Põhisisu algus
Elustiili äpiga paremasse vormi
Liitu kohe
Elustiili äpiga paremasse vormi
Liitu kohe

Helina kogemus: Võtsin end lõpuks käsile ja kaotasin äpi abiga 20kg

19.10.2020

Alustasin oma teekonda 22.01.2020 ja tänaseks olen 100kg-st loovutanud 20kg. Reaalselt 20kg? Kuidas ma suutsin sellise koormaga üldse edasi liikuda? Kas keegi on proovinud 20kg kartulikotti sülle võtta? Mina olen, ja ausalt, seda on ikka raske liigutada. :)

Olen korduvalt üritanud järgida erinevad kavasid, dieete ja liigutanud end kord rohkem, kord vähem, kuid tulemust pole see andnud. Teate miks? Mul puudus usk iseendasse, ja seni, kuni pole usku endasse, ei suuda ka midagi saavutada.

Kõik sai alguse ühest eelmise aasta suvel toimunud vahvast spordiüritusest, kus ma pidin võistlema erinevatel aladel. Sellise kehakaaluga oli iga liigutus raske, kuid sellest hoolimata proovisin olla aktiivne ja ei näidanud välja, kui rahulolematu ma tegelikult enda üle olin. Rahulolematus seisnes selles, et ma vihkasin seda inimest, kes mulle peeglist vastu vaatas. Ma vihkasin pildistamist ja ma lausa jälestasin neid pükse, mis nädalast nädalasse mu imagot lõid. Vahetusid ainult pluusid, kampsunid… Ma lihtsalt ei leidnud poest sobivaid pükse. Otsides Denim Dreamis pükse, ütles müüja: ”Nii suuri teksapükse ei ole TH valikus!” Oli ikka häbi küll. Brändid on siis ainult normaalsetele inimestele, mitte „vaaladele“.

Tulles tagasi selle võistluse juurde, siis lõõpisin niisama oma parimale kolleegile, et pane tähele, aasta pärast olen ma 20kg kergem ja siis ma teen seda ja veel seda spordiala. Olles selle lause välja öelnud, tekkis väike arutelu endamisi, et kui ma lubadusi annan, siis mina, Helina ei tagane nendest. Sisimas tunnen suurt tänu selle kolleegi vastu, kes mind spordi juurde tagasi tõi – aitäh sulle! Tänase seisuga võin öelda, et TEHTUD! Ma sain selle lubadusega hakkama ja no see tunne on ikka super. Olen väga uhke, et suutsin ennast kokku võtta ja näidata, mis puust ma tegelikult olen.

Kui peale seda suve jõudis kätte jaanuar, ei olnud ma isegi alustanud eesmärgini jõudmist. Siis aga tuli päeva pealt otsus, et “AITAB!”. Ma ei saa seda lõpmatuseni edasi lükata. Tuleb alustada kohe... nüüd ja kohe. Loomulikult oli algus väga-väga raske. Raske oli harjumusi päeva pealt muuta. Kommipaberi krõbinad ajasid mu meeled segamini. Olin närviline, tujukas aga samas väga uhke enda üle, et suutsin headele asjadele “EI” öelda. Ma tean, et tervislik toit ei tähenda maitsetut sööki, seega võtsin ette enda toitumise. Proovisin alguses jälgida teise teenusepakkuja kava, ent avastasin peagi enda jaoks Elisa Elustiili. Toidud Elustiili äpis on suurepärased. Lausa ootasin, et mis homses menüüs on. See muutus vaikselt elustiiliks. Minu uueks elustiiliks.

elisa elustiil uudis

Suurimaks eduks peangi just seda, et see tahe algas ja tuli minu enda seest. Keegi teine ei saa seda sulle selgeks teha. Sa pead endasse uskuma ja ainult nii on võimalik eesmärgini jõuda. Kaasa ka sõpru, kolleege - nii on palju lihtsam edasi liikuda. Minul tekkis puhas sportlik hasart...tahan ju alati esimene olla. Ma ei olnud ka sel teekonnal üksinda, mind aitasidki minu sõbrad ja kolleegid, kes andsid jõudu ja innustust – aitäh teile! Koos on kindlasti lihtsam!

Arvasin varem, et olen selline hall hiireke, kuid kus sa siis sellega, täielik edevus ise. Mulle meeldib see tähelepanu, mis peale -20kg saavutamist on osaks saanud. Ma saan kanda kleite ja seelikuid. See tunne on lihtsalt super! Mulle meeldib see inimene, kes peeglist vastu vaatab. Ma julgen väita, et olen täitsa seksikas naine nüüd. Olen alati olnud enesekindel ja teadnud mida ma tahan, kuid miski minus töötas alati vastu. Tuleb leida see miski, mis ei meeldi ja sellega kohe tegelema hakata. Pole mõtet hakata otsima vabandusi, et miks mitte seda teha. Rääkides oma kehakaalust, leidsid paljud, et nelja lapse sünnitus on jätnud oma jälje. Jah, ma olen nelja lapse ema. Aga mis asja? See pole vabandus, et kaaluda 100kg ja lasta ennast täielikult käest. Söömine, või õigemini näksimine, oli üks mu suurimaid nõrkusi. Endale ikka sisestasin, et ma ju ei söönud täna „nii palju“. Korralikke toite ei söönud jah, kuid kui lugeda kokku kõik minu näksimised, siis ikka sõin mõttetut jama kokku. Loobu näksimisest ja söö korraliku toitu, mis on ka täisväärtuslikum.

Ja muide, pildistades ei ole ma enam kaamera või kellegi selja taga. Seda märkas ka minule väga armas inimene, kes on mind sellel teekonnal innustanud ja olnud mulle suureks toeks. Aitäh, et uskusid minusse ja julgustasid mind!

Minu soovitus: Leia endas see tugevus! Kirjuta see eesmärk paberile, milleni tahad jõuda ja määra aeg. Eesmärgid ja selle saavutamiseks planeeritud aeg ei tohiks olla utoopilised. See tekitab sulle endale pingeid. Mina panin paika enda lõppeesmärgi ning jaotasin selle omakorda ära need kuude ja siis veel nädalate vahel. Eesmärk oli nädalas kaotada 500g. See tundus mulle jõukohane ja näen, et suudan ka nüüd enda kaalu hoida. Ma ei lange masendusse, kui näen, et kaal seisab või läks alla ainult 300g. Samuti ei löö ma käega, vaid teen omad järeldused ja lähen edasi. Ausalt, sa ei taha sinna tagasi enam sattuda, sest tead, kui raskelt on see kõik tulnud!

Miski pole võimatu, tuleb vaid seda tõeliselt tahta ja sa saavutad selle! Ära lükka otsuste tegemist järgmisele päevale, nädalale… Alusta kohe oma teed tervislikuma elustiilini ja peagi taipad, et just see osa sinu elust oli puudu. Minu teekond jätkub... kas ka sinul algab teekond tervislikuma elustiili poole?

Uskuge iseendasse!
Helina


Lase sinagi Elisa Elustiili äpil end aitada ja alusta enda uue tervislikuma elustiiliga kohe!

Tutvu Elustiiliga

Seotud märksõnad
Uus Elisa Elamus ja Huub Mine vaatama
Vanemad TV-teenused
Liitumised enne 10.08.2021
Mine vaatama
Vanemat TV-teenust saab veebis vaadata kuni 31.05.2024. Kui soovid ka edaspidi TV-d veebis vaadata, liitu Elisa Elamusega!