Põhisisu algus
Elustiili äpiga paremasse vormi
Liitu kohe
Elustiili äpiga paremasse vormi
Liitu kohe

HEELIA SILLAMAA: Eesmärk on saada äpi abiga sünnituseelsesse vormi!

08.04.2021

Elisa Elustiil Heelia

Hei! Mina olen Heelia Sillamaa, 25-aastane teleajakirjanik, kes julgeb oma eluviisi üpriski tervislikuks nimetada. Või õigemini julgesin. Eelmise aasta novembris nägi ilmavalgust meie pisipoeg ja pärast seda suursündmust on minu elu teinud korraliku kannapöörde. Jah, minu päevades on tänu pisipojale 100 korda rohkem rõõmu, aga ka 100 korda vähem aega iseendale. Kui vanasti kuulus minu igapäeva rutiini kümne kilomeetrine jooksuring, siis nüüd piirduvad minu trennid sellega, et saan aeg-ajalt ühe naerusuise hantliga mööda tuba ringi jalutada. Mis puutub minu uutesse toitumisharjumustesse, siis ega siingi midagi üleliia tervislikku paista. Kuna pisipoja eest hoolitsemine on justkui täiskohaga töö, koosneb meie pere õhtusöök liigagi tihti aja säästmiseks friikartulitest ja viineritest.

Nii tekkiski mul ühel päeval väike mure. Uue eluga kohanemine läheb juba päris hästi ja vaikselt on minu elus taastunud teatav igapäevarutiin. Küll aga ei taha see endine kehakaal minu elus kohe kuidagi taastuda. Õnneks luges Elisa Elustiil minu mõtteid ja lubas mulle appi tulla. Jagatud mure on poole väiksem mure!

Nimelt on turule tulnud uus Elustiili äpp, mis teeb enda keha eest hoolitsemise palju lihtsamaks. Mul on nii hea meel, et äpi nimi on Elisa Elustiil, mitte Elisa Kaalulangetus, sest lühiajaline ekstreemne dieeditamine ja pelgalt kalorite lugemine ei tohiks minu silmis olla kellegi eesmärgiks. Küll aga on igati tervitatav see, kui oma toitumisharjumustele korraks ausalt otsa vaadata ja parema tervise nimel teadlikumaid valikuid tegema hakata. Elustiili äpp on loodud koostöös Genetoga ehk siis äpi loomisesse olid kaasatud ka teadlased. Nii põhinevad Premium paketi soovitused sinu geeniandmetel.

Kuidas see Elustiili äpp siis ikkagi töötab ja välja näeb? Naistelt ei ole küll ilus kehakaalu numbrit küsida, aga oma uuele rakendusest sõbrale oleks hea see number siiski avaldada. Nii saab Elustiili äpp välja arvutada sulle sobiva päeva kaloraaži ja kokku panna tervisliku päevamenüü. Sina isa valid, kas sinu eesmärgiks on kaalu langetamine või lihtsalt tervislikumate valikute tegemine. Minu eesmärk on tervislikke retsepte katsetades ka kaalu langetada, sest sünnitusjärgseid üleliigseid kilosid on minu kehal küll ja veel. Kuna ma olen hetkel imetav ema, hakkan mina kaalu langetama väga rahuliku tempoga, et oma keha uue toitumisviisiga mitte üleliia šokeerida.

Nagu ma juba etteruttavalt öelda jõudsin, pakub Elustiili äpp sulle ise ka retseptisoovitusi. Seda nähes langes mul kivi südamelt, sest minu jaoks on toitumise jälgimise puhul alati olnud kõige raskemaks osaks tervislike toitude välja mõtlemine. See on tõesti mugav, kui ei pea ise iga päev mõtlema, mida täna süüa teha. Kui midagi sulle pakutud menüüst ei meeldi, saab alati valida uue toidu retsepti ja muidugi ei pea sa neid soovitusi üleüldse kuulda võtma, kui ei soovi - sisestad lihtsalt oma toidukorra andmed äppi ja Elustiil arvutab ise välja, kui palju kaloreid ja milliseid toitaineid see toit sulle andis. Selleks on äpis olemas ka eraldi mugav skänner. Niisiis ei pea sa käsitsi hakkama kõiki kohukese pakil kirbukirjas paistvaid andmeid sisestama ja kaloreid arvutama, vaid piisab sellest, kui näitad äpile toote triipkoodi. Alguses olin ma skänneri osas natuke skeptiline, sest see tundus liiga hea, et tõsi olla. Ma olen varasemaltki toitumise jälgimiseks äppe kasutanud ja skänneritest ei ole mingit kasu olnud. Alati tuleb vastuseks see, et seda toodet kahjuks äpis ei ole. Siit tulebki minu jaoks välja Elustiili äpi suurim eelis konkurentide ees. Tegemist on kodumaise äpiga. See tähendab seda, et Eesti poelettidelt leitavad tooted on ka päriselt äpis olemas ja skännerist on ka reaalselt abi. Kui ma sellest aru sain, sattusin ma skännerist nii vaimustusse, et kontrollisin igaks juhuks terve oma külmiku sisu üle ja kõik tooted olidki ilusti olemas! Nii on see toitumise jälgimine küll üks lust ja lillepidu!

Muidugi on Elustiili äpil veel teisigi plusse - näiteks saab sinna lisada pereliikmeid, menüü koostatakse vastavalt sinu eelistustele (näiteks vegan, gluteenivaba jne) ja äpiga saab ühendada ka teise äpi nagu Apple Health või näiteks Google Fit, mis sünkroniseerib päeva jooksul tehtud sammud otse Elustiili äppi. Nii saad soovi korral aktiivsematel päevadel rohkem süüa, sest äpp võtab arvesse ka jalutades või treeningul kulutatud kaloreid. Ka Elustiili äpp ise pakub sulle huvi korral audiotreeninguid. See näeb siis välja nii, et kuulad treenerite poolt ette salvestatud treeninguid ja teed kodus vastavalt treeneri poolt öeldud juhistele järele. Seda võib teha ükskõik, mis ajal ja sulle sobivas kohas.

Niisiis! Esmamulje on 5 pluss ja nüüd tuleb asi vaid ametlikuks teha! Minu kaal täna: 68 kilo. Minu ideaalkaal: kaal, milles ma tunneksin end jälle kergelt ja mugavalt! Kaal, mis lubaks mul jälle ilma hingeldamata trepist üles minna. Näiteks ilus number 55.

Juba kahe nädala pärast annan teile teada, kuidas minu elustiil Elustiili äpiga muutunud on.


Heelia


Tutvu Elustiiliga

Seotud märksõnad
Millises keskkonnas sa veebi kaudu TV-d saad vaadata, sõltub sellest, millise TV-teenuse kasutaja sa oled.
Uus Elisa ElamusLiitumised alates 10.08.2021Mine vaatama
Vanemad TV-teenusedLiitumised enne 10.08.2021Mine vaatama