Põhisisu algus
Elustiili äpiga paremasse vormi
Liitu kohe
Elustiili äpiga paremasse vormi
Liitu kohe

Soovin kaalu langetada – millest alustada?

23.01.2020

Kaalu langetamine võib esialgu tunduda keeruline, isegi hirmutav. Paistab, et kogu oma päev tuleb ümber toidu ja trenni organiseerida, nii et muule aega ei jäägi. Siiski ei ole põhjust liigselt ette muretseda – kaalulangetamine nõuab küll muutusi elustiilis, kuid kõike ei ole vaja muuta korraga. Tibusammud ongi pikas perspektiivis jätkusuutlikumad.

Elisa Elustiil on olemas mobiiliäpp, mis ühendab endas toitumiskava, toitumis- ja trennipäevikud, sammulugeja ning palju muud kasulikku, mida on tarvis kaalu langetamiseks ja tervisliku elustiili järgimiseks. Oleme teadlikult ühendanud mitmed erinevad komponendid, et elustiilimuutuste juurutamist hõlbustada.

Tähtis on oma tegevused läbi mõelda ning olla järjepidev

Kõige esimene samm on enda jaoks selgeks mõelda, mille nimel sa seda teed. Näiteks võib esimesena tulla pähe, et „soovin olla ilusam“ või „soovin olla tervem“. Samuti mõtle, mis läheks elus paremini, kui saavutaksid soovitud eesmärgi. Ole enda vastu aus, pane Kõige Olulisem Eesmärk enda jaoks ka päriselt kuskile kirja ning anna endale märku, et see on üks sinu elu prioriteetidest. Kui eesmärk on paigas ja siht silme ees, siis ei olegi muud, kui tuleb alustada. Ära oota homset, järgmist nädalat või uue kuu algust, sest kelle tuleviku sa siin edasi lükkad? Iseenda. Uute harjumuste tekkimiseks läheb aega ning kindlasti tuleb ette nõrkushetki - sel juhul vaata, mida sa enda jaoks varasemalt kirja panid ning tuleta meelde, miks sa just sellise eesmärgi endale seadsid. Elustiili muutmiseks ning kaalu langetamiseks peab väga hästi paika vanasõna: „Tasa sõuad, kaugele jõuad“.

Kaalu langetamisel on oluline saavutada kontroll oma toitumisharjumuste üle. Elustiili äpis arvutame sinu kehaliste parameetrite, füüsilise aktiivsuse ning soovitud eesmärgi järgi sobivad toitumissoovitused – seda nii kaloraaži kui makrotoitainete jaotuse osas. Eesmärgi täitmiseks saad järgida sulle personaalselt koostatud toitumiskava ning retsepte või kasutada toitumispäevikut ehk panna ise enda toidud kirja. Sul on ka võimalus need kaks funktsiooni kombineerida – peaasi, et jääd soovitatud kaloraaži piiresse ja et rasvade, valkude ning süsivesikute tasakaal oleks paigas. Nii tagad päevast päeva toidust stabiilse energia saadavuse, mis on tervisliku kehakaalu muutuse aluseks ning nii jääb saavutatud tulemus ka pikaajalisemalt püsima.

Elisa Elustiili äpp teeb toitumise jälgimise imelihtsaks

Ei ole võimalik kontrollida midagi, mida ei sa mõõda. Seetõttu soovitame kindlasti võtta kasutusele ka köögikaalu – silma järgi toidu koguste mõõtmine ei ole kuigi täpne. Alguses võib iga toiduaine kaalumine tunduda kentsakana, kuid vaid nii õpid toidukoguseid reaalselt hindama. Kui oled rohkem toitumiskava usku, siis tead alati, et söödavad toidud on päeva lõikes sobiva kaloraaži ja makrotoitainete jaotusega. Kui tunned, et sooviksid süüa midagi muud, saad äpis pakutavaid retsepte lihtsalt sirvida ning vahetada. Kui sinu lemmikretsept on äpist puudu, saad selle ise lisada ning edaspidi on see kasutamiseks alati olemas. Samuti saad määrata endale menüü eelistusi välistades toitumiskavast teatud toiduaineid, näiteks gluteeni, laktoosi, liha, kala, muna, pähkleid jne.

Kui sulle meeldib enda toite pigem ise planeerida ning neid vastavalt kirja panna, siis aitab sind Elisa Elustiili äpi lai toiduainete baas ning triipkoodilugeja. Kui skaneeritud toodet veel andmebaasis ei ole, siis saad selle ise sisestada ning kohe toitumispäevikusse lisada.

Kui oled mõne päeva toidukorrad ette planeerinud, kasutades pakutud toitumiskava või sisestades toidud ise, saad vajalikest koostisosadest teha ostunimekirja, millega on lihtne poest kõik vajalik leida.

Kindlasti tuleb ette hetki, kui libastud ja sööd rohkem kui vaja, aga see ei tähenda, et oled läbi kukkunud. Ühe kommi või koguni poole tordi ära söömine ei tähenda seda, et sa ei saa kaalu langetamisega hakkama. Suuremaid ja väiksemaid ebaõnnestumisi tuleb ikka ette, kuid oluline on see, kuidas sa nendega toime tuled. Ei tasu ennast liigselt süüdistada ega karistada. Kõige parem on rahulikult ree peale tagasi ronida ja jätkata tervislike eluviiside poole püüdlemisega. Pea meeles, et kaalulangetamine ei ole sprint, vaid ultramaraton.

Uue elustiiliga harjumisel tuleb appi Elisa Elustiil.

Tutvu Elustiiliga

Seotud märksõnad
Uus Elisa Elamus ja Huub Mine vaatama
Vanemad TV-teenused
Liitumised enne 10.08.2021
Mine vaatama
Vanemat TV-teenust saab veebis vaadata kuni 31.05.2024. Kui soovid ka edaspidi TV-d veebis vaadata, liitu Elisa Elamusega!