Põhisisu algus

Motivatsioonipuudus ehk kuidas valida koerale treeningu jaoks parim motivaator

15.08.2018

Kirjutasin Kutsikaga trenni postituses üldiselt treenimisest . Täna räägime sellest, kuidas kutsikat trennis motiveerida.

Kutsikat hakatakse koolitama toiduga, alguses ta jälitab sinu käes olevat toitu ja sellest tulenevalt saavad käsklused tehtud. See, et sa sinna kõrvale ütled käskluse on pigem enese harjutamine ja tulevikus ka koerale. Toit esimesteks treeninguteks on soovitavalt suure koera suurem krõbin. Meie kasutame selleks Belcando krõbinaid, sest need on piisavalt suured. Panen koguse karpi, kallan natuke vett karpi, raputan ja lasen paar minutit niiskust krõbinatesse tõmmata. Ah, et miks? Sest siis on krõbinate lõhn intensiivsem ja kutsikal kergem närida.

Viimane trenn tegime omaniku juurde tulekut („Siia!“) ja silmside hoidmist peale seda. Selleks, et koer õigesse kohta vaataks, on hea maius edale suhu panna, aga no ei ole eriti maitsvad need krõbinad. Seetõttu lõigun ka ühe peotäie juustukuubikuid nüüd tavaliselt trenni kaasa ja kasutan pigem neid.

Aja möödudes muutub koeratoiduga treenimine koerale igavaks, siis olengi edaspidi kasutanud juustu. Minul on sellised koerad olnud, kes vaatavad vorsti peale ükskõikselt, kuid juustu nimel on nõus aitama ka varastel teleka toast välja vedama! :)

Kui koeral on hea saagiinstinkt, siis motiveerib teda ka palliga mängimine. Me panime palli pika nööri otsa ja siis saab seda taga ajada ja haardes hoida. Täna oli kord tükk tegemist seda palli ta käest kätte saada - mis tema lõugade vahel, see tema oma! Mida aeg edasi, seda enam hakkab erinevate pallidega ja mänguga premeerimine olema motivaator ning toitu jääb järjest vähemaks. Kui pall ega juust ei toimi, siis on kindla peale minek tavaliselt erinevad loomade siseelundid nagu maks või kanasüdamed.

Koer jälgib sinu kehakeelt ja hääletooni ja sellest tulenevalt on ülioluline koera kiita, kui ta teeb õigesti elemente, mida käsid tal teha. Koera tuleb kõva selge häälega kiita: "Tubli, hästi!" ja alles seejärel maius anda.

Lisaks tavalistele kuulekuskoolituse elementidele saab hakata tunnelites jooksma jne, aga seda juba talve poole. Täna sööme krõbinaid, juustu, kiidame ja mängime palliga.

Videos: Cera ja Tatjana Tsernjakova trennis (Cera 3,5 kuud vana)

 

Seotud märksõnad
Uus Elisa Elamus ja Huub Mine vaatama
Vanemad TV-teenused
Liitumised enne 10.08.2021
Mine vaatama
Vanemat TV-teenust saab veebis vaadata kuni 31.05.2024. Kui soovid ka edaspidi TV-d veebis vaadata, liitu Elisa Elamusega!