Põhisisu algus
Millises keskkonnas sa veebi kaudu TV-d saad vaadata, sõltub sellest, millise TV-teenuse kasutaja sa oled.
Uus Elisa ElamusLiitumised alates 10.08.2021Mine vaatama
Vanemad TV-teenusedLiitumised enne 10.08.2021Mine vaatama
Elustiili äpiga paremasse vormi
Liitu kohe
Elustiili äpiga paremasse vormi
Liitu kohe

Elustiili muutja Kairi ületas endale püstitatud eesmärgi lausa viie kuuga!

16.11.2021

Kairi

Särav  52-aastane Kairi on terve oma elu veetnud Tallinnas ning nüüdseks kolinud pealinna külje alla Alliku külla. Oma elukutselt on naine hambaarsti assistent ning on oma ametile truuks jäänud ja pidanud seda juba 22 aastat. Oma kaalulangetusteekonnal on Kairi jäänud väga inimlikuks ning elanud elu edasi täiel rinnal. Naine pole loobunud näiteks poolfabrikaatidest  või mõningasest maiustamisest, samuti naudib ta sünnipäevadel käimist ja ei piira end sellistel tähtpäevadel. Kõiges on oluline tasakaal. Loe uuest blogipostitusest Kairi kogemust, kuidas ta oma eesmärke ületas ja võttis viie kuuga lausa 21,4 kilogrammi alla.

 

Kindel eesmärk, tõeline motivaator

Kairi on kaalu langetanud elujooksul kaks korda. „Elus esimest korda langetasin ma kaalu 1995. aastal ja võtsin aastaga alla 31 kilogrammi, aga eks aastad olid teinud oma töö..,“ toob naine välja. Teisel korral oli Kairil aga väga läbimõeldud eesmärk paigas ning vajaminev abimees teekonna lihtsustamiseks olemas. „Leidsin Facebookist Elustiili äpi kohta infot ning selle aasta 4.jaanuaril tegin otsuse langetada kehakaalu 15 kilogrammi võrra. Minu peamiseks motivaatoriks oli mu tütre 30.aasta juubel ja seetõttu ka väga kindel kuupäev – 19.mai 2021,“ räägib Kairi, kui oluline on panna paika eesmärk, mille taga peitub tõeline põhjus, mis igapäevaselt motiveeriks.

 

Tulemustele otsa vaatamine

„Eesmärgi püstitamine oli lihtne, sest Elustiili äpis on võimalik määrata kuupäeva täpsusega, millal soovid teatud kaalunumbri saavutada. Sain äpist igapäevaselt infot, kui palju ma tohin päevas süüa ja kui palju peaksin nädalas kaalu langetama, et tulemuseni jõuda,“ jagab Kairi oma suure muutuse teekonna algust. Kui 5 kuud tublisti toitumist ja enda tervise eest hoolitsemist sai täis, oli aeg teha kokkuvõtteid ja vaadata, missugune on tulemus eesmärgiks püstitatud kuupäeval. „Kui tähtpäev lõpuks saabus olin kaalu langetanud plaanitust rohkemgi, kokku ligikaudu -20 kg. Talvel Elustiili äpiga alustades kaalusin 95,6 kg ning täna kaalun 74,2 kg (olen 1,64 cm pikk). Seega olen kaalu langetanud kokku 21,4 kg. Reeglina kaalun ennast kord nädalas, igapäevase kaalumisega ma ennast hulluks ei aja. Ma pole seda ka varem teinud ning mulle tundub selliselt hea ja mugav,“ on tunda rõõmu ja rahulolu Kairi jutust.

 

Parim abimees kaalulangetamisel

Äpi kasutamine kaalu langetamiseks võib tunduda esmapilgul võõras just neile, kes on varasemalt jälginud paberile üles märgitud toitumiskavasid. Kairi aga andis äpile võimaluse ning just selle lihtsus ja väike ajakulu, mis läks toidu jälgimisele, aitasid naisel jõuda oma soovitud tulemuseni. „Äpipõhist lahendust ei olnud ma varem kasutanud, küll aga olin n-ö paberi ja pliiatsi abil varem oma toitumist jälginud. Põhiliselt teen iga päev ise endale süüa ja kuna ma elan üksinda, siis erilist vaaritamist ei ole – sageli kasutan ka nt poolfabrikaate,“ on Kairi meiega aus. 

