Põhisisu algus
Elustiili äpiga paremasse vormi
Liitu kohe
Elustiili äpiga paremasse vormi
Liitu kohe

Innovatsioon geeniteaduses on jõudnud igapäeva ellu

13.11.2020

Elisa Elustiili äpis on nüüd võimalik teha geenitest, mille tulemusel saad teada oma elustiilihaiguste riskid. Äpp jagab ka soovitusi, kuidas nende riskide avaldumist vältida ning arvestab menüü koostamisel sinu geenitesti tulemustega.

Elustiilihaigused on terviseprobleemid, mis tulenevad elustiilist. Me kõik teame, et peaksime sööma tasakaalustatult, liikuma palju, hoiduma suitsetamisest ja alkoholi tarvitamisest. Siiski ei ole see alati nii lihtne. Mõned elustiilihaigused on varjul ega avaldu enne kui kõrges vanuses. Teisalt võib olla enda jaoks sobiva tervisliku toitumisviisi leidmine keeruline, kuna erinevaid dieete ja soovitusi on tänapäeval väga palju. Geenitest aitab sul näha, millised eelsoodumused on sulle kaasa antud ning teeb elustiili otsuste tegemise lihtsamaks. 

Meie geenitestide partner on Geneto, kes on koos Tartu Ülikooli genoomika instituudi teadlastega elustiilihaiguste riskiskoorid välja töötanud. Me kasutame polügeenseid riskiskoore (PRS) - see tähendab, et ühe elustiilihaiguse eelsoodumuse teadasaamiseks uuritakse ligikaudu 700 000 erinevat geeni. See on tõeline innovatsioon võrreldes seni turul olevate testidega, mis annavad vastused vaid üksikute geenide põhjal.

Riskiskoori tulemused hindavad, kas sinu geneetiline eelsoodumus teatud haigusele on võrreldes Eesti populatsiooniga keskmine, kõrge või madal. Kõrge PRS-iga inimestel on oluliselt suurem haigestumisrisk ning neil võib haigus avalduda aastaid varem kui keskmise või madala riskiskooriga inimestel. Samas ei tähenda, et keskmise või madala haigusriskiga inimeste elu oleks muretu. Näiteks ülekaalulisuse puhul on geenide mõju kehakaalule vahemikus 40-70%, ülejäänud on meie enda teha.

Hetkel saab meie geenitestiga teada kolme geneetilise eelsoodumuse kohta - ülekaalulisus, gluteenitalumatus ja 2. tüüpi diabeet. Need on ühed kõige enamlevinud elustiilihaigused, mis inimesi tänapäeval kimbutavad. Geneto töötab igapäevaselt koos teadlastega, et juba lähiajal avaldada veel viis riskiskoori.

Geenitest töötab koos äpiga. Vastavalt sinu geenitesti tulemustele ja seadistatud eesmärkidele koostab äpp sulle personaalse toitumiskava või aitab sind toitumise trackimisel. Näiteks gluteenitalumatuse puhul saad ise gluteeni oma menüüst välja lülitada ning 2. tüüpi diabeedi riski korral vastavalt süsivesikute hulka korrigeerida. Äpp on nagu personaalne toitumisnõustaja taskus, kes suhtleb sinuga läbi vestlusakna, ning kes igapäevaselt sinu eest kaloreid loeb, makrotoitaineid arvutab ja menüüsid koostab. Meie loodud lahendus, mis muudab geeniteaduse igale inimesele lihtsalt ja praktiliselt kasutatavaks, on maailmas ainulaadne.

Oleme kokku pannud Elisa Elustiili Premium paketi, mis sisaldab nii geenitesti kui äpi kasutamist kaheks aastaks. See on paras aeg, et õppida oma keha rohkem tundma, kujundada uusi tervislikke elustiiliharjumusi ning neid äpi abil püsivalt hoida. Nii tellimisele kui tulemustele saad läheneda äpis oma konto menüüst.

NB! Geenitest ei ole diagnoosimise vahend, vaid aitab sul paremini ennast tundma õppida ja teadlikustada geneetilisi riske, mis võivad elu jooksul avalduda. Õnneks on elustiilihaiguste väljakujunemisel suur osa kontrollist meie endi kätes. Teades täpselt, millised terviseriskid on sul geneetiliselt kaasa antud, saad teha kohe enda jaoks õigeid valikuid, et elada kauem tervemat elu. Sinu tuleviku-mina tänab sind!

 

Elisa Elustiili Premium paketiga liitumiseks kehtib kõigile tutvumishinna kampaania kuni 26. novembrini. Kasuta võimalust ja tutvu pakkumisega meie kodulehel!

Tutvu Elustiiliga

Seotud märksõnad
Uus Elisa Elamus ja Huub Mine vaatama
Vanemad TV-teenused
Liitumised enne 10.08.2021
Mine vaatama
Vanemat TV-teenust saab veebis vaadata kuni 31.05.2024. Kui soovid ka edaspidi TV-d veebis vaadata, liitu Elisa Elamusega!