Parim internet on see, mis töötab
Elisa eesmärk on pakkuda kliendile internetti, mis töötab. Ja mitte lihtsalt ei tööta, vaid mida kasutades on kliendid rahul ning õnnelikud.
Selleks, et klient meie teenuseid kasutades õnnelik oleks, oleme arendanud oma võrgus erinevaid tehnoloogiaid, et kliendini viia parim võimalik ühendus. Arendame oma teenuseid kliendi vajadustest lähtuvalt.
Kliendi jaoks on oluline, et kõik töötab. Meie valime tehnoloogia, kuidas kliendini parim võimalik lahendus viia.
Pakume internetti nii kaabliga kui ka üle õhu
Kaabliga internet tähendab seda, et kliendile tuleb juhe tuppa. Kaabelinterneti võrku arendame erinevatel tehnoloogiatel. Suur osa Eestimaa kodudest on kaetud meie koaksiaalkaabliga. Kuid juba mitu aastat oleme arendanud võrku valguskaabliga ehk optikaga. Me uuendame ja arendame igapäevaselt oma olemasolevat võrku kui ka laiendame oma kaablivõrgu leviala kodudesse, kus seda täna veel ei olnud.
Oleme valinud optikavõrgu seetõttu, et see on keskkonnasõbralikum, töökindlam ja uuenduslikum ning võimaldab pakkuda nii praegu kui ka tulevikus suuremaid kiiruseid. Me arendame võrku kliendi jaoks. Seetõttu peame olema ka kliendi soovidest mitu sammu ees ning me peame juba täna valmistuma teenuse pakkumiseks, mida klient soovib kasutada 1, 5 või 10 aasta pärast.
Kliendi jaoks on oluline see, et videokõne toimib laitmatult, filmid ja videod YouTube’s mängivad tõrgeteta ning sõpradega koos tehtud fotod saavad omavahel kiiresti jagatud. Meie tegevused internetis kui ka meie ootused teenusepakkujale muutvad järjest nõudlikumaks.
Oleme valinud optika oma võrgu arenduseks seetõttu, et saame selle abil muuta kliente õnnelikuks täna ja ka veel homme. Suur erinevus, mida uus tehnoloogia pakub, on suured kiirused ja seda nii failide alla- kui ka üles laadimisel. Optikavõrgus on kiirused sümmeetrilised. See tähendab seda, et üles– ja allalaadimiskiirused on samad. Üleslaadimiskiirus on oluline failide, piltide ja videote saatmisel ja üles laadimisel. Näiteks tehes videokõnet, saadad sina oma pildi sõbrale. Selleks on vajalik üleslaadimiskiirus. Lisaks on üleslaadimiskiirus oluline e-mailide saatmisel, fotode ja videote üleslaadimisel ja näiteks andmete varundamisel pilve. Suuri allalaadimiskiiruseid on vaja nii filmide ja videote vaatamisel, online’s mängimisel kui ka arvutis töö tegemiseks.
Elisa eesmärk on pakkuda kliendile parimat võimalikku teenust. Selleks arendame võrku ise, kuid teeme koostööd ka Elektrileviga, kes optikavõrku üle Eesti arendab. Elektrilevi viib koju oma optika- ehk valguskaabli, millel saab vaadata Elisa Elamust ja kasutada Elisa internetti. Loe siit lähemalt Elektrilevi kiire interneti kohta.
Internet üle õhu
Elisas pakub internetti üle õhu kaasaskantavatesse seadmetesse ja koju ja seda nii Eestis kui välismaal! Kas tuleb tuttav ette olukord, kus istute sõpradega laua taga ning tekib küsimus, millele keegi vastust ei tea? See on olukord, kus haaratakse kiirelt nutitelefoni järgi ja otsitakse internetist vastus välja. Muidugi teeme juba trenni YouTube video järgi, kuulame autoga sõites podcast’e ja tellime takso läbi äpi. Selleks kõigeks on vaja mobiilset internetti.
Elisa mobiilne internet katab enam kui 99% Eestimaast. Vajadus kiirema interneti ja suuremate mahtude järele kasvab mühinal. Seetõttu arendame igapäevaselt oma mobiilivõrku ja otsime uusi viise parema kasutuskogemuse pakkumiseks ning seda kliendivajadustest lähtuvalt ning seal, kus kliendid enim teenuseid kasutada soovivad. Oleme oma leviala arenduses pannud suurt rõhku sellele, et kasutuskogemus oleks väga hea just siseruumides, kus internetti enim kasutatakse.
Teenuseid arendame kliendi jaoks. Seetõttu otsime ja testime põhjalikult kliendiseadmeid, millega saab parima ühenduse.
Mis on WiFi?
Koduseks kasutuseks ühendame ära ka WiFi ruuteri, mille abil saab internetti kasutada mitmes toas ilma juhtmeta.
Ruuter on aparaat, mis loob WiFi võrgu. Tänu sellele saab ilma juhtmeta internetti kasutada arvutis, tahvelarvutis, telekas, nutitelefonis ja teistes seadmetes, mis internetiühendust vajavad – kuni tolmuimeja ja külmkapini välja. Selleks, et WiFI signaal oleks tugevam ja internet leviks kaugemale, tasub läbi mõelda WiFi ruuteri asukoht. Parim asukoht ruuterile on seal, kus on võimalikult vähe takistusi teistesse ruumidesse jõudmisel. Kindlasti ei tasu ruuterit pista sahtlisse või kappi, sest siis ei pruugi WiFi signaal hästi välja saada.
Loe siit nippe, kuidas kodust internetiühendust paremaks muuta!