Triipkoodilugeja säästab aega

Meie kaalulangetaja hindab Elustiili äppi mitmel põhjusel, sest tänu sellele on tal oma toitumist tunduvalt lihtsam järgida. „Kuna Elustiil on äpp, mida saab telefonis alla tõmmata, siis on hästi mugav just see, et saan olenemata ajast ja kohast oma toidukorrad lihtsalt äppi märkida ning äpp ise arvestab selle põhjal päevase kaloraaži. Lisaks muidugi triipkoodilugeja! Näiteks tihtipeale poes olles, kui tekib hirmus magusa isu, siis enne ostmist kontrollin triipkoodilugeja abil toodete toitumisalast teavet – kas valida ikka see toode või pigem midagi „lahjemat“. Lisaks kasutan seda meetodit juhul, kui tahan midagi süüa, mida pole varem söönud, siis ma kontrollin samuti triipkoodi alusel, kas kannatab osta või mitte,“ jagab Kairi oma nippe äpi kasutamisel. Kairi tunnistab, et makrotoitainete (rasvad/valgud/süsivesikud) tasakaalu pole ta suutnud jälgida. „Järginud ainult igapäevast kaloraaži, pole tahtnud asja väga „peeneks“ ajada,“ lisab ta.

 

Tee seda, mida naudid

Oma aktiivsuse tõstmiseks otsustas Kairi teha seda, mida talle päriselt meeldib teha. „Spordiga ei ole ma aktiivselt kunagi tegelenud. Kui ma aasta alguses Elustiiliga liitusin, siis alustasin igapäevaste jalutamistega - alguses olid 3 km pikkused ringid, mis ajaga läksid aina pikemaks. Kasutasin jalutamisel nutikella, mis mõõtis ajaliselt läbitud vahemaad ning hiljem märkisin selle äppi treeningute alla. Mul jäi pigem kaloreid sageli üle, kuna lihtsalt ei suutnud mulle soovitatud kaloraaži täis süüa. Viimati jalutasin aktiivselt maikuus, kuna elutempo muutus ja suvel on olnud nii palju muid tegemisi,“ räägib Kairi.

 

Ei tasu põdema jääda,

„Eesmärgi poole püüeldes esines ka tagasilööke, kuid ma ei olnud eriline põdeja. Kui vahepeal näiteks kaalu lisandus, siis selle võrra püüdsin järgmine nädal olla täpsem oma toidu märkimistes äppi. Lisaks, kui olid nt sünnipäevad või muud üritused, siis ma samuti ei märkinud oma toidukordasid, kuna leidsin, et nii peeneks pole mõtet asja ajada ja mul oli õnneks suhteliselt pikk aeg kaalu langetamiseks. Ma ei põdenud selliseid tagasilööke,“ on Kairi optimistlik ja annab sellega edasi positiivset indu ja motivatsiooni, et ka teised ei laseks oma tagasilöökide pärast end heidutada. Selleks, et püsida oma kaalus ja toitumisel ka edaspidi silma peal hoida kasutab Kairi äppi ka edaspidi. „Valisin alguses aastapõhise paketi, kuid see periood saab varsti läbi. Otsustasin, et jätkan kasutamist ka järgneval aastal, kuna äpp on hästi lihtne ja mugav ning aitab mul oma toitumist jälgida,“ jääb Kairi äpile truuks.

 

Haara härjal sarvist ja lihtsalt alusta!

Jube raske on teistele midagi soovitada. Tuleb härjal sarvist haarata, sest keerulist ei ole siin mitte midagi. Eelkõige võiks seada endale kindla eesmärgi –  kas siis kindla kaalunumbri või konkreetse kuupäeva näol. Ja seda on võimalik saavutada!

 

Tutvu Elustiiliga

Seotud märksõnad