Põhisisu algus
Eesti maffia. Organiseeritud kuritegevuse sünd taasiseseisvunud Eestis
Paavo Kangur
Audioraamat
Selle raamatu kirjutamise ajal sai läbi vaadatud tuhandeid lehekülgi toimikuid ja sadu ajakirjanduses ilmunud artikleid. Vaevalt, et toimikud, süüdistuskokkuvõtted ja kohtuotsused kirjeldavad täit tõde, aga püüame siiski anda edasi pildi, mis näitab võimalikult tõetruult neid hoogsaid sündmusi, mille vallandas Eesti Vabariigi taasiseseisvumine. Uurimise ja süüdistuste koostamise ajal on teinekord kasutada raudkindlad tõendid, kuid vahel vaid ebamäärased vihjed või teadlikult loodud valeinformatsioon.
Eesti organiseeritud kuritegevuse sünd jäädvustas end ajastu mällu kolme sündmusega: Kibuvitsa baari lahing, Neste bensiinijaama tulistamine ja Vabaduse väljaku pommiplahvatus.
Organiseeritud kuritegevus on linnalegend, ütles üks prokurör hiljuti ja kahjuks ei ole tal õigus. Vist. Pigem on õigus neil, kes arvavad, et suur osa Eesti kuritegevusest on väikeriigist välja kolinud, et seda juhitakse näiteks Hispaaniast ja see tegutseb näiteks Skandinaavias ja Soomes, olles olemuselt täiesti rahvusvahelistunud. Samas on otsitud ühist rahapotti, sest kui on maffia, siis võiks olla ka ühiskassa, millest lahendatakse ühiseid probleeme. Politsei ei ole leidnud Assar Pauluse rahapada ega Nikolai Tarankovi spordikotti dollaritega. Äkki seda polnudki?
Pealelugeja
Peeter Tammearu
Kirjastus
Rahva Raamat AS
2022,
Poliitika, ajalugu ja militaaria,
Populaarsed,
Audioraamatud
Esmaliitujale 14 päeva tasuta
Hakkan kuulama
Otsi raamatut
{{ book.title }}
{{ book.authors }} • {{ book.year }}
{{ book.title }}
{{ book.authors }} • {{ book.year }}
{{ author }}
{{ category.name }}
Näita kõiki "{{ searchTerm }}" tulemusi
Контактные данные и представительства
Elisa FIX
Инструкция техпомощи
Центр помощи частным клиентам
Центр помощи бизнес-клиентам
Об Elisa
Условия и прейскуранты услуг
Строителю, разработчику
For carriers
Защита данных
Языковые версии
Настройки файлов cookie
Все права защищены 2026
Elisa Eesti AS