Põhisisu algus
Millises keskkonnas sa veebi kaudu TV-d saad vaadata, sõltub sellest, millise TV-teenuse kasutaja sa oled.
Uus Elisa ElamusLiitumised alates 10.08.2021Mine vaatama
Vanemad TV-teenusedLiitumised enne 10.08.2021Mine vaatama
Elustiili äpiga paremasse vormi
Liitu kohe
Elustiili äpiga paremasse vormi
Liitu kohe

Heelia Sillamaa: palun peitke minu eest kommid ära!

05.05.2021

Heelia Sillamaa Elustiil

Mis on teie arvates parim osa täiskasvanuks olemise juures? Mina jään kindlaks oma vastusele, mida teatasin suure uhkusega juba viie aastaselt. Ikka see, et sa võid osta ja süüa nii palju magusat, kui hing ihaldab! Nii nagu elus ikka, kipuvad unistuste täitumistel välja ilmuma aga uued probleemid.

Ma armastan üle kõige magusat ja minu maailmas ei eksisteeri lauseid: “Piisab ühest koogitükist küll!” “Ei, ma ei soovi tervet šokolaadi tahvlit üksi ära süüa” “Oi ma rohkem ei jaksa, kas sa soovid minu magustoidu ka ära süüa?” Ei, ei ja veelkord ei! Mina söön teiste magustoidud ära ja mina olengi see, kellest kuulsas lastelaulus räägitakse. Ma olen tehtud suhkrust ja jahust ja maasikavahust.

Kõik oleks muidu ilus ja tore, aga ega see suur magusavaimustus alati minu kasuks just mängi. Kuigi ma tahaks öelda, et minu kaalulangetuse tee on läinud vaid lõbusalt ülesmäge ja kaalunumber aina allamäge, siis päeva lõpuks oleme me kõik inimesed. Ja inimestel on teadupärast ka nõrkused. Niisiis tunnistan üles, et mõnel päeval olen ma ikkagi äpi kasutamisest kõrvale viilinud. Miks? Sest kellelegi ei meeldi, kui keegi tema vigadele tähelepanu juhib. Isegi kui see on mõeldud selleks, et teist aidata. Nii on mul Elustiili äpiga siin ikka mõni päev täitsa vaidluseks läinud - mina soovin rahulikult oma isudele järele anda ja ära süüa terve koogi ning muidugi ei taha ma seda kuhugi kirja panna. Aga näe, Elustiili äpp uurib ikka sõbralikult märguandeid saates, et kuidas mulle lõunasöök maitses ja kas ma panen selle ikka kirja ka?

Nali naljaks, aga millegipärast on mul alati olnud selline loll suhtumine, et kui ma olen näiteks üle viie kommi ära söönud, siis võiksin ma sama hästi juba viis pakki komme tühjaks süüa, sest nagunii läks kõik metsa ja üleüldse on elu liiga lühike, et seda tervislikkude eluviiside peale kulutada. Milleks üldse pingutada, lihtsam on kohe käega lüüa! Ma usun, et see tunne on tuttav teilegi.

Pärast kahe kommipaki hävitamist ei ole see suhtumine aga enam üldse mitte nii positiivne. Kõht on valus, süda läigib ja mõtetest käib läbi vaid küsimus - miks ma ei oska piiri pidada? Miks keegi minu eest komme ära ei peida? Ma tahan end ju hästi tunda! Ma tahan end energilise ja kergena tunda! Homme alustan! Ja seda tänast sadat kommi, jäätist ja koogitükki ma küll oma elektroonilisse toitumispäevikusse kirja ei pane. Ma ei viitsi. Ei ole mõtet. Homme saab puhtalt lehelt alustada!

Tegelikult on see aga muidugi üks ütlemata rumal komme. Kui kõik oma ebaõnnestumised ära peita ja muudkui uuesti alustada, siis uuesti alustama sa paraku jäädki. Küll aga võivad ebaõnnestumised olla heaks motivaatoriks, kui nad ikkagi julgelt enda silme ette tuua. Muidu tulebki üle päeva tunne, et näe, eile toitusin tervislikult, püsisin kaloraažis, täna võib preemiaks end üle süüa küll. Seega üleskutse nii mulle endale, kui teile. Järgmine kord olge enda vastu valusalt ausad. Kui lähebki igasugune tervisliku toitumise tuju ära, siis pange vähemalt kõik need kommid ja koogid, mida te sööte, äppi ükshaaval kirja. Mina katsetasin seda nippi eelmisel nädalal, kui kommipakk muutus aina tühjemaks ja tühjemaks. Pärast kuuendat kommi sain isu täis. Miks? Sest ma ei andnud lihtsalt isudele järele, vaid hakkasin mõttega sööma. Võtsin hetke, et endale olukorda teadvustada ja hetke, et see ilusti kirja panna. See aitab.

Nüüd aga murede juurest rõõmude juurde! Lõpetame selle loo ikka positiivsel noodil! Elustiili äppi on lisandunud imetava ema funktsioon, mis tähendab seda, et kõik imetavad emad saavad endale võluväel 500 lisakalorit päevasesse kaloraaži juurde. See tähendab lausa tahvlit šokolaadi! Küll on mugav, kui voodis lamamine ka trennina kirja läheb ja ühe korraliku jooksutrenni jagu kaloreid kulutab! Aga ilma naljata on imetamise funktsioon igati tänuväärt täiendus Elustiili äpile. Ma ei väsi seda kordamast, et pärast lapse sündi tuleb kaalulangetusse suhtuda väga ettevaatlikult. Sinu keha vajab taastumiseks aega ja kiire kaalulanguse tõttu võib emapiim otsa saada. Seega anna endale aega ja kui tunnedki, et nüüd oleks õige aeg toitumist jälgima hakata, siis võta kindlasti ka imetamist arvesse. Ja nagu ütleb ka Elustiili äpp, siis kindlasti tarbi rohkelt vett. Nii võib vaikselt ja tasakesi oma endist vormi taastama asuda küll.

Kuidas mul siis aga ikkagi kolme nädalaga läinud on? Vaatamata paarile ebaõnnestumisele olen kolme nädalaga kaotanud 1,5 kilo, mis on minu hinnangul väga hea tulemus. Õnneks lähevad ilmad aina ilusamaks ja minu väike eratreener soovib samuti üha rohkem õues olla. See tähendab omakorda pikemaid jalutuskäike, mis annavad energiat ja aitavad päevas vähemalt paar tundi külmikuga ohutut distantsi hoida. Nii et kohtume siin blogis juba kahe nädala pärast uuesti ja kõik imetavad emad, ärge unustage Elustiili äppi imetava ema funktsiooni lisada. Selleks mine oma kontole, vajuta ülevalt paremast nurgast seadetele ning vali: Muuda seadeid. Vasta seal uuesti küsimustele ja sel korral küsib äpp sinult ka imetamise kohta. Nii lisab ta "Jah" vastuse korral automaatselt sinu päevasesse kaloraaži 500 lisakalorit.

Tutvu Elustiiliga

Seotud märksõnad