Põhisisu algus
Elustiili äpiga paremasse vormi
Liitu kohe
Elustiili äpiga paremasse vormi
Liitu kohe

Lembitu suur elumuutus: „purgisupidieediga“ 15kg kergemaks!

08.12.2021

Lembit on 56-aastane Väike-Maarja mees, kes on suurema osa oma elust tegelenud põllumajandusega ja pidanud veskit. Seoses ettevõtte laienemisega ei pidanud Lembit enam ise nii palju füüsilist tööd tegema ning juhina peamiselt arvuti taga istuvat tööd tehes kogunes aastatega ülekaal. Möödunud aasta sügisel toimus Lembitu elus suur muutus, mis andis tõuke iseendaga tegelema hakata. Veidi vähem kui aastaga langetas ta 15 kilogrammi ning tänu tervislikumale toitumisele ja trennile, mis on nüüd tema elustiili osaks saanud, meeldib ta taas iseendale.

Pandeemia aeg on olnud pingeline siin maailmas kõigile, nii ka Lembitu perele ning kahjuks läks tema perekond lahku. See oli aga silmi avav hetk, sest kui seni oli elu olnud väga harjumuspärane ning Lembit ei olnud endale teadvustanudki, et ta on võib-olla ülekaaluline, siis nüüd üksi olles leidis, et ta ei meeldi endale. „Kaalusin siis 95 kg, kuid minu kasvu juures (178 cm) on minu normaalkaal 80-82 kg. Seadsin endale eesmärgiks jõuda 80 kiloni. Tahtsin endale jälle meeldima hakata,“ selgitab Lembit oma ambitsiooni kaalulangetamisega algust teha.

Lembit leidis Elustiili äpi Facebookist. „Kui ma Elustiili äpi kasutamist alustasin, siis oli mul sportlik hasart – panin kõik oma toidukorrad äppi kirja.“ Varem oli Lembit suure isuga ja lubas endale kõike, mida maailmal pakkuda on, sinihallitusjuust ja vein olid suured lemmikud. Elustiili äppi kasutama hakates tegi aga Lembit mitmed muudatused oma toitumises, esimese asjana läks menüüst välja või. „Loobusin võist kuna vaatasin äpist, et see on täiesti mõttetu. Samuti loobusin kohvi joomisest. Hakkasin jooma hoopistükkis mahla ja mulle hakkas väga meeldima apelsinimahl. Kui varem oli komme õhtul paar õlut võtta, siis nüüd loobusin kohe ka igaõhtusest alkoholi tarbimisest. Toitumises muutus nii palju, et kui ma varem sõin seda toitu, mida pereema valmistas, siis edaspidi hakkasin ma ise toitu valmistama,“ kirjeldab Lembit suuremaid muudatusi, mida ta oma toitumisharjumustes tegi.

 

Üks väga hea toit, mida alati saab kiiresti teha ja kus on toitumisalane teave peal, on purgisupid.

 

Elustiili äpis on võimalik lasta endale genereerida pakutavatest retseptidest tervislik toitumiskava. Lembit jälgis ka osaliselt toitumiskavas pakutavaid toite, kuid kuna temast oli saanud poissmees, siis püüdis ta enamasti lihtsamini hakkama saada. Ta hakkas ise lihtsamaid toite valmistama ja neid äppi kirja panema. „Esimese asjana püüdsin minna üle sellise toidu peale, mida oleks võimalik triipkoodilugeja abil tuvastada. Üks väga hea toit, mida alati saab kiiresti teha ja kus on toitumisalane teave peal, on purgisupid. Need annavad sulle kõik vajalikud rasvad, kalorid, vitamiinid ja muu tarviliku. Ma täiesti soovitaks teistele omasugustele teha kasvõi üks purgisupi söömise kuur!“ Päris purgisupidieedil Lembit loomulikult ei olnud, ning kui Elustiili äpp meelde tuletas, siis läks ta ostis ikka rohelist ka. Ta hakkas ka rohkem tarbima puu- ja juurvilju, porgand ja apelsin said ühtedeks lemmikuteks.

Pikemalt toite Lembit ette ei planeeri. Tema lemmikfunktsionaalsus Elustiili äpis on kohe esimene lehekülg, kus saab sisestada oma toidud ning näha, kui palju oled tarbinud valke, süsivesikuid ja rasvu. „See meeldis kõige rohkem, kuna sain mõelda järgmise toidukorra peale, mida ma järgmiseks söön. Väga täpselt on näha kogu nädala tarbitud kogused ja selle põhjal saab otsustada, mida nädalalõpu restoranikülastusel tarbid.  selgitab mees, kuidas ta Elustiili äpi ja oma muutliku elu ühendanud on.

Esimesed 4 kuud olid lihtsad, siis kaal peatus.

Umbes 4 kuu jooksul langetasin ma kehakaalu 10 kg. Edasi läks kaalu langetamine raskemaks ja problemaatilisemaks – kaal jäi üks hetk pidama ning mõtlesin, mida teha. Tundsin pidevat nälja tunnet, kuid nii päriselt elada ei saa. Siis ma avastasin, et selleks, et edasi kaalu langetada, pean ma hakkama trenni tegema, ning trenni arvelt sain suurendada tarbitavate rasvade ja valkude osakaalu menüüs,“ räägib Lembit, kuidas ta kaalulanguse pidurile lahenduse leidis. Varem ei teinud ta üldse sporti, ainus piisav kehaline aktiivsus oli seotud tema tööga veskis. Nüüd hakkas ta igal hommikul võimlema.  Kõige probleemsemaks piirkonnas osutus kõht ning lahenduseks leidus treeningäpp nimega „Six Pack“. „Selle abil hakkasin igal hommikul võimlema – alguses 15 minutit, hiljem 20 minutit ja tänaseks päevaks on see pikenenud 30 minutile. Eks näis kui kaugele ma lõpuks sellega jõuan,“ räägib mees.

Mingi aeg ilmnes Lembitul kaalulangetamisel tagasilöök. Ühel momendil avastas ta, et järjepidevus on kadunud ja ta ei pane midagi äppi kirja. „Tegelikult peaks endale pidevalt meelde tuletama, mis on sinu elu eesmärk. Eesmärk ei ole paksuna surra. Tahaks ikka elada täisväärtuslikku elu ja nii kaua kui võimalik. See võiks tiksuda endal kuklas. Milleks teha elu raskeks ja kanda seda kaalupommi endaga kaasas – trepist üles, trepist alla!“ Selline eluterve mõtteviis aitab meeles pidada, mis on elus kõige tähtsam ning motiveerib teel püsima.

 

Milleks teha elu raskeks ja kanda seda kaalupommi endaga kaasas – trepist üles, trepist alla!

 

Tänaseks on Lembit oma eesmärgi saavutanud. Alustades oli tema kaal 95 kg ja eesmärk oli seatud 80 kg. Kõige väiksemat kaalunumbrit nägi ta nädal aega tagasi – see oli 78 kg. Hetkel kõigub kaal 78-81 kg vahel ja sellega on Lembit rahul. Pikkust on mehel 178 cm. Tänaseks on Lembit oma toitumise kontrolli alla saanud ja igapäevaselt Elustiili äppi toite ei sisesta, kuid ta jälgib kaalu ning kui see kõrgemaks läheb, siis hakkab ta ennast vajadusel taas veidi tagasi hoidma.

Lembitul on kaks peamist soovitust neile, kes samuti mõtlevad elumuutust ette võtta ja kaalu langetada:

  1. „Jõudu! Soovin enesekindlust ja hingejõudu, et ikka jätkuks tahtmist sellega tegeleda. See on täpselt samasugune trenn nagu igasugune sportlik trenn, tuleb pingutada. Inimene, kes on huvitatud oma elust ja elukvaliteedist, võiks ikka jälgida, mida endale suust sisse ajab.“
  2. „Kui ei ole aega, siis hommikul on alati võimalus varem üles tõusta ja natukene trenni teha. 10 minutit täitsa piisab selleks, et paar kalorit jälle kulutada ja sellest on palju abi – esiteks on enesetunne on hea ja teiseks oled päevatoimetusteks virge. Hommikuvõimlemine on parim viis päeva alustuseks“.

 

Kui Sina ei ole veel Elustiili äpiga liitunud, siis tutvu pakettidega ja võta 7-päeva tasuta prooviaeg!

 

Lembit,
Elustiili sõber alates november 2020

TUTVU ELUSTIILIGA

Apple Store

Google Play

 

Tutvu Elustiiliga

Seotud märksõnad
Uus Elisa Elamus ja Huub Mine vaatama
Vanemad TV-teenused
Liitumised enne 10.08.2021
Mine vaatama
Vanemat TV-teenust saab veebis vaadata kuni 31.05.2024. Kui soovid ka edaspidi TV-d veebis vaadata, liitu Elisa Elamusega!