Põhisisu algus
Elustiili äpiga paremasse vormi
Liitu kohe
Elustiili äpiga paremasse vormi
Liitu kohe

Heelia teekond Elustiiliga: kadunud on 2,5 kilo ja tunne on hea!

26.05.2021

Heelia Elustiil

Minu kaks kuud Elustiiliga on täis saanud. Kadunud on 2,5 kilo ja tunne on hea! Nüüd on aeg kokkuvõteteks ja kokkuvõtet tasub alati alustada ikka kõige algusest!

Kaks kuud tagasi Elustiili äpiga alustades kartsin ma, et toitumispäeviku pidamine tähendab piltlikult öeldes seda, et sa loed kuni surmani igat suutäit ja kalorit. Tegelikult tekib selline üldine arusaam, kui palju energiat miski annab või võtab, väga kiirelt. Nii kestab see iga suutäie arvutamine tegelikult ainult lühikest aega. Terve elu sa ikkagi oma toidukordi äppi sisestama ei pea ja ühel hetkel saad sa kogused ja arvud nii käppa, et võid juba teisigi nõustama hakata.

Kuna ma olen ka varasemalt erinevaid toitumisäppe katsetanud, siis võin kinnitada, et Elustiil on Eestis elavale inimesele kõige mugavam - sest meie poelettidelt leitavate toodete skännimine hoiab nii palju aega kokku.

Seega äpile mul etteheiteid ei ole. Aga! Olgu see äpp nii tore kui tahes, päeva lõpus ta sinu eest tervislikku toitu valmis ei küpseta ja komme sinu eest kodus ära ei peta. Sina ise oled see, kes peab lisaks abilisele ka kindlat meelt ja iseloomu hoidma.

Aga mis teha, kui isud on kümme korda suuremad, kui päevane kaloraaž, mis aitaks kaalu langetada? Ma jagakasin nüüd teiega paari nippi, mis on aidanud minul isudega võidelda. Ehk on abi neist teilegi.

Proovi oma keha igal võimalusel petta. Kõlab kuidagi karmilt, aga reaalsuses tähendab see hoopis sõbralikke kokkuleppeid iseendaga. Kui ma tahaksin hommikul esimese asjana küpsise järele haarata, siis ütlen ma iseendale mõtetes, et Heelia, sa võid süüa nii palju küpsiseid, kui süda ihkab, aga kõigepealt pead sööma sooja putru ja jooma klaasitäie vett! Tihtipeale on suur magusaisu seotud lihtsalt suure näljatundega ja pärast suurema nälja kustutamist ei olegi enam nii suurt magusaisu. Üks uus nipp, mille ma alles eelmisel nädalal avastasin, on aga täpselt vastupidine. Nimelt armastan ma lavaširulle. Nii tegin endaga jälle diili, et õhtusöögiks söön ühe lavaširulli ja ühe salatilehe sisse keeratud samasuguse rulli. Kui juba lavaši maitse suus oli, maitses ka see salatirull täpselt sama hästi! Just selliseid väikseid süütuid trikke ma keha petmise all mõtlesingi.


Ära lasku ekstreemsustesse. Kui palju kordi elus olen ma otsustanud päevapealt suhkrust, jahust ja soolast loobuda. Muidugi lõpeb see iga kord sellega, et pärast ühe maitsetu toidu söömist, korvan ma selle hiljem soolaste kartulikrõpsude ja magusa šokolaadiga. Sa ei pea putru sööma ilma moosita. See lusikatäis moosi ei tee sinu toitu ebatervislikuks. See teeb sinu tervisliku toidu maitsvaks! Elus peab olema nii suhkrut, pipart, kui soola!


Ära jää teiste nõuannetesse kinni. Ma olen pool oma elu vältinud magusaid jooke, sest kõik räägivad, kui hirmsad need on. Ühel hetkel avastasin aga, et minu puhul piisab magusaisust pääsemiseks vaid tassikesest magusast vanaema morsist või teest. Ma usun, et keegi ei vaidle mulle vastu, kui ma leian, et tass vanaema aia sõstardest tehtud morssi on šokolaadile palju tervislikum alternatiiv. Samuti ei tähenda tervislik alati kaalusõbralikku. Näiteks on hommikupuder banaaniga palju kaloririkkam kui hommikupudru lusikatäie moosiga. Mina hoian seda hommikul kokku hoitud banaani hoopis lõunaseks vahepalaks.


Ka väike jalutuskäik aitab.
Jah, me kõik teame, et kaalulangetuse juures on kõige olulisem toitumine ja alles seejärel tuleb trenn. Küll aga annab vahel ka väike jalutuskäik nii palju jõudu, energiat ja motivatsiooni juurde. No ja muidugi ei saa jätta mainimata, et kui kohvikusse pika ringiga minna, siis mahub päevasesse kaloraaži ühe asemel juba kaks magusat saiakest.


Söö päevas piisavalt. Kalorite lugemise suurim oht on see, et sa hakkad taga ajama võimalikult väikseid numbreid. Jah, muidugi on see hetkeks hea tunne, kui näed, et sõid täna 500 kalori võrra vähem, kui eile, kuid pikemas perspektiivis teed sa sellega endale ainult karuteene. Langeta kaalu rahulikult ja muuda oma elustiili. Mitte ükski äärmus ei mõju sinu kehale hästi. Söö iga päev nii, et kõht oleks täis, aga mitte üleliia täis.

Aitäh, et olite sel teekonnal minuga ja loodetavasti leiate endas selle motivatsiooni, et samuti tervislikuma elustiili poole püüelda. PS! Hoidke alati meeles, et iga keha on ilus keha ja oluline on hea enesetunne, mitte ilunumbrid.

Heelia

Tutvu Elustiiliga

Seotud märksõnad
Millises keskkonnas sa veebi kaudu TV-d saad vaadata, sõltub sellest, millise TV-teenuse kasutaja sa oled.
Uus Elisa ElamusLiitumised alates 10.08.2021Mine vaatama
Vanemad TV-teenusedLiitumised enne 10.08.2021Mine vaatama