Põhisisu algus
Elustiili äpiga paremasse vormi
Liitu kohe
Elustiili äpiga paremasse vormi
Liitu kohe

Kati edulugu: Kui makrod said paika, siis oli kaalu langetamine lihtne

04.06.2021

„Mind hakkas huvitama kui palju ma tegelikult rasvu, valke ja süsivesikuid söön.“

 

Kati kaalulangetamise edulugu sai alguse seitse kuud tagasi, kui ta Elustiili äpiga liitus. Olles küll varem erinevaid toitumisprogramme proovinud, ei olnud Kati protsessiga rahul, kuna ta ei saanud päriselt aru, miks ja kui palju ta sööb. Elustiili äpiga said selgeks nii makrotoitainete (süsivesikud, valgud ja rasvad)* tasakaal kui ka õiged toidukogused.

Kaalu langetamine on midagi, mis on Kati eesmärgiks olnud juba kaua nagu ka paljudel teistel Elustiili äpi kasutajatel. “Ei erine ma teistest siinsesse gruppi kuulujatest - ikka on soov kaalu langetada, olla veidi kergem ja teha toidu osas paremaid valikuid. Liikumine on mulle alati meeldinud. Samuti meeldib küpsetada, mis on mu suurim “pahe”, sest koogid tuleb ju ära ka süüa. Olen proovinud kõikvõimalikke erinevaid toitumiskavasid. Mõni toimib, mõni muutub menüü tõttu ruttu vastumeelseks. Senised kavad on ette antud koguste ja täpsete retseptidega. See aga tähendas, et enamikel juhtudel pidin teistele pereliikmetele tegema eraldi söögi. Lõpuks oli see väga väsitav. Mind ennast hakkas huvitama kui palju ma tegelikult rasvu, valke ja süsivesikuid söön. Ette kirjutatud kavadest ei suutnud seda välja lugeda. Ning kui vahel tahtsin midagi muud süüa, siis olin õnnetu, sest ei teadnud, milline kogus on lubatud ja kui palju seal üht või teist sees on”, räägib Kati.

Elustiili äppi proovis ta esimest korda septembris 2020. “Alguses oli keeruline ja ka veidi tüütu, kuid mida rohkem olin toite sisestanud, seda rohkem hakkas see mulle meeldima. Oktoobrist 2020 olen igapäevane kasutaja ning tänu Elustiili äpile olen seitsme kuuga kaalu langetanud 12 kilogrammi. Ideaalini on veel veidi minna, kuid loobuda ma ei kavatse. Mulle väga meeldivad äpis 10 000 sammu väljakutsed, osalen nendel igakuiselt. Naudin seda, et saan kasutada valmis toitumiskava, aga süüa ka seda, mida pere sooviks, lisada ise endale sobivaid/meeldivaid toitaineid ja toitusid, omades ülevaadet rasvadest, valkudest ja süsivesikutest.”

Kati innustab kõiki, kes soovivad kaalu langetada, oma tervise eest hoolitsema ja rohkem liikuma ning annab selleks kõigile oma eduvõtme! “Mina oma viie lapse kõrvalt leian ikka aega, kuidas trenni teha, olgu selleks siis talvel hoovis lume lükkamine või kõige pisemaga käruga jooksmas/kõndimas käimine. Võin teile garanteerida, et vahepeal tuleb ka tagasilööke ning kaal hoopis tõuseb. Siis tuleb vaadata suurt pilti ja lihtsalt jääda endale kindlaks. Toitudes teadlikult, süües iga toidukorra nii, et makrod (süsivesikud, valgud, rasvad) on paigas, siis võid olla kindel, et üldine kaalulangetamise trend läheb õiges suunas. Kasuta seda eduvõtit - ära lase tagasilöökidel end demotiveerida ning mine kindlalt edasi!”

 

Kati ilu- ja jõunumbrid: Seitsme kuuga on ta langetanud kaalu 12 kg. Sentimeetrites on vähenenud puusa ümbermõõt 6 cm, vöökoht 9 cm ja rinnamõõt 11 cm. Pikkus 160 cm.

* Klassikaline makrotoitainete jaotus on süsivesikud 50%, valgud 25%, rasvad 25%, kuid individuaalselt võib see erineda vastavalt inimese eesmärkidele. Loe lähemalt toitumise põhitõdedest SIIN ning pane enda makrod paika Elustiili äpis. Äpi saad alla laadida Google Play’st või App Store’ist ning alustada tasuta 7 päeva perioodiga.

 

Kati

Elustiili kasutaja alates oktoober 2020

 

Tutvu Elustiiliga

Seotud märksõnad
Uus Elisa Elamus ja Huub Mine vaatama
Vanemad TV-teenused
Liitumised enne 10.08.2021
Mine vaatama
Vanemat TV-teenust saab veebis vaadata kuni 31.05.2024. Kui soovid ka edaspidi TV-d veebis vaadata, liitu Elisa Elamusega!