Põhisisu algus

Võluv, absurdne ja südantsoojendav: must Soome huumor, mida lausa peab lugema

05.04.2022

Kas kujutad ette, missuguse segapudru saab, kui panna ühte potti (loe: raamatusse) kokku matemaatik (täpsemalt aktuaar, kelle mängumaa on statistika, majanduslikud protsessid, projektsioonide tegemine, riskijuhtimine, modelleerimine), vennalt päritud seikluspark, killuke Helsingi kuritegelikku allilma ning tärkav armastuslugu?

Õige vastus on – kokku saab sellest Antti Toumaise romaan “Jänesefaktor”, mida soovitame soojalt lugeda.

Antti Tuomainen on üks eredamaid näiteid Soome krimikirjanduse väga heast seisust. Tema raamatutes on nii süsimusta huumorit, romantikat kui ka kurjategijaid ja kuritegusid. Kokkuvõttes loob ta täiesti unikaalse õhkkonna ja on võitnud tunnustust terves maailmas.

The Times on nimetanud tema romaani “Väike Siber” viimase viie aasta üheks kõige põnevamaks teoseks kõrvuti Margaret Atwoodi ja Michel Houellebecqi romaanidega. Praegu on tema romaanide põhjal teoksil telesarjad nii USAs kui ka Soomes.

“Jänesefaktor” on triloogia esimene raamat, milles saab tutvuda kindlustusmatemaatiku Henri Koskisega, kes jääb ootamatult tööta. Üsna pea pärast seda sureb Henri vend ja pärandab talle seikluspargi, mille töötajad ja rahaline seis on ühtviisi kahtlased. Tundub, et kõige hullemad rahalised probleemid tulevad kurjategijatelt võetud laenudest, sest nüüd tahavad kurjategijad neid tagasi…

“Jänesefaktori” leiad Elisa Raamatust siit.

Allikas
Diktor raamatud
https://diktor.geenius.ee/rubriik/raamat/voluv-absurdne-ja-sudantsoojendav-must…
Seotud märksõnad
Uus Elisa Elamus ja Huub Mine vaatama
Vanemad TV-teenused
Liitumised enne 10.08.2021
Mine vaatama
Vanemat TV-teenust saab veebis vaadata kuni 31.05.2024. Kui soovid ka edaspidi TV-d veebis vaadata, liitu Elisa Elamusega!