakse üksteise õnnitlemiseks just Snapchati, mille kasutajabaas möödunud aastal hulgaliselt langes,“ sõnas Polli. Snapchati kasutus asus tõusule vahetult enne keskööd ja tõusis tavapärasest kümme korda kõrgemaks. Samal ajal vähenes hulgaliselt Facebooki, Messengeri ja Instagrami kasutus Elisa võrgus.

Võrreldes möödunud aastaga õnnitleti lähedasi kõnedega tänavu tipphetkel rohkem ja raugemisi märke näha pole. „Aastavahetusel helistatakse endiselt massiliselt ja kõige populaarsem ajavahemik on keskööle järgnev pooltund,“ kirjeldas Polli.

Lühisõnumite ehk SMS’ide saatmine kasvas massiliselt tavalise liiklusega võrreldes. Elisa tehnoloogiaüksuse juhi sõnul saadetakse Eestis keskmiselt umbes 6 sõnumit sekundis ja tänavu aastavahetuse tipphetkel saadeti sõnumeid kümme korda rohkem, keskmiselt 68 sõnumit sekundis. Kokku saadeti Elisa klientide poolt 31. detsembril ja 1. jaanuaril 266 457 lühisõnumit.

Enim kasutajaid esines Tallinnas Vabaduse väljakul, Tartus Raekojaplatsil ja endise Atlantise ööklubi piirkonnas ning Pärnus keskväljakul. „Tipphetkel teenindas Elisa kuni 20 000 üheaegselt sooritatud kõne üle terve Eesti.“

Seotud märksõnad

Kontaktid Esindused Abi Seadmetugi Seadmete juhendid Elisast Tule tööle Teenuste tingimused ja hinnakirjad Tehisintellekt ElisasJätkusuutlik Elisa Koostöö startupidega Projekteerijale, arendajale ja operaatoritele For carriers Pressiinfo

Vabandame! Teie veebilehitseja on liiga väike meie kodulehe külastamiseks.

We're sorry! Your browser is too small for this website.

Приносим извинения! Размеры вашего браузера слишком малы для посещения нашей страницы.