Põhisisu algus
Elustiili äpiga paremasse vormi
Liitu kohe
Elustiili äpiga paremasse vormi
Liitu kohe

Heelia Sillamaa: Olen Elustiiliga oma energia tagasi saanud!

24.04.2021

Kaks nädalat Elustiili äpiga on möödunud justkui linnutiivul! Energia on laes ja motivatsioonipuuduses ma veel ei vaevle! Enne veel, kui jõuame selle kõige põnevama osa ehk tulemusteni, sooviksin ma aga rääkida vaniljepudingust! Tundub ootamatu, aga uskuge mind, see lugu on jagamist väärt! Nimelt on vaniljepuding olnud juba lapsest saati minu lemmik maiustus. Ma olen alati arvanud, et vaniljepuding on üks hirmus peen ja keeruline dessert, mille valmistamise kunsti valdavad vaid tippkokad. Eelmisel nädalal sain ma teada, et kogu minu senine elu on olnud üks suur vale. Vaniljepuding koosneb piimast, vanillisuhkrust ja kartulitärklisest. Kolmest koostisosast!!! 25 aastat ja mitte ühtegi vihjet. Sõbrad, tuttavad ja eksid, ma vaatan teie otsa! Ema? Isa?

Okei, asi ei ole nüüd (või siis ikkagi on) nii dramaatiline, aga nagu te juba aru saite, on viimased kaks nädalat Elustiili äpiga olnud silmiavardavad ja eneselegi ootamatult on mul peale tulnud suur kokkamise tuhin. (Loe: koduse vaniljepudingu keetmise tuhin). Ehk siis esimesel nädalal otsustasin ma Elustiili äppi panna ausalt kirja kõik oma söögikorrad ilma seniseid toitumisharjumusi muutmata. Nädala lõpus pidin karmile reaalsusele otsa vaatama - minu toidulaud koosneb 85 protsendi ulatuses poest ostetud või tellitud valmistoidust ja teistest poolfabrikaatidest. Varem ei osanud ma seda lihtsalt märgata. Nüüd, kui see mulle must-valgel vastu vaatas, sain ma aru, et midagi peab muutuma.

Nii jõuamegi loo kangelase, pudingu, juurde. Otsustasin eelmisel nädalal, et kõiksugu suhkru ja säilitusainete “pommid” tuleb nüüd menüüst välja jätta. Nii hakkasingi elus esimest korda ise vaniljepudingut keetma. Otsisin retsepti välja, üllatusin, kui lihtne see on, skännisin Elustiili äpis kõik koostisosad sisse ja üllatusin veelkord. Kodune puding valmib vähem kui kümne minutiga, maitseb sama hästi kui poepuding, on tunduvalt kalori-ja suhkruvaesem ning säilitusainetest prii! Seega, proovige järele ja te ei kahetse! Minu selle nädala suurim õppetund oli kindlasti see, et uute asjade katsetamist ei tasu karta. Vahel läheb kõik lihtsamini, kui oleks osanud loota.

Muidugi ei ole kodune puding ainus, mis minu toidulauas nädalaga muutunud on. Olen teiste Elustiili äpi kasutajate retseptidest palju inspiratsiooni ammutanud ja mõistnud, et isegi kui kodus kõiki samasid toiduaineid olemas ei ole, saab improviseerides veelgi tervislikumad ja maitsvad road valmistada! Näiteks avastasin juhuslikult, et oasalat maitseb imehästi ka ilma hapukooreta ning aitab ka kalorite pealt kokku hoida!

Kahe nädala kokkuvõtteks jagaksin teiega hea meelega nüüd ka mõningaid nippe ja tähelepanekuid, mis äpi kasutamise veelgi lihtsamaks ja efektiivsemaks teevad.

Kui sul kaalulangetusega tuli takus ei ole, siis proovi sinagi nädal aega ausalt oma senist toitumist jälgida, pane kõik kirja ja usu mind, kui sul enne motivatsiooni ei olnud, siis seda nähes tekib motivatsioon justkui imeväel.
Toidu kaalumine võib ühel hetkel osutuda natuke tüütuks, kaua sa ikka neid suutäisi loed, eks? Selleks, et asi lihtsam oleks, jäta endale igapäevased kogused silma järgi meelde. Näiteks tean ma, et kui ma panen oma roosa tassi pooleldi kaerahelbeid täis, on seal kaaluliselt umbes 100 grammi kaerahelbeid, mis tähendab omakorda 380 kalorit. Samuti meeldib mulle võimaluse korral juba hommikul kõik oma toidukorrad äppi ära sisestada ja välja arvutada, sest muidu kipub mul päeva jooksul pisipoja kõrvalt äpi täitmiseks aega väheks jääma.
Väikese jalutuskäigu kalorid olgu boonuseks! Kindlasti olete te juba märganud, et Elustiili äppi on võimalik ühendada ka trenniäppidega ja nii saad treeningul kulutatud kalorite arvelt päevas rohkem kaloreid tarbida. Kuna minul jäävad igapäevased jalutuskäigud 45 minuti kanti, siis otsustasin, et las need kalorid olla nii-öelda boonuseks kaalulangetusel ja tagasi sööma ma neid ei hakka. Soovitan sama ka teistele, kes aktiivselt trenniga ei tegele - olgu need lühemad ja pikemad jalutuskäigud mõeldud ikkagi kevade nautimiseks ja energia ammutamiseks, mitte selleks, et vastu tahtmist treenides saaks hiljem ühe kommi rohkem süüa. Aga eks see ole ikka igaühe enda otsus, kui see üks komm motiveerib rohkem värskes õhus olema, siis on see ainult positiivne!

Nüüd aga tulemuste juurde! Palju ma siis nädalaga kaalu kaotanud olen? Kahjuks pean ma teile natuke pettumust valmistama ja tunnistama, et ma ei ole vahepeal kaalul käinud. Küll aga saan juba öelda, et olen tagasi saanud oma energia! Teadlik toitumine on enesetunde muutnud kergeks ja heaks ning see ongi kõige olulisem. Nüüd tuleb vaid Elustiili äpiga toitumist edasi jälgida, retseptidest inspiratsiooni ammutada ja võibki kergemal sammul suvesse jalutada!

PS! Järgmise kahe nädala pärast ronin ikka kaalule ka, sest eks natuke ole ka need numbrid ikkagi huvitavad!


Tutvu Elustiiliga

Seotud märksõnad
Uus Elisa Elamus ja Huub Mine vaatama
Vanemad TV-teenused
Liitumised enne 10.08.2021
Mine vaatama
Vanemat TV-teenust saab veebis vaadata kuni 31.05.2024. Kui soovid ka edaspidi TV-d veebis vaadata, liitu Elisa Elamusega!