Põhisisu algus

Tere, kool! ehk Geko esimene trenn

19.07.2018

Kutsika töö on mängimine ja läbi mängu asjade õppimine. Esimesed nädalad oli kohustus kodus mängida ja sikutasime asju, et saagiinstinkt oleks tugev. Siis aga sai Geko piisavalt suureks, et oli aeg minna trenni.

Trenni minnes on eelkõige oluline, et ise tahad seda. Eesmärk- kasvõi miinimum, on see, et koer alluks sinu käsklustele. Vajalikud on erinevad rihmad ja soovituslikult trennivest, kuhu on hea kõiki mänguasju, esemeid, maiuseid jne tasku panna. Vesti puudumisel ei jää muidugi ükski trenn tegemata. Mina käin ka õhtustel jalutuskäikudel nii, et dressipluusi taskus on maiused ja saame ka jalutuskäigu vahepeal oma trenni asjad harjutatud.

Tänaseks oleme lisaks alustanud sotsialiseerumisega. Esimene trenn oli meil koos Geko õega, kuna Geko arvas, et ta sai hommikusöögiks lõvikonservi, siis enamik ajast ta lihtsalt haukus oma õe peale. Õde oli pelglik ja puges pigem peitu. Nüüd käime jalutamas ja kui kohtume teiste koertega, siis üritame tähelepanu hoida endal maiuse või mänguasjaga, et ta ei teeks teisest koerast välja.

Nüüdseks oleme käinud ka individuaalses trennis. Käime oma kasvataja Tatjana juures. Tema juures ma käisin nii Cera kui ka Trollaga kunagi. Tal on väga pikaajalised kogemused, minul teada tema koolitusstiil ja mis minu jaoks on eriti oluline, ta lähtub koerast ja mismoodi koer omandab erinevaid elemente, mitte ei lähe jõuga õpetama. Hetkel on meil käsil kutsikakool, kus harjutame juba elemente kuuletuskoolituse tarvis. Esmane eesmärk on saada kutsikas minu sõna kuulma, siis võib hakata rääkima eksamitest ja võistlustest.

Täna harjutame: kõrval istumist, lamamist, kõrval käimist, siia tulekut (ette istumist), seisa käsklust. Lisaks teeme jäljetrenni, kus peab otsima jälje raja pealt üles oma hommikusöögi :)

Ceraga sai tehtud sotsiaalsuseksam BH, kuuletuskoolituse eksam KK1 ja kätte näitusehinne VH (väga hea). Gekoga on eesmärgid kõrgemad, tal on saagiinstinkt ja ta pole nii pelglik kui Cera. Tänu Cerale on mul ka juba kogemus, mis meid ees ootab, sest paljuski on trenn tegelikult ju mulle mitte koerale. Koer ei ole eksamil närvis, mina olen. :)

Tavaliselt oleme kuuletuskoolituse eksamiks valmistudes teinud ka agility elemente trennis, et koeral oleks vaheldust. Cerale meeldis väga tunnelitest läbi joosta, nii kui kuskil oli tunnel jäänud avatuna kuhugi, oli ta juba seal ringe jooksmas. Lisaks rõngast läbi hüppamised jne.

Geko trennis
Gekoga trennis. Foto Tatjana Tsernjakova

 

Seotud märksõnad
Uus Elisa Elamus ja Huub Mine vaatama
Vanemad TV-teenused
Liitumised enne 10.08.2021
Mine vaatama
Vanemat TV-teenust saab veebis vaadata kuni 31.05.2024. Kui soovid ka edaspidi TV-d veebis vaadata, liitu Elisa Elamusega